تاریخ انتشار: 1402/03/05 13:24
کد خبر: 5581

باشگاه استقلال: داور خارجی بیاورید، هزینه اش با ما!

باشگاه استقلال و در راس آن حجت کریمی هم چنان تاکید به استفاده از داور خارجی برای دربی حذفی دارند.
باشگاه استقلال: داور خارجی بیاورید، هزینه اش با ما!

 تیم های استقلال و پرسپولیس به دیدار پایانی جام حذفی راه پیدا کرده اند و این بازی از آن جهت حساس است که در بازی برگشت دو تیم در هفته بیست و هفتم لیگ برتر و در شرایطی که استقلال در صدر جدول بود، پرسپولیس برنده  و در نهایت قهرمان لیگ برتر شد. استقلالی ها بر این عقیده اند در بازی برگشت دو تیم داور باید برخورد توپ به دست گولسیانی را برای آنها پنالتی می گرفت و به همین خاطر بعد از بازی با نساجی در مصاحبه های خود به استفاده از داور خارجی یا علیرضا فغانی در این بازی تاکید کردند. اما خداداد افشاریان امروز به طور رسمی اعلام کرد، سیاست کمیته داوران استفاده از داور ایرانی برای این بازی است.

حجت کریمی، سرپرست باشگاه استقلال همانند بازیکنان تیم استقلال به استفاده از داور خارجی در بازی روز چهارشنبه تاکید دارد و حتی گفت باشگاه استقلال حاضر است هزینه های سفر داور خارجی به تهران و دستمزد قضاوت او را پرداخت کند. او به خبرنگار خبر ورزشی اینطور گفته است: « همانطور که اعلام کردیم ما حاضریم همه هزینه‌های حضور داور خارجی برای دربی فینال را پرداخت کنیم. با توجه به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر به ویژه این اواخر در بحث داوری شاهدش بودیم نمی‌خواهیم چیزی به اما و اگر سپرده شود. بحث یک جام و قهرمانی در میان است. بنابراین به خاطر همین موضوع است که ما در این قضیه اصرار داریم تا از یک داور خارجی در دربی فینال استفاده شود. این موضوع را با احترام به داوران داخلی مان می‌گویم و قطعاً برای اینم قشر زحمتکش ارزش و احترام ویژه ای قائل هستم اما با توجه به حواشی اخیر قطعاً سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این زمینه باید هرگونه اقدامی‌را انجام دهند تا حرف و حدیثی در این زمینه باقی نماند.»

او هم چنین به طعنه های روز گذشته یحیی گل محمدی به ریکاردو ساپینتو واکنش نشان داد و گفت:  « عجیب است که افراد رفتارهای خودشان کنار زمین را به این سرعت فراموش می‌کنند. کاری به فصل گذشته و اتفاقات قبل ندارم اما در همین لیگ امسال دو یا سه بار سرمربی پرسپولیس با داوران سرشاخ شده و نسبت به قضاوت آنها اعتراضات شدیدی را انجام داده است. عجیب است که به این سرعت رفتارهای خودشان را فراموش می‌کنند. ضمن اینکه به نظر می‌رسد در آستانه بازی حساس مقابل استقلال سعی دارند سرمربی مارا تحت تاثیر صحبت‌های خودشان قرار بدهند اما ساپینتو به خوبی با این مسائل آشنا شده و می‌داند چه حرفی با چه منظوری بیان می‌شود.»

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3gzbx4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


احتمال صدور مجوز برای ۳۵ هزار تماشاگر در بازی پرسپولیس - استقلال

تمدید با ساپینتو، توافق با الاهلی برای قایدی
حجت کریمی و دو خبر بزرگ در سفر به دبی: