تاریخ انتشار: 1402/02/23 16:14
کد خبر: 6280

نگه داشتن زوج رویایی، چالش بزرگ استقلال؛ در انتظار پاسخ مثبت از امارات و پرتغال

»مهدی قایدی» و «محمد محبی» در مالکیت 2 باشگاه شباب الاهلی و سانتاکلارای پرتغال هستند و ماندن‌شان در استقلال برای فصل بعد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
نگه داشتن زوج رویایی، چالش بزرگ استقلال؛ در انتظار پاسخ مثبت از امارات و پرتغال

 استقلال در چارچوب هفته بیست‌ونهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با نتیجه 2 بر یک از سد مس رفسنجان گذشت تا به اولین برد خود برابر پنج تیم نخست جدول رده‌بندی در حال حاضر دست پیدا کند. این پیروزی شیرین در شرایطی رقم خورد که گل پیروزی‌بخش آبی‌پوشان در دقیقه 81 روی حرکت فوق‌العاده مهدی قایدی و محمد محبی زده شد. وینگر ریزنقش استقلال با حرکتی انفرادی از بین چند بازیکن مس عبور کرد و پاس در عرضش در دهانه دروازه به مهاجم ملی‌پوش استقلال رسید و بازگشت تیم پایتخت‌نشین تکمیل شد.

قایدی در این فصل و در آستانه هفته پایانی روی 12 گل تاثیر مستقیم گذاشته و ماحصل کارش 9 گل و سه پاس گل بوده است. محبی نیز با هشت گل و سه پاس گل روی 11 گل تیم تحت هدایت ریکاردو سا پینتو تاثیر مستقیم داشته و نمایشی شگفت‌انگیز همانند هم‌شهری خود داشته است. 

«کریمی» بابت ماندن «قایدی» خوش‌بین است

نکته دلهره‌برانگیز درباره 2 ستاره استقلال این است که آن‌ها در حال حاضر به صورت قرضی در عضویت آبی‌پوشان هستند و در پایان فصل قرارداد آن‌ها به اتمام می‌رسد و باید به باشگاه‌های سابق خود بازگردند. قایدی در عضویت تیم شباب‌االاهلی امارات است و محبی هم تا سال 2024  با سانتاکلارای پرتغال قرارداد دارد. بدون شک استقلال بدون این 2 مهره ارزشمند برای فصل بعد با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود و نگه داشتن آن‌ها برای مدیریت باشگاه چالشی بزرگ است.

حجت کریمی، سرپرست باشگاه استقلال پس از جلسه با مسئولان باشگاه شباب‌الاهلی درباره ماجرای مهدی قایدی اظهار داشت: «مدیران الاهلی از من خواستند فعلا کمی درباره ماندن قایدی در استقلال صبر کنیم. به گفته آن‌ها مهدی پیشنهادهای دیگری هم از تیم‌های اماراتی دارد و آن‌ها باید با دریافت پیشنهاد استقلال و جمع‌بندی کلی در این باره تصمیم بگیرند که البته فکر می‌کنم با توجه به صحبت‌های مثبتی که بین ما گذشت، ما بتوانیم در خدمت مهدی به عنوان یکی از بازیکنان مهم این فصل فوتبال ایران باشیم.»

«محبی»، مغانلوی ثانی می‌شود؟

درباره محمد محبی داستان کمی پیچیده‌تر است. استقلال برای جریمه مالی قرارداد قایدی با باشگاه اماراتی به توافقاتی رسید اما باشگاه سانتاکلارا گویا شکایت خود از استقلال را به دادگاه عالی ورزش برده تا از آن‌جا پیگیر مطالبات خود بابت حق انتقال محبی باشند. بخشی از پول باشگاه پرتغالی در زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده پرداخت شد اما الباقی در یک کشور ثالث بلوکه شده و درخواست باشگاه استقلال برای گرفتن زمان از طرف پرتغالی هم به نتیجه نرسیده است. 

محبی عملکرد بسیار خوبی در این فصل داشته و باید دید سانتاکلارا این بازیکن را برای فصل بعد نیاز خواهد داشت یا خیر. شاید آن‌ها بخواهند مانند ماجرای شهریار مغانلو، این بازیکن را به در اختیار تیمی قرار دهند که پول بیشتری را برایش پرداخت می‌کند. مغانلو پس از حضور قرضی در پرسپولیس به پرتغال بازگشت و سانتاکلارا این بازیکن را به سپاهانی فروخت که مبلغ بیشتری بابتش پرداخت می‌کرد. حال باید دید مدیران باشگاه استقلال توانایی نگه داشتن این بازیکن را دارند یا خیر.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3edl92

اخبار مرتبطآخرین اخبار


محبی، مدیون کمک‌های قایدی/ آقای قلعه نویی؛ مهدی را هم ببین!

تمدید با ساپینتو، توافق با الاهلی برای قایدی
حجت کریمی و دو خبر بزرگ در سفر به دبی: