تاریخ انتشار: 1402/04/13 19:38
کد خبر: 3284

چرا عربستان کریس و بنزما را جذب کرد؟

دولت عربستان بدون شک بزودی درآمدهای حاصله از حضور کریس و کریم بنزما در عربستان را فاش خواهد کرد.
چرا عربستان کریس و بنزما را جذب کرد؟

هزینه در فوتبال؛ نگاه ها نسبت به این موضوع در ایران منفی است و تلاش هایی صورت گرفته تا هزینه در فوتبال محدود شود. این حرف درستی است؛ پول در فوتبال باید به اندازه و به درستی هزینه شود و از همه مهمتر همه توان مالی باشگاه ها نباید صرف دستمزدها شود. ایجاد امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هم مهم است. اما برجسته کردن هزینه در فوتبال نه تنها رفتار خوبی است، بلکه حرفه ای هم نیست. همه این حساسیت ها به این دلیل است که بیشتر باشگاه ها ازمنابع دولتی ارتزاق می کنند.

ای کاش به جای این سخت گیری ها که حرفه ای نیست، به سمت و سوی ایجاد در آمد برای باشگاه ها می رفتیم، آنوقت باشگاه ها هم از جیب هزینه می کردند و از همه مهمتر به دولت مالیات می دادند. در حالی که اکنون مالیات از این جیب به آن جیب است. چندی پیش صدر اعظم آلمان از رئیس اتحادیه بوندس لیگا تشکر کرد. به این خاطر که سهم دولت از دستمزدها در بوندس لیگل بخش جالب توجهی از بودجه ی دولت را تشکیل می داد.

همه ی این ها به کنار؛ فوتبال مولد شادی است. معرفی فرهنگ و هنر و توانمندی است. ابزار مهم برای شناساندن مکان های توریستی به جهان است و ... و به همین دلیل است که همه ممالک برای فوتبال بی اندازه هزینه می کنند. سخت در اشتباهید که تصور کنید، برای این کشورها فوتبال تنها هزینه است. یقین بدانید عربستان آنچه که به کریس و بنزما می دهد و هزاران برابر از طرق مختلف کسب در آمد می کند. غیر این بود سرانه ی در آمد در این کشورها این قدر بالا نبود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2loke2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


گزینه‌های جدید منچستر برای جایگزینی رونالدو