تاریخ انتشار: 1401/11/27 19:38
کد خبر: 10538

حمله دوباره باشگاه استقلال به کمیته انضباطی

کمیته انضباطی امروز با صدور حکمی ریکاردو ساپینتو را 4 جلسه محروم و 10 درصد از قراردادش را جریمه کرد.
حمله دوباره باشگاه استقلال به کمیته انضباطی

این رای بعد از آن صادر شد که کمیته انضباطی بابت دیدار با مس هم ریکاردو ساپینتو را 2 جلسه محروم کرد و باشگاه استقلال این آراء را عادلانه نمی داند و در تلاش است با اعتراض به کمیته استیناف این آراء را تغییر دهد.

فرشید، سمیعی، معاون حقوقی باشگاه استقلال در گفتگو با کانال رسمی این باشگاه در مورد حکم جدید کمیته انضباطی علیه ریکاردو ساپینتو صحبت کرد که به اتفاق گفته های وی را می خوانیم:

*وقتی که کمیته انضباطی بر اساس ماده ۷۱ یا شکایت شاکی می‌خواهد عمل کند، باید موارد اتهامی را ابلاغ کند و به باشگاه می‌گوید که ظرف ۴۸ ساعت ( کاری ) دفاعیات خود را ارائه کند. ‌این امر توسط اعضای کمیته، صورتجلسه و به دفتر کمیته ابلاغ می‌شود و دفتر کمیته به سازمان لیگ ارسال و سازمان لیگ به باشگاه ابلاغ می‌کند و دبیرخانه ابلاغ را به حقوقی تحویل می‌دهد. ما هم همیشه ظرف ۲۴ ساعت پس از ابلاغ پاسخ داده‌ایم. متاسفانه در موارد اخیر انقدر سرعت در برگزاری جلسات آن هم به صورت غیابی بالارفته تا ابلاغ از سازمان لیگ به دست ما برسد رای صادر شده است! متاسفانه در خصوص بازی با مس با توجه به اتفاقات رخ داده، انتظار داشتیم جلسه حضوری باشد و دفاعیات را حضوری ارائه می‌دادیم که این طور نشد. در ادامه هم ماجرای بازی پیکان رخ داد.

*ما علاوه بر اینکه روی موضوع زبان و تفاوت فرهنگی کشورمان با کشور آقای ساپینتو حرف داریم، روی این هم تاکید داریم که چرا در همان بازی با پیکان، سرمربی پیکان با وجود الفاظ بسیار زشت و توهین آمیز که فیلم آن هم منتشر شد، مصداق ماده ۷۱ نشده است؟ جالب است که چرا کنفرانس بعد از بازی با پیکان مصداق ماده ۷۱ شده ولی برای سایر مربیان این مصداق اتفاق نیافتاده است. مربیانی که آمدند و به یک استان و ارکان فدراسیون و کمیته داوران توهین کردند. آیا اینها نباید محروم شوند؟

* ما از کمیته انضباطی در خصوص رای محرومیت بازی با مس کرمان درخواست اعاده دادرسی کرده‌ایم. متاسفانه کسی به ضربه‌ای که به ساپینتو در راه رختکن وارد شد، توجه نکرد و کسی از ساپینتو و باشگاه به صورت رسمی عذرخواهی نکرد. مسئولیت اتفاقات آن بازی با تیم میزبان است. هیچ گونه محرومیت و جریمه‌ای بابت ضربه‌ای که به ساپینتو وارد آمد، از باب ماده ۷۱ منظور نشد و اگر ما شکایت نمی‌کردیم، مسکوت می‌ماند. تا به ما می‌رسد، می‌فرمایند ناظر گزارش نداده است؟ ناظر بازی پیکان مگر برعلیه ساپینتو گزارش داده است؟ اگر مصداق ماده ۷۱ هست چرا مصاحبه مطبوعاتی دیگران مصداق ماده ۷۱ نیست و به عنوان اینکه ناظر گزارش نکرده است، مجازات نمی‌شوند؟ ناظری که خود داخل زمین دنبال مربی مربوطه می‌دویده است.

*ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا از منافع استقلال دفاع کنیم. نواقص آیین نامه انضباطی فوتبال ایران یک شبه قابل حل نیست و خود اعضای کمیته انضباطی به آن واقفند. به عنوان مثال آیین نامه در مقابل ناظرانی که در یک موضوع انضباطی داخل زمین حضور داشته اند و تلاش کرده اند حتی از شدت قضیه و جرایم مرتکبه توسط مربی بکاهند اگر گزارش نکنند یا گزارش خلاف واقع کنند سکوت کرده است! اگر چنین موضوعاتی مصداق ماده ۷۱ نشود، قطعا حق رقبا ضایع می‌شود‌. امیدوارم در فدراسیون فوتبال آقای تاج اصلاح آیین‌نامه آغاز شود تا از تضییع حقوق باشگاه‌ها هم جلوگیری به عمل آید.

* در پایان به هواداران استقلال قول می‌دهیم تا نهایت توان از منافع استقلال دفاع می‌کنیم. امیدوارم هواداران ما را از حمایت و دعای خود محروم نکنند. ‌استقلال بدون هواداران معنایی ندارد.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3nolr4

اخبار مرتبطآخرین اخبارساپینتو و غلامپور دوباره محروم شدند