تاریخ انتشار: 1401/01/23 21:37
کد خبر: 23411

سیدجلال سوژه شد؛ یک نیمکت‌نشینی و چند سوال

جلال حسینی و بازی نکردنش در بازی مقابل آلومینیوم اراک یکی از دلایل انتقاد از تصمیمات کادرفنی در این بازی است.
سیدجلال سوژه شد؛ یک نیمکت‌نشینی و چند سوال

سیدجلال حسینی و علی شجاعی دو بازیکنی بودند که از روی نیمکت در بازی با آلومینیوم وارد میدان نشدند. نکته جالب این است که هر دو بازیکن شاید گزینه‌های بهتری برای تعویض نسبت به گزینه‌های یحیی گل‌محمدی بودند. به خصوص سیدجلال حسینی که بازی نکردنش در این هفته‌ها شاید با توجه به سن و سالش به اندازه قبل حاشیه‌ساز نشده است. بازی نکردن او در بازی با آلومینیوم و همراه شدن این اتفاق با باخت اما باز هم کاپیتان 40 ساله قرمزها را به سوژه اصلی انتقادها از کادرفنی تبدیل کرد. در مورد این بازیکن چند سوال اساسی وجود دارد که یحیی گل‌محمدی به بعضی از آنها در کنفرانس مطبوعاتی جواب داد و بعضی دیگر بدون جواب ماند.

چرا هانانوف به جای سیدجلال در ترکیب قرار گرفت؟

«در بازی امروز باتوجه به مهره‌های سرعتی حریف، سرعت وحدت می‌توانست کمک کند. او هم بازیکنی است که بالاخره جوان است و شاید آن جو سنگین ورزشگاه یک مقدار روی او اثر گذاشته بود. باتوجه به مهره‌های سرعتی انتخاب ما هانانوف بود.»

این صحبت‌ها نشان می‌دهد که براساس تفکرات یحیی و آنالیز او بازیکنان سرعتی آلومینیوم دلیل تصمیمش برای استفاده از مدافع تاجیک بعد از چند هفته بوده است. تصمیمی که البته جواب نداد و به جای کمک به پرسپولیس بیشتر به این تیم ضربه زد. ردپای این بازیکن در هر سه گل شاگردان مهدی رحمتی دیده می‌شود و او نتوانست حتی بخشی از توقعات کادرفنی را برطرف کند.

چرا سیدجلال به جای هانانوف  وارد میدان نشد؟

«ما نیمه دوم بعد از اینکه عقب افتادیم سعی کردیم مهره هجومی بیاوریم و اینکه سعی می‌کردیم مهره دفاعی بیاوریم، درست نبوددر هر صورت باتوجه به شرایطی که وجود داشت، باتوجه به مهره‌های سرعتی، دیگر لازم نبود در خط دفاعی تعویض داشته باشیم.»

یحیی گل‌محمدی باز هم با اشاره غیرمستقیم به کند بودن سیدجلال حسینی دلیل تعویض نکردن او را مشابه دلیل حضور نداشتنش در ترکیب اصلی می‌داند.

فرجی مصدوم شد و باز هم سیدجلال نیامد

اتفاقات بازی به گونه‌ای پیش رفت که به غیر از حضور در ترکیب اصلی و تعویض با هانانوف، راه دیگری هم برای بازی کردن کاپیتان قرمزها وجود داشت. مصدومیت فرشاد فرجی بهترین فرصت بود برای این که هم هانانوف با توجه به تفکرات یحیی در ترکیب بماند و هم علی نعمتی در دفاع چپ بازی کند. قطعا کادرفنی استدلالی برای حضور علی نعمتی به جای سعید آقایی در ترکیب داشته است. مصدومیت فرجی با این حال باعث شد تا سرمربی پرسپولیس فقط 20 دقیقه روی تفکرش بماند و باز هم سعید آقایی را در جناح چپ بازی بدهد. این در حالی است که حضور جلال حسینی هم استحکام دفاعی را بیشتر می‌کرد و هم نعمتی را در همان‌جا نگه می‌داشت.

در نهایت اما این اتفاق تا دقیقه 90 نیفتاد و شاید برد پرسپولیس این اتفاق را به دست فراموشی می‌سپرد اما یک باخت به قیمت حذف باعث شد تا کسی بازی نکردن جلال حسینی را تصمیمی منطقی تصور نکند.

منتظر سیدجلال باشید

مصدومیت فرشاد فرجی و دوری یک ماهه او، نمایش بسیار ضعیف هانانوف راه‌حلی به جز بازگشت سیدجلال حسینی به ترکیب را باقی نخواهد گذاشت. در این هفته‌های حساس توفیق اجباری حضور مدافع مستحکم قرمزها شاید مقدمه‌ای برای بازگشت اقتدار دفاعی و بازگشت روزهای خوب این تیم برای رقم‌زدن یک پایان شیرین باشد. 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3kejv8

اخبار مرتبطآخرین اخبار


همه پرسپولیس علیه رادوشویچ/ این دعوا به کجا می‌رسد؟