تاریخ انتشار: 1396/03/11 18:28
کد خبر: 206836

آنچه میبایست خانواده ها راجع به مدارس فوتبال بدانند چیست؟

در هیچکدام از رده های سنی نمیبایست پرچم های کرنر ، خطوط زمین ، تیرک های دروازه و...بطور همزمان برای زمین کناری مورد استفاده قرار گرفته و بعنوان پرچم های کرنر ، خطوط زمین ، تیرک های دروازه و...رده سنی دیگر لحاظ شود .
آنچه میبایست خانواده ها راجع به مدارس فوتبال بدانند چیست؟

به گزارش فرتاک ورزشی، رنگ لباس مربی میبایست خوشرنگ و جذاب بوده ، بطوریکه برای وی ، بازیکنان و حتی خانواده ها روحیه بخش باشد .

حتما سعی شود از دروازه های دارای تور ( خصوصا برای رده های بالای 10 سال ) استفاده شده و خطوط دور زمین بخوبی مشخص باشند .

اگر بعلت استفاده سایر مدارس فوتبال از همان مجموعه ورزشی و زمین چمن ، محوطه تمرینی هر رده خط کشی شده نیست ، می توان از انواع قیف ها و مخروط ها برای رده های پایین تر و از بشقابک برای رده های بالاتر استفاده نمود .

یکی از مهم ترین وسایل موجود در ساک بازیکنان که همواره فراموش نموده و برخی مربیان نیز تذکر نمی دهند ، ساق بند است . مربیان توجه نمایند که عدم استفاده از ساق بند ممکن است موجب شکستگی مچ ، ساق پا و حتی پایان یافتن عمر فوتبالی یک بازیکن شود .

میبایست برای اجرای تمامی تمرینات در رده های پایه ، تا جایی که ممکن باشد از توپ استفاده شود .

مربیان سعی نمایند از دواندن های بی دلیل و بیش از اندازه بازیکنان پایه امتناع نمایند . اگر مقصود بالا بردن آمادگی جسمانی آنان است ، تمرینات با توپ بهترین گزینه برای نیل به این هدف خواهند بود .

میبایست تعداد تیم ها و نفرات هر تیم به گونه ای باشد که آن سانس نه خیلی شلوغ و نه خلوت بوده و به تمامی تیم ها به یک اندازه بازی برسد .

بهترین تایم بازی برای بازیکنان رده های زیر 10 سال در یک سانس ، بازه های زمانی 5 تا 7 دقیقه ای است .

مربی میبایست از هر گونه خشونت ، زورگویی و رفتارهایی که ممکن است اثرات روحی روانی منفی برای بازیکنان ایجاد کند خودداری نماید .

میبایست مدیران و مربیان مدارس فوتبال و حتی خانواده ها بدانند و بپذیرند که مدارس فوتبال خانه سوم بچه هاست .

نویسنده: محسن بابادی(مربی و کارشناس رده های پایه کشور)

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2ldgwr

اخبار مرتبطآخرین اخبار


داور آلمانی : ریبری یک بمب ساعتی است