تاریخ انتشار: 1400/07/08 15:56
کد خبر: 32738

آجورلو در استقلال موفق می شود؟

تغییرات در مدیریت باشگاه استقلال انجام شد و در نهایت مصطفی آجورلو به عنوان مدیر عامل جدید آبی پوشان تهرانی انتخاب و مشغول به کار شد، اتفاقی که با واکنش‌های مختلفی مواجه شد.
آجورلو در استقلال موفق می شود؟

استقلال در سال های اخیر همواره ناکام بوده و با توجه به موفقیت های پیاپی رقیب سنتی اش یعنی پرسپولیس، هواداران این تیم و مجموعه استقلال تحت فشار زیادی قرار گرفته اند. استقلال در تمام این سالها درگیر مشکلات فراوان بوده و هرگز نتوانسته در آرامش کارش را انجام دهد و ثمره این اتفاقات چیزی جز ناکامی نبوده است و حسرت تنها ارمغان آبی پوشان تهرانی برای هواداران شان بوده است.

با تغییر دولت و حضور وزیر ورزش جدید، تغییرات در استقلال هم انجام شد و حالا آجورلو به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه مشغول به کار شده است که واکنش‌های متفاوتی را هم به همراه داشت اما مهمترین مسئله این است که سردار با مقبولیت چندانی بین هواداران استقلال مواجه نشده است. در این مدت کوتاه وقتی فضای مجازی را رصد کردیم و در جامعه با هواداران استقلال مواجه شدیم متوجه شدیم که آنها چندان از این انتخاب راضی نبوده و آجورلو محبوبیت خاصی بین هواداران تیمش ندارد.

آجورلو در استیل آذین کارنامه ضعیفی داشت و درگیری او با علی کریمی حواشی زیادی را به همراه داشت و در نهایت بازنده آن کسی جز سردار نبود و این شکست باعث شد آجورلو حداقل یک دهه از سطح اول مدیریت در فوتبال ایران دور باشد. هر چند که سردار بارها تلاش کرد و حتی در انتخابات اخیر فدراسیون فوتبال هم شرکت کرد اما باز هم شکست خورد تا نتواند به سطح بالایی در مدیریت فوتبال کشورمان برسد و با تغییر دولت و وزیر ورزش آجورلو حالا فرصت دوباره ای برای احیای اعتبار از دست رفته اش به دست آورده چرا که او با پاس تهران قهرمان لیگ شده بود اما در استیل آذین توفیقی نداشت و استقلال می تواند دوباره سکوی پرتاب خوبی برای او باشد تا اگر توانایی مدیریتی دارد آن را به رخ بکشد هر چند که فوتبال امروز با دورانی که او در پاس تهران مدیریت می کرد خیلی متفاوت است.

آجورلو هر چند در اولین اقدام قرارداد فرهاد مجیدی را ۳ ساله تمدید کرد اما این قرارداد مشروط بوده و استقلال می تواند آبستن اتفاقات زیادی باشد. همگان خوب می دانند که فرهاد با مدیرانی که کار کرده به مشکل خورده است و در نهایت آنها از استقلال رفته اند و در آن سوی میدان هم آجورلو است که نمی خواهد یک بار دیگر جنگ را به یکی دیگر از ستاره های سرخابی ببازد.

در حال حاضر بسیاری از اهالی فوتبال ایران معتقدند که با توجه به رابطه خوب آجورلو و نکونام اولین آلترناتیو مجیدی در استقلال جواد نکونام است که توانسته با فولاد خوزستان قهرمان جام حذفی شود و در حال حاضر هم تیم ندارد. در حالی که فرهاد فصل قبل هیچ افتخاری کسب نکرد نکونام قهرمان جام حذفی شده و مقبولیت لازم را هم بین هواداران استقلال دارد و اگر مجیدی لیگ را ضعیف شروع کند اصلا بعید نیست که نکونام هدایت آبی پوشان تهرانی را بر عهده بگیرد، هر چند که نکونام چندی پیش گفته بود که جانشین همبازی سابق خودش نمی شود و آجورلو هم در دیدار با مجیدی اعلام کرد که به فرهاد اعتماد دارد و او سرمایه باشگاه استقلال است اما تاریخ به ما نشان داده که نباید روی این حرف ها چندان حساب کرد چرا که در گذشته شاهد بودیم که علی فتح الله زاده اعلام کرد تا آخر از حجازی حمایت می کند اما خیلی زود او را برکنار کرد.

آجورلو در آزمون سختی قرار گرفته چرا که استقلال مثل پاس و استیل آذین نیست و هواداران زیادی دارد و با توجه به ناکامی های سال‌های اخیر توقعات از او و تیمش بسیار بالا است ضمن اینکه او در استقلال نه فرصت زیادی دارد و نه جای اشتباه و باید هر چه سریعتر اوضاع این باشگاه را سر و سامان داده و نتیجه هم بگیرد که کار بسیار سختی است. در چنین شرایطی باید منتظر بمانیم و ببینیم که سردار در استقلال موفق می شود و این تیم را به خوشبختی می رساند یا در حواشی این باشگاه بزرگ غرق شده و به قهقرا می رود؟به نظر می رسد برای رسیدن به جواب این سوال باید کمی صبر کنیم.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3nrajr

اخبار مرتبطآخرین اخبار


مخالفت باشگاه استقلال با استعفای فتح‌الله زاده