تاریخ انتشار: 1401/10/23 17:39
کد خبر: 11801

شکایت بارسلونا از لالیگا/ ماجرا چیست؟

باشگاه بارسلونا شکایتی را در دادسرای بازرگانی شماره هفت بارسلونا ثبت کرده و مدعی شده است که نمی‌تواند در شرایط برابر با 38 باشگاه دیگری که با شرکت CVC قرارداد امضا کرده‌اند، رقابت کند.
شکایت بارسلونا از لالیگا/ ماجرا چیست؟

رسانه‌های اسپانیایی خبر از شکایت رسمی باشگاه بارسلونا از سازمان لیگ اسپانیا (لالیگا) دادند. لالیگا اخیرا با افزایش 15 درصدی سقف پرداخت دستمزد بازیکنان بارسلونا مخالف کرده بود و همین بهانه‌ای برای شکایت باشگاه کاتالان شد.

این در حالی است که 38 باشگاه حاضر در دسته اول و دوم فوتبال اسپانیا که با شرکت CVC (کپیتال پارتنرز) برای حق پخش تلویزیونی قرارداد امضا کرده‌اند، از سوی لالیگا چنین مجوزی پیدا کرده‌اند. بارسلونا همراه با رئال‌مادرید و بیلبائو سه باشگاهی هستند که از امضای قرارداد با این شرکت خودداری کرده‌اند. رئال و بیلبائو برخلاف بارسلونا با مشکلات مالی روبرو نیستند؛ اما برای بارسلونا افزایش 15 درصدی سقف پرداخت دستمزد بسیار حیاتی است.

شکایت بارسلونا از لالیگا/ ماجرا چیست؟

بارسلونا روز دوشنبه هفته گذشته از محرومیتش مطلع شد و به همین دلیل هم از لالیگا به شعبه هفت دادسرای بازرگانی بارسلونا شکایت کرده است.

به‌موجب توافق لالیگا با شرکت CVC، سازمان لیگ اسپانیا 10.95 درصد از مالکیت حق پخش تلویزیونی بازی‌های دو دسته برتر باشگاهی این کشور را در ازای یک میلیارد و 994 میلیون یورو فروخت و درآمد‌ حاصل از آن را با تعیین یکسری شرایط و ضوابط میان تیم‌ها تقسیم کرد. طبق ساختار توزیع این درآمد، باشگاه‌ها باید 70 درصد از بودجه‌ای که هر فصل از سازمان لیگ می‌گیرند را به ارتقای زیرساخت‌های خود اختصاص دهند. 15 درصد دیگر را صرف پرداخت بدهی‌هایشان کنند و با 15 درصد باقیمانده، سقف حقوق پرداختی به بازیکنان‌شان را افزایش دهند.

شکایت بارسلونا از لالیگا/ ماجرا چیست؟

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/36nr72

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


ژاوی: پیکه اسطوره ماست، چرا او را هو می‌کنید؟