تاریخ انتشار: 1396/07/13 08:52
کد خبر: 179780

شیشه عمر مدیریت افتخاری در دستان شفر!

انتخاب شفر به‌عنوان سرمربی استقلال را باید آخرین تیر رها شده از چله کمان سیدرضا افتخاری، مدیرعامل این باشگاه برای تداوم حضورش بر صندلی مدیرعاملی این باشگاه دانست.
شیشه عمر مدیریت افتخاری در دستان شفر!

تردیدی نیست اگر شفر نتایج خوبی با استقلال بگیرد، عمر مدیریت افتخاری در باشگاه استقلال اضافه خواهد شد و او از این اقبال برخوردار است که همچنان به مدیریت ادامه دهد اما به هر دلیل اگر شفر هم نتواند این کشتی در هم شکسته استقلال را به ساحل آرامش برساند اولین نفری که از استقلال کنار گذاشته می‌شود، شخص افتخاری است.

مدیری که پس از برکناری مظلومی و انتخاب منصوریان به اهدافی که در ذهن داشت نرسید و نتایج ضعیفی را رقم زد. انتخاب شفر اما می‌تواند فصل جدیدی از دوران مدیریت افتخاری در باشگاه استقلال را رقم بزند.

باشگاهی که در زمان مدیریت او نتایج ضعیفی از جمله باخت سنگین به العین امارات و پیامد آن شکست‌های پی‌درپی در هفته‌های آغازین لیگ هفدهم را رقم زد.

افتخاری هم خود به خوبی می‌داند که انتخاب شفر آخرین شانسی بود که متولیان و نهادهای بالادستی باشگاه استقلال به او دادند و چنانچه این انتخاب منتج به کسب نتایج مطلوب در استقلال شود، عمر مدیریت او هم افزایش خواهد یافت.

البته کسب موفقیت در ا‌ین استقلال تنها منوط به انتخاب سرمربی خارجی نیست. همانطورکه بارها به آن اشاره شده استقلال مشکلات دیگری هم دارد که اگر افتخاری در راستای رفع آنها قدم‌هایی بر ندارد با این مربی آلمانی هم به جایگاه مناسبی نخواهد رسید.

آنچه افتخاری و تیم مدیریتی باشگاه استقلال را به موفقیت نزدیک می‌کند این است که تعامل بیشتری با رسانه‌ها داشته باشند و از جداسازی‌هایی که طی این سال‌ها به استقلال بزرگترین لطمه‌ها را وارد کرده، خودداری کنند.

تردیدی نیست نزدیکی رسانه‌ها به باشگاه استقلال می‌تواند احتمال موفقیت شفر را هم در استقلال افزایش دهد. ظاهرا این مربی هم در بدو ورود چراغ سبز را نشان داده و بی میل نیست که برخلاف مربیان سابق استقلال ارتباط‌های دو سویه‌ای با رسانه‌ها داشته باشد. ترفندی که همواره در راستای موفقیت استقلال جواب داده و اگر دیدیم استقلال افتخاراتی را در لیگ برتر به نام خود ثبت کرده یکی از مهم‌ترین دلایلش همین تعاملات نزدیک با رسانه‌ها بوده است.

ارتباط‌های سالم و گزینش نشده با هواداران را هم باید یکی دیگر از ارکان موفقیت دانست که در ظاهر شفر به این موضوع هم تاکید دارد و با اعلام اینکه درهای تمرین استقلال دیگر بسته نیست، قصد داشته قدم‌های راسخی را در راستای همپیمانی بیشتر با رسانه‌ها بردارد. به هرحال انتخابی که شد روزنه‌های امید را زنده کرد تا شاید هم آبی‌دلان که ماه‌ها است به واسطه نتایج ضعیف خون دل می‌خورند به آتیه تیم‌شان امید ببندند و هم مدیریت این باشگاه به آینده خود امیدوار باقی بماند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3eqyg6

اخبار مرتبطآخرین اخبار


جنگ پیشکسوتان استقلال علنى شد!