تاریخ انتشار: 1401/09/26 19:21
کد خبر: 12749

خداحافظی اجباری ستاره تیم ملی ایران؟

همه بازیکنان تیم ملی قصد دارند شانس خود را برای حضور در جام ملت‌های آسیا در سال آینده امتحان کنند.
خداحافظی اجباری ستاره تیم ملی ایران؟

تیم ملی درحالی در جام جهانی ۲۰۲۲ ناکام بود و نتایج خوبی نگرفت که خیلی از کارشناسان معتقد بودند کیروش در انتخاب بازیکنان برای جام جهانی مرتکب اشتباه شد. تیم ملی ایران یکی از پیرترین تیم‌های حاضر در جام جهانی بود و خیلی از بازیکنان تیم ملی بالای ۳۰ سال داشتند.

بعد از حذف تیم ملی شایعاتی مبنی بر خداحافظی چند بازیکن از بازی‌های ملی به گوش رسید. کارشناسان معتقدند بازیکنانی مثل حاج صفی ، انصاریفرد ،علی کریمی ، میلاد محمدی و ... دیگر به پایان کار خود در تیم ملی رسیدند و کارآیی لازم را ندارند. خیلی‌ها منتظر بودند تا این نفرات بعد از جام جهانی و پایان کار تیم ملی در این تورنمنت ، از بازی‌های ملی خداحافظی کنند و جای خود را به جوان ترها بدهند ولی تا این لحظه چنین اتفاقی رخ نداده است.

در کنار این نفرات که جزو ضعیف ترین بازیکنان تیم ملی در جام جهانی بودند ، بازیکنانی مثل وحید امیری ، شجاع خلیل زاده و امیرعابدزاده اصلا فرصت بازی در جام جهانی را بدست نیاوردند و نفراتی چون سامان قدوس و کنعانی زادگان هم برخلاف پیشبینی‌ها خیلی کم در جام جهانی به میدان رفتند. در کنار آن دسته اول از بازیکنان مسن تیم ملی ، شایعه شده بود این نفرات در صورت ماندن کیروش از تیم ملی خداحافظی خواهند کرد و دیگر برای این سرمربی پرتغالی بازی نخواهند کرد.

شایعه ای که خیلی قابل استناد نبوده و بعید است به واقعیت تبدیل شود. در واقع هیچکدام از بازیکنان تیم ملی که در جام جهانی حضور داشتند، قصد خداحافظی از تیم ملی را ندارند و حتی در صورتیکه کیروش هم سرمربی تیم ملی بماند، نمی خواهند فرصت حضور در جام ملت‌های آسیا که سال آینده در قطر برگزار خواهد شد را از دست بدهند. بازی در تیم ملی و فرصت پوشیدن پیراهن تیم ملی آنقدر مهم والبته وسوسه کننده است که حتی بازیکنی مثل کریم انصاریفرد و احسان حاج صفی با وجود تجربه کردن ۳ جام جهانی و چند دوره جام ملت‌های آسیا نمی خواهند از تیم ملی خداحافظی کنند و همچنان برای ماندن در تیم ملی پافشاری می کنند.

گفتنی است این نفرات و یا به طور کلی هر بازیکن دیگری که در لیست تیم ملی در جام جهانی حضور داشت ، تنها درصورتی از تیم ملی کنار خواهد رفت که به نوعی مجبور به انجام این کار شود. یعنی کیروش یا هر سرمربی دیگری که در آینده روی نیمکت تیم ملی بنشیند ، با عدم دعوت از تعدادی بازیکن و جایگزینی این نفرات با بازیکنان جوان تر ، آن‌ها را وادار به کناره گیری از تیم ملی و یا خداحافظی اجباری خواهند کرد.

اتفاقی که به نظر می رسد به زودی رخ خواهد داد و شاهد یک خانه تکانی اساسی توسط سرمربی بعدی تیم ملی خواهیم بود. حال باید دید قرعه خداحافظی اجباری به نام کدام ملی پوش خواهد افتاد و شاهد کنار رفتن چه ستاره‌هایی از تیم ملی برای بازی‌های آینده خواهیم بود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/36d6j4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


این پرسپولیسی با تیم ملی خداحافظی می کند | لیست جدایی طلبان تیم ملی