تاریخ انتشار: 1402/06/01 17:34
کد خبر: 715

نگاهی به تقابل ذوب‌آهن و پرسپولیس/ سخت جان‌ها به هم رسیدند

تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس خواهد رفت.
نگاهی به تقابل ذوب‌آهن و پرسپولیس/ سخت جان‌ها به هم رسیدند

هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز پنجشنبه 2 شهریورماه با برگزاری 2 دیدار ادامه می‌یابد که در یکی از این رقابت‌ها ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس خواهد رفت.

ذوب‌آهن در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته سوم باید مقابل قهرمان فصل گذشته به میدان برود. دیداری جذاب و حساس که نتیجه آن علاوه بر 2 تیم برگزارکننده، برای تیم‌های سپاهان، استقلال و گل‌گهر سیرجان و هوادار نیز حائز اهمیت بوده و در شکل‌گیری معادلات مدعیان قهرمانی تاثیر بسزایی دارد؛ سپاهان، استقلال و پرسپولیس هم‌امتیاز هستند و نتیجه تقابل شاگردان گل‌محمدی و گاندوهای اصفهانی با در نظر گرفتن نتیجه دیدار سپاهان_استقلال، می‌تواند کورس مدعیان قهرمانی را وارد فاز تازه‌ای کرده و حتی صدرنشین لیگ را تغییر دهد و مجموع این عوامل باعث شده که این بازی از حساسیت دو چندانی برخوردار شود.

ذوب‌آهن در شرایطی آماده مصاف با پرسپولیس می‌شود که هفته گذشته در شهرآورد اصفهان مقابل سپاهان با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و 3 امتیاز حیثیتی را از دست داد. شاگردان ربیعی می‌دانند که در صورت پیروزی مقابل پرسپولیس و با در نظر گرفتن نتایج سایر بازی‌های هفته، شانس صعود چند پله‌ای را خواهند داشت و همین امر به آنها انگیزه مضاعفی می‌دهد. ذوب‌آهن در 2 بازی گذشته یک برد و یک شکست به دست آورده و در رده هفتم جدول ایستاده است.

در آن سو پرسپولیس در حالی آماده میزبانی از ذوب‌آهن می‌شود که هفته گذشته مقابل تراکتور با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و 3 امتیاز شیرین دیگر را به حساب خود واریز کرد؛ سرخپوشان پایتخت اصلی‌ترین مدعی قهرمانی هستند و می‌دانند برای دفاع از عنوان قهرمانی‌شان به امتیازات هفته‌های ابتدایی لیگ نیاز مبرمی دارند؛ از طرف دیگر شاگردان گل‌محمدی می‌دانند که در صورت پیروزی مقابل ذوب‌آهن و با در نظر گرفتن نتیجه بازی سپاهان_استقلال، شانس رسیدن به صدر جدول و فاصله گرفتن از سایر مدعیان را دارند و همین امر به آنها انگیزه مضاعفی می‌دهد. پرسپولیس از 2 بازی قبلی خود 2 برد پیاپی کسب کرده و با اندوختن 6 امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان و استقلال در رده سوم جدول ایستاده است.

ذوب‌آهن باید مقابل قهرمان فصل قبل به میدان برود و کار سختی را پیش‌رو دارد؛ ذوب‌آهنِ ربیعی در دو هفته گذشته علی‌رغم تغییرات گسترده‌ای که داشته، فوتبال منسجم و با کیفیتی را ارائه داده و ثابت کرده که از نظم تاکتیکی خوبی بهره می‌گیرد. گاندوهای اصفهانی در خط میانی و حمله خود شرایط خوبی دارند و حضور بازیکنانی مانند محمدحسین اسلامی، محمدجواد محمدی، سجاد آشوری، مجید علیاری، مهرداد رضایی و امین کاظمیان دست ربیعی را برای چیدن ترکیب دلخواهش باز گذاشته است.

با تمام این تفاسیر مهم‌ترین چالش ربیعی به خط دفاعی تیمش باز می‌گردد؛ ذوب‌آهن در خط دفاعی نیز مهره‌های خوبی در اختیار دارد و حضور بازیکنانی مانند شایان مصلح، فرشاد محمدی‌مهر و محمد قریشی در کنار عملکرد نسبتاً خوب فرعباسی می‌تواند نقطه اتکاء ربیعی به شمار برود اما مدافعان ذوب‌آهن هنوز به هماهنگی کافی نرسیده‌اند و این امر می‌واند برای ربیعی و تیمش دردسرساز شود.

سبزپوشان اصفهانی به پیروزی مقابل پرسپولیس نیاز مبرمی دارند اما این امر چندان ساده نخواهد بود. ذوبی‌ها مقابل تیمی قرار می‌گیرند که در بین تیم‌های حاضر در رقابت‌ها یکی از بهترین اسکوادهای ممکن را دارد و از نظر تاکتیکی به پختگی کامل رسیده است. پرسپولیسِ لیگ بیست و سوم اسکلت اصلی تیمش را حفظ کرده و در فصل نقل و انتقالات بازیکنان باکیفیت و تاثیرگذاری را به خدمت گرفته است. حضور ستاره‌هایی مانند ترابی، صادقی، رفیعی، سرلک، اسدبیگی، عالیشاه، اسماعیلی‌فر، پورعلی‌گنجی و بیرانوند با اضافه شدن بازیکنانی مانند کنعانی، ریگی، سلمانی و شهاب زاهدی از پرسپولیس لیگ بیست و سوم یک تیم رویایی ساخته و سرخپوشان پایتخت را تبدیل به جدی‌ترین مدعی قهرمانی کرده است.

پرسپولیس از نظر تاکتیکی نیز تیم با ثبات و منظمی است و در هفته‌های اخیر به بهترین فرم تیمی خود نزدیک شده و فوتبالی حساب شده و باکیفیتی را ارائه می‌دهد. آنها در فاز هجومی اگرچه با کمبود مهاجم روبه‌رو هستند اما حضور مهره‌های باارزشی مانند ترابی، صادقی، زاهدی، رفیعی و عالیشاه در کنار محمد عمریِ جوان زهر خط حمله این تیم را دوچندان کرده است. خطرناک‌ترین مهره پرسپولیس در بازی فردا مهدی ترابی است که در فصل جاری درخشش فوق‌العاده‌ای داشته و وظیفه طراحی حملات بر عهده این بازیکن ملی‌پوش است. شاگردان گل‌محمدی در فاز دفاعی نیز شرایط بسیار خوبی داشته و بدون گل خورده بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند.

تقابل ذوب‌آهن و پرسپولیس را می‌توان بازی انگیزه و روحیه دانست. سرخ‌پوشان قصد دارند با پیروزی در این دیدار، به صدر جدول برسند و ذوبی‌ها نیز برای بهبود جایگاه‌شان به 3 امتیاز این دیدار نیاز وافری دارند و همین نکته می‌تواند این دیدار را تبدیل به یکی از جذاب‌ترین بازی‌های هفته کند. بدون شک تیمی می‌تواند در بازی فردا موفق باشد که از توان روحی و روانی بالاتری برخوردار بوده و بازیکنانش از تمرکز بهتری برخوردار باشند.

بر همین اساس چالش اصلی ربیعی برای بازی فردا، بالا بردن توان روحی و تمرکز بازیکنانش است؛ ربیعی اگر بتواند تیمش را از نظر روحی به سطح آمادگی مطلوبی برساند، نتیجه‌گیری مقابل قهرمان فصل گذشته چندان دور از ذهن نخواهد بود.

مصدومان و محرومان:

پرسپولیس بازیکن محروم و یا مصدومی ندارد، اما در تیم ذوب‌آهن کمال کامیابی‌نیا مصدوم بوده و در بازی فردا حضور نخواهد داشت.

اتفاق ویژه:

تقابل شایان مصلح با پرسپولیس با توجه به سابقه این بازیکن در پرسپولیس از جذابیت‌های ویژه این دیدار است.

ترکیب احتمالی پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، حسین کنعانی زادگان، علی نعمتی، میلاد سرلک، سروش رفیعی، سعید صادقی، مهدی ترابی، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری و شهاب زاهدی.

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن:

حبیب فرعباسی، محمد قریشی، آرش قادری، شایان مصلح، امیرحسین جدی، جلال مداحی، عرفان معصومی، فردین یوسفی ، سجاد آشوری، محمدجواد محمدی، محمدحسین اسلامی.

سرمربی: محمد ربیعی

برنامه سایر بازی‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

چهارشنبه یکم شهریور

هوادار_آلومینیوم اراک

ملوان_فولاد

صنعت‌نفت آبادان_پیکان

سپاهان_استقلال

پنج‌شنبه 2 شهریور

نساجی_گل‌گهر سیرجان

شنبه 11 شهریور

استقلال خوزستان_تراکتور

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2oa7g3

اخبار مرتبطآخرین اخبارترکیب ذوب‌آهن اصفهان و مس رفسنجان اعلام شد