تاریخ انتشار: 1401/08/27 22:15
کد خبر: 13914

داور دیدار افتتاحیه جام جهانی مشخص شد

با اعلام کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال، دانیله اورساتو ایتالیایی، بازی افتتاحیه جام جهانی را سوت می زند.
داور دیدار افتتاحیه جام جهانی مشخص شد

 رقابت های جام جهانی 2022 قطر از روی یکشنبه و با دیدار میان قطر و اکوادور آغاز خواهد شد. میزبان رقابت ها در استادیوم 63 هزار نفری البیت پذیرای حریف خود خواهد بود.

در همین خصوص، کمیته داوران فیفا اسامی داوران دیدار افتتاحیه جام جهانی را اعلام کرد که طی آن، دانیله اورساتو داور 46 ساله و ایتالیایی قرار است دیدار میان قطر و اکوادور را قضاوت کند.

اورساتو در شهر کوچک رکوارو ترمه در استان ویچنزا به دنیا آمد. او پس از تجربه مربیگری در تیم های نونهالان، از سن 17 سالگی وارد عرصه داوری شد. او قضاوت را از سری C ایتالیا شروع کرد و در سال 2006 نخستین بازی خود در سری آ را میان سیه‌نا و آتالانتا سوت زد.

اورساتو در سال 2010 در لیست داوران یوفا قرار گرفت و از سال 2012 دیدارهای لیگ قهرمانان اروپا را قضاوت کرد و از سال 2015 وارد لیست داوران الیت یوفا شد.

در کارنامه اورساتو قضاوت دیدارهای مهمی همچون فینال کوپا ایتالیا، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا بین بایرن مونیخ و پاریس در سال 2019، سه دیدار رقابت های یورو 2020، دو دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین رئال مادرید و چلسی و همچنین رئال مادرید و منچسترسیتی، بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان بین پاری سن ژرمن و رئال مادرید و دیدارهای بزرگ و حساس سری آ ایتالیا دیده می شود.

نکته جالب اینکه اورساتو تاکنون هیچ دیداری در جام جهانی را قضاوت نکرده و دیدار افتتاحیه جام جهانی 2022، اولین قضاوت او در بزرگترین رقابت های فوتبالی دنیاست.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3n97po

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


پیش‌بینی مسی درباره قهرمان جام‌جهانی