تاریخ انتشار: 1401/08/30 19:08
اصلا انتظارش را نداشتیم
کد خبر: 13814

ترکیب باورنکردنی و شکست سنگین در یک نیمه

ترکیب اولیه ایران مقابل انگلیس بیش از حریف، خودمان را غافلگیر کرد.
ترکیب باورنکردنی و شکست سنگین در یک نیمه

در شرایطی که تیم ملی فوتبال ایران برای یک شروع خوب در رقابت های جام جهانی با ترکیبی درهم ریخته و متفاوت نسبت به مسابقات مقدماتی به میدان آمده بود، اینطور به نظر می آمد که کی روش قصد دارد با انجام اصل غافلگیری دوباره حریف خود را متعجب کند و با انجام یک نمایش دفاعی دست و پای سفیدپوشان انگلیسی را ببندد. چنین شد که ایران با سه دفاع مرکزی ( سیستمی که هرگز با آن تمرین نکرده بود)، و سه هافبک دفاعی وارد میدان شد و جالب اینکه دو مدافع فیکس و آماده تیم ملی از ترکیب بیرون آمدند. اتفاقی که تا هفته گذشته به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود. اما کی روش با استفاده از بازیکنانی وفادار به خود، آن را انجام داد. جالب اینکه از جمع بازیکنان حاضر در میدان، روزبه چشمی حتی در اردوی تیم ملی در اتریش نیز حضور نداشت و بازیکنی تازه وارد محسوب می شود.

انگلیس یک ایران صفر؛ جود بلینگهام بدون مزاحم دروازه ایران را باز کرد.

به این ها نمایش نه چندان قدرتمند مرتضی پورعلی گنجی اضافه کنید که به تازگی از مصدومیت بازگشته و مجید حسینی هم که هرگز در دوران دراگان اسکوچیچ بدل به بازیکن فیکس وی تبدیل نشد و امروز در قلب دفاع به کار گرفته شد و نمی شود گفت که در نیمه اول روز خوبی داشت، بلکه انگلیس توانست از ضعف این بازیکن استفاده کند و ضربه نهایی را بزند.

باید حضور علی کریمی را هم به این غافلگیری اضافه کرد. حضوری که همه را متعجب کرد اما کارگشا هم نبود و اسم علی را خیلی در نیمه اول این بازی شنیدیم. البته به کج سلیقگی کی روش باید بدشانسی تیم ملی در مصدومیت بیرانوند و همچنین شرایط روانی درهم ریخته تیم ملی را نیز اضافه کرد. چیزی که شکست سنگین و باورنکردنی را در نیمه اول برای ملی پوشان فوتبال ایران رقم زد.

انگلیس دو ایران صفر: اینبار استرلینگ توانست در شرایطی که مدافعان ایران معترض روی صحنه کرنر بودند، دروازه حسینی را باز کند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3nmmg2

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


غیبت ۲ ستاره انگلیس مقابل ایران قطعی شد

رسمی: ستاره منچسترسیتی بازی با ایران را از دست داد
ساوت‌گیت: کایل واکر به بازی اول نمی‌رسد