تاریخ انتشار: 1402/02/24 11:00
ایست قلب جنین
کد خبر: 6238

دلیل اصلی ایست قلب جنین در رحم مادر

از کار افتادن ضربان قلب جنین یکی از شایع ترین دلایل سقط است. شناخت و آگاهی از دلایل ایست قلب جنین میتواند مانع این اتفاق ناگوار شود.
دلیل اصلی ایست قلب جنین در رحم مادر

زمانی که ضربان قلب جنین می ایستد، معمولا سقط جنین رخ می دهد و سقط جنین نیز یک پدیده رایج در خانم ها است که واقعا ناراحت کننده می باشد و فرد هم از لحاظ روحی و هم جسمی دوران سختی را سپری می کند و در اکثر موارد سقط جنین هیچ ربطی به مادر ندارد.

ایستادن ضربان قلب کودک نیز معمولا به علت های مختلفی مثل رشد نامناسب و ناسالم جنین رخ می دهد. اگر شما هم قربانی سقط جنین هستید.

دلیل ایست قلبی جنین در رحم مادر

گفتنی است چنانچه جنین تأخیر رشد داشته باشد و جریان خون رسانی جفت کافی نباشد ایست قلبی در رحم مادر رخ میدهد.

معمولا برای اولین بار در سونوگرافی می توانند صدای ضربان قلب جنین را بشنوند اما گاهی اوقات با مراجعه دوم هیچ چیز از ضربان قلب جنین متوجه نخواهند شد که در این مواقع سقط جنین رخ داده است که سقط جنین معمولا در هفته 12 بارداری اتفاق می افتد.

یکی از رایج ترین نشانه های سقط جنین، خونریزی است که این خونریزی معمولا همراه با تب، کمردرد ، شکم درد و یا انقباضات جدید نیز همراه است و نوع دیگری سقط جنین نیز وجود دارد که کاملا سخت تر است و به آن از دست دادن نوزاد می گویند.

در این نوع سقط جنین، جنین پشت دهانه بسته رحم گیر می کند و هیچ علامت و نشانه ای وجود نخواهد داشت و فرد خونریزی ندارد و به همین دلیل شناسایی آن سخت است و تنها زمانی می توان آن را فهمید که جنین بیرون بیاید و پزشکان معمولا از روی علائمی مثل ضربان نداشتن قلب در سونوگرافی، لکه بینی و یا انقباضات بسیار شدید این مشکل را تشخیص می دهند.

 ایست قلب جنین در رحم مادر

علائم از زبان مادران باردار

در این قسمت سه نوع از تجارب متفاوت مادران را در از کار افتادن ضربان قلب جنین هایشان برای شما بیان می کنیم :

 از کار افتادن ضربان قلب نوزاد در هفته 19

برای مدتی هیچ حرکتی از جنین را احساس نکردم و به همین دلیل به پزشک مراجعه کردم. بند ناف دور گردن جنین پیچیده شده بود و باعث شد که او جان خود را از دست بدهد و این سخت ترین تجربه ای بود که در زندگی داشتم.

اختلال انعقاد خون

من یک بارداری کاملا طبیعی داشتم و نوزادم هم کاملا نرمال بود و در هفته 15 او را از دست دادم و علت آن هم لخته های خون در بافت رحم من بود. من تا یک ماه بعد از مرگ جنین هنوز هم باردار بودم تا توانستم مردن او را باور کنم.

راه طبیعی

سقط جنین من کاملا بدون علت خاصی اتفاق افتاد و تحمل آن بسیار سخت بود. این موضوع در سه ماه اول بارداری و دقیقا هنگام تشکیل جنین رخ داد و در چنین عباراتی مثل "دفعه بعد" یا "فرزند بعدی" بسیار سخت است، چون که آن ها در حال حاضر در حالت و وضعیت روحی خوبی نیستند و نمی توانند به فرزند دیگری فکر کنند. سقط جنین یک خانواده را درگیر می کند اما قبل از هر چیز باید به مادران کمک کرد که از لحاظ فیزیکی و روحی در مسیر بهبودی قرار بگیرند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3nkev3

اخبار مرتبطآخرین اخبارمزه ای که جنین در شکم مادر می فهمد