تاریخ انتشار: 1402/02/01 18:18
کد خبر: 7493

پورتو با طارمی رکورد گینس پنالتی را می‌خواهد!

کارلوس باربوسا داکروز، سرمربی سابق اسپورتینگ، با اشاره به آمار بالای پنالتی‌های اعلام شده به سود پورتو می‌گوید گویا پورتو به لطف مهدی طارمی به دنبال ثبت رکورد گینس پنالتی گرفتن است.
پورتو با طارمی رکورد گینس پنالتی را می‌خواهد!

با انتشار آمار جدیدی از سوی رصدخانه فوتبال (CIES) مشخص شد باشگاه پورتو از نظر پنالتی‌هایی که به سودش اعلام شده در پرتغال با اختلاف صدرنشین بوده و در کل دنیای فوتبال هم رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت رقبای سنتی پورتو در پرتغال از این آمار برای طعنه زدن به رقیب‌شان استفاده کردند. کارلوس باربوسا داکروز، سرمربی سابق اسپورتینگ، از اولین چهره‌هایی بود که طعنه زدن به پورتو را آغاز کرد و پای مهدی طارمی را هم وسط کشید.

در اروپا تنها هایدوک اشلپیت پنالتی‌هایی بیشتر از پورتو گرفته است
این آمار از سال 2020 محاسبه شده و پنالتی‌های اعلام شده به سود تیم‌ها در یک دوره سه ساله را بررسی کرده است. پورتو با 41 پنالتی در رتبه اول پرتغال و دوم اروپا قرار دارد. رتبه اول در کل دنیا به باشگاه هردیانوی کاستاریکا تعلق گرفته که 44 پنالتی به سودش اعلام شده است. هایدوک اشپلیت کرواسی و زمالک مصر با 43 پنالتی در رتبه‌های بعدی هستند. فنرباغچه هم مثل پورتو 41 پنالتی به دست آورده است.

1854911

پورتو با طارمی به دنبال رکورد گینس است!
سرمربی سابق اسپورتینگ در صحبت‌های کنایی خود درباره پورتو به بالاتر بودن آمار پنالتی باشگاه مصری زمالک اشاره کرده و گفت: "پیشنهاد می‌دهد پورتو هیئتی به قاهره بفرستد تا بفهمد زمالک چطور بیشتر از داورها پنالتی گرفته است. می‌دانم پورتو می‌خواهد به صدر جدول برود و باید بفهمد زمالک چطور توانسته از آنها جلو بزند".

باربوسا داکروز در ادامه گفت: "پورتو می‌خواهد رکود گینس بیشترین پنالتی گرفتن را به نام خودش ثبت کند. پلاک گینس حتما یک روز به آنها می‌رسد".

سرمربی سابق اسپورتینگ مهدی طارمی را هم از طعنه بی‌نصیب نگذاشت و گفت: "برای این عملکرد درخشان نباید از نقش باارزش طارمی چشم‌پوشی کنیم. او زیبایی‌شناسی پنالتی را به حدی ارتقا داده که پیش‌تر در پرتغال ندیده بودیم".

1854912

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2xb7l4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


بمب نقل‌و‌انتقالاتی فصل: رقابت طارمی و رونالدو در عربستان/ الهلال مهدی را می‌خواهد
ادعای جذاب رکورد از حضور اولین ایرانی در لیگ عربستان