تاریخ انتشار: 1402/05/16 12:57
کد خبر: 1452

تیمی با ۱۰۰۰ میلیارد هزینه در لیگ؛ «سقفِ کاذب»!

قوانینی که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای کنترل رقم قرارداد فوتبالیست ها می گذارند نه تنها قابلیت اجرا و نظارت را ندارد بلکه باعث به وجود آمدن انواع قراردادهای زیرمیزی می شود.
تیمی با ۱۰۰۰ میلیارد هزینه در لیگ؛ «سقفِ کاذب»!

سالهاست این دو نهاد فوتبالی که عملا قدرت کنترل وضعیت این رشته پرطرفدار را ندارند و دنباله روی سیاست های باشگاه ها هستند، قوانینی را برای بهتر شدن فوتبال و باشگاه ها وضع می کنند اما این قوانین نتوانسته مشکلی را از کوه مشکلات این رشته حل کند.

برای فصل بیست و سوم لیگ برتر سازمان لیگ برتر سقف بودجه تعیین کرد و تیم ها را موظف کرد که در جذب بازیکنان و میزان قراردادهایی که با آنها منعقد می کنند، سقف ۳۲۵ میلیارد تومان را رعایت و از آن عدول نکنند.

۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر هم که به خوبی می توانند سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را دور بزنند (البته برخی تیم ها بودجه سالانه شان به این رقم نمی رسد) خیلی سریع فهرست هزینه های خود را اعلام کردند و سازمان لیگ هم با افتخار آن را روی خروجی سایت خود قرار داد تا تاثیرگذاری اش را نشان دهد!

آنهایی که در فوتبال تردد دارند به خوبی می دانند که تیم های مدعی قهرمانی نه تنها این سقف را رعایت نکرده اند بلکه میلیاردها تومان هم از آن عبور کرده اند. اما سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال از آنجایی که اهرمی برای برخورد با تیم ها ندارند خودشان را سرگرم مسائل دیگر کرده اند.

این در حالی است که به نقل از یکی از کارمندان سازمان لیگ فوتبال عنوان شده در لیگ بیست و سوم تیمی حضور خواهد داشت که برای انعقاد قرارداد با بازیکنانش حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

این تیم که خود را یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ بیست و سوم می داند البته سقف را قبول نداشت و به همین خاطر برای سازمان لیگ «تره» هم خورد نکرد و کار خودش را پیش برد تا نشان دهد سقفی که مسئولان برای تیم ها در نظر گرفته اند کاذب بود و هر تیمی هر رقمی در توان داشته برای جذب بازیکنان هزینه کرده است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/39kxx2

اخبار مرتبطآخرین اخبار


رئیس فدراسیون: با فساد مقابله و مبارزه خواهیم کرد

اولین مأموریت سرمربی جدید تیم ملی فوتبال
چرا برنامه ادامه لیگ اعلام نمی‌شود؟