تاریخ انتشار: 1402/05/30 13:40
کد خبر: 821

در انتظار ملاقات با نیمار، رونالدو و بنزما در ایران

با رفع مناقشات سیاسی ایران و عربستانی، شاهد حضور ستاره های مطرح فوتبال دنیا در ایران خواهیم بود.
در انتظار ملاقات با نیمار، رونالدو و بنزما در ایران

در روزهایی که کشور عربستان با جذب ابر ستاره های فوتبال جهان ، نگاه ها را به خود خیره کننده، اتفاق ویژه برای فوتبالدوستان کشور ما رفع مناقشات سیاسی ایران و عربستان است.

اصلی‌ترین موضوع مورد مناقشه در بین فدراسیون های عربستان و ایران طی سال های گذشته، میزبانی بازی‌هایی بوده که دو کشور با هم داشته‌اند. در عرصه باشگاهی تیم‌های ایران و عربستان در سال‌های اخیر چندین و چندبار با هم روبه‌رو شده‌اند که هیچ‌کدام از این مسابقات در ایران نبوده است. عربستانی‌ها هر بار با بهانه‌های عجیب در این سال‌ها از حضور در ایران سر باز زدند و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در تورنمنت‌هایی که حتما باید میزبان و میهمان داشته باشند، بازی‌های دو باشگاه را در زمین بی‌طرف برگزار کرده است؛ موضوعی که بسیار به ضرر تیم‌های ایرانی شد.

1913121

حتی در مقطعی، وقتی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به‌صورت مجتمع و در چند کشور خاص برگزار شد، ‌برخی تیم‌های ایرانی نظیر استقلال، سپاهان و فولاد، در عربستان حضور یافتند و میهمان این کشور بودند، اما هیچ‌گاه میزبانی مسابقات در این ایام نیز به ایران داده نشد تا مهم‌ترین مساله‌ای که باید مورد بازبینی قرار بگیرد، همین موضوع میزبانی باشد. در این خصوص مهدی تاج و یاسر المسحل گفت و گوهای مهمی را انجام دادند که البته به نتایج خوبی نیز رسیده اند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران با حضور در جام جهانی فوتبال زنان در استرالیا دیدارهای مفیدی در راستای ارتقا فوتبال کشورمان داشته که یکی از آنها با همتای خود در عربستان بوده است.

تاج امروز با یاسر فیصل المسحل رئیس فدراسیون فوتبال عربستان و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کرد که در دیدار تاج و رئیس فدراسیون فوتبال عربستان تفاهم لازم در خصوص میزبانی تیم‌های دو کشور در دیدارهای رودررو بود و با توجه به شرایط جدید موضوع مصاف تیم های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث از دستور کار کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا خارج شد.قرار است به زودی کنفدراسیون فوتبال آسیا در اطلاعیه‌ای این موضوع را رسما اعلام کند.

1911658

این اتفاق در آستانه قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا می تواند یک شوق بزرگ را نزد فوتبالدوستان ایران به وجود بیاورد. تیم های عربستانی با ستاره های بزرگ خود در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و بی شک با برگزاری قرعه کشی مسابقات شاهد همگروهی آنها با تیم های ایرانی خواهیم بود. مساله ای که با توجه به توافق اخیر باعث می شود آنها با همه ستاره های خود به ایران بیایند و مقابل تیم های ایرانی قرار بگیرند.

پرسپولیس، سپاهان و نساجی سه نماینده قطعی ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند و تراکتور هم در صورت برد مقابل شارجه امارات در پلی آف به جمع آنها خواهد پیوست. هواداران این تیم ها از حالا انتظار ملاقات با بزرگانی مثل نیمار، رونالدو و بنزما را می کشند.

 

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2xqml4

اخبار مرتبط



آخرین اخبار


بازیکنانی که گران تر از نیمار هستند