تاریخ انتشار: 1398/12/17 16:41
کد خبر: 68414

سه ستاره؛ معماران صدرنشینی پرسپولیس

سه بازیکن برتر پرسپولیس که معمار صدرنشینی این تیم هستند مورد آنالیز قرار گرفتند.
سه ستاره؛ معماران صدرنشینی پرسپولیس

 پرسپولیس تا پایان هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر با کسب 47 امتیاز صدرنشین بلامنازع جدول رده‌بندی است و خیلی‌ها در فاصله 9 هفته مانده به پایان لیگ این تیم را قهرمانِ فصل جدید رقابت‌ها می‌دانند.

نفر اول: مهدی ترابی

ستاره خوش تکنیک و باهوش پرسپولیس تا پایان هفته بیست و یکم لیگ برتر، ۱۷۵۲ دقیقه بازی انجام داده و تنها در ۱۳۸ دقیقه جزو ترکیب تیمش حضور نداشته است تا نشان دهد یکی از با ثباب‌ترین نفرات سرخ پوشان محسوب می‌شود.

ترابی در این مدت زمان حضور که در ترکیب پرسپولیس بوده، ۸ گل به ثمر رسانده و در رتبه سوم جدول برترین گلزنان و همچنین با ۵ پاس گل، در جایگاه دوم برترین پاسورهای لیگ برتر قرار دارد. او تا به این هفته ۲۱ دریبل موفق و ۳۴ پاس کلیدی در بازی‌های خود ثبت کرده که عملکرد او نقش به سزایی در موفقیت پرسپولیس داشته است.

نفر دوم: وحید امیری

چپ‌پای پرسپولیس که در لیگ نوزدهم دوباره احیا شده و توان هجومی تیمش را بالا برده، دومین ستاره این فصل قرمزها محسوب می‌شود که در هشت گل نیز تاثیر مستقیم گذاشته و تقریبا در بیشتر بازی‌ها از ابتدا به میدان رفته است.

وحید امیری در لیگ نوزدهم ۱۶۳۷ دقیقه بازی برای پرسپولیس انجام داده و طی این مدت ۵ گل به ثمر رسانده که سومین گلزن برتر این تیم نیز به حساب می‌آید. ۱۳ دریبل درست و ۲۵ نبرد هوایی موفق نیز از دیگر عملکردهای شاخص امیری در بازی‌های این فصل بوده که باید به آن اشاره کرد.

نفر سوم: احمد نوراللهی

کمربند میانی پرسپولیس با نمایش درخشان و کم‌اشتباه او به خوبی بسته شده است؛ هافبک بلندقامت و جنگنده‌ای که در بیشتر نبردهای میانه میدان و در مقابل بازیکنان حریف برتری داشته و علاوه بر آن، در بازی‌سازی، انتقال توپ از عقب زمین به مهاجمان و همچنین گلزنی و پاس گل موثر بوده است.

احمد نوراللهی حضور ۱۷۶۹ دقیقه‌ای در بازی‌های این فصلِ پرسپولیس داشته که توانسته ۳ گل به ثمر رساند، ۶۰ قطع توپ داشته باشد و ۴۴ تکل صحیح بزند تا با این آمار درخشان، نقش موثری در موفقیت و صدرنشینی تیمش ایفا کرده باشد.

سه ستاره پرسپولیس در لیگ نوزدهم

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3nqvog

اخبار مرتبطآخرین اخبار


محمدخانی: تصمیم مجیدی در مورد قائدی خطرساز شد