تاریخ انتشار: 1402/02/19 11:13
کد خبر: 6576

فوری| رای کمیته انضباطی درخصوص دربی‌ صادر شد

کمیته انضباطی رای خود را در خصوص دو تیم پرسپولیس و استقلال صادر کرد.
فوری| رای کمیته انضباطی درخصوص دربی‌ صادر شد

سایت رسمی فدراسیون فوتبال نوشت: آرای کمیته انضباطی به شرح ذیل است:

در خصوص شکایت باشگاه استقلال از علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم پرسپولیس بابت رفتار ایشان پس از بازی دو تیم در تاریخ سوم اردیبهشت ماه و در هفته بیست‌وهفتم رقابت‌های لیگ برتر، با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده که مبین به رفتار غیرورزشی متشکی پس از پایان مسابقه دو تیم می‌باشد، لذا به استناد ماده ۶۴ مقررات انضباطی مصوب سال ۱۳۹۷ و با در نظر گرفتن سوابق بازیکن فوق‌الذکر با رعایت ماده ۹۴ از مقررات، بیرانوند به یک جلسه محرومیت تعلیقی به مدت یک سال و پرداخت مبلغ ۳میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

محرومیت تعلیقی قطعی و جریمه نقدی غیرقابل اجرا و قابل تجدیدنظرخواهی در مدت ۷ روز پس از ابلاغ در کمیته استیناف می‌باشد.

در خصوص تخلف انتسابی مهدی قایدی، بازیکن تیم استقلال مبنی بر نشر اکاذیب از طریق مصاحبه با خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه و با توجه به مجموعه محتویات پرونده ازجمله مصاحبه علیه داور بازی استقلال و پرسپولیس، تخلف انتسابی به ایشان محرز و مسلم تشخیص و مستند به ماده ۷۱ مقررات انضباطی و با رعایت ماده ۹۴ به یک جلسه محرومیت تعلیقی به مدت ۶ ماه و پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

رای صادره در بخش محرومیت تعلیقی قابل اجرا و قطعی بوده و در بخش جریمه نقدی غیرقابل اجرا و قابل تجدیدنظرخواهی به مدت ۷ روز پس از ابلاغ در کمیته استیناف می‌باشد.

دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و استقلال تهران در هفته بیست‌وهفتم برگزار که از سوی تماشاگران باشگاه استقلال تخلفاتی مبنی بر پرتاب اشیا و فحاشی از سوی تماشاگران رخ داد. باشگاه استقلال به مبلغ ۵۱۰میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قابل تجدید نظر است. همچنین باشگاه پرسپولیس تهران به دلیل پرتاب اشیا و فحاشی از سوی تماشاگرانش باید ۵۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. این رای قابل تجدیدنظر است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/39m8w4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


تصمیم فوری کمیته انضباطی درباره حواشی جنجالی دربی