تاریخ انتشار: 1395/11/24 12:25
کد خبر: 229800

جوگیر شدم و گفتم پرسپولیسی هستم!

بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس گفت: «مردم ماه‌ها منتظر می‌نشینند تا بازی دربی برگزار شود و این خوب نیست که هر بار آنها را با نگرانی‌هایی در مورد دربی و حرف و حدیث‌هایی مثل مساوی شدن بازی‌ها روبه‌رو کنیم.»
جوگیر شدم و گفتم پرسپولیسی هستم!

علیرضا نیکبخت واحدی بار دیگر به صراحت در تمایلش به رنگ آبی صحبت می‌کند و می‌گوید: «آن روزی که پشت بلندگو گفتم پرسپولیسی‌ام، جوگیر شده بودم!»

 

نیکبخت که همیشه مرد موفق در دربی‌ها بوده، معتقد است که در صورت حضور در بازی امروز می‌توانسته به پرسپولیس گل بزند!

 

* دربی هشتادوچهارم را چطور می‌بینی؟

- من فکر می‌کنم که دربی هشتاد و چهارم یکی از جذاب‌ترین بازی‌های پرسپولیس و استقلال باشد. طبق معمول همه مصاحبه‌ها باید بگویم که نتیجه و عملکرد تیم‌ها در این بازی هیچ ربطی به جایگاه آنها در جدول ندارد و همه چیز به شرایط بازی و اتفاق‌های آن بستگی دارد.

 

* چرا گفتی این بازی جذابیت‌های بیشتری دارد؟

- به خاطر اینکه قطعا استقلالی‌ها برای انتقام می‌آیند و از آن طرف پرسپولیسی‌ها هم قصد دارند تا یک قدم به قهرمانی نزدیک‌تر شوند و بگویند که برد قبلی‌شان شانسی نبوده!

 

* در مورد ضیافت شام و اینجور برنامه‌ها چه نظری داری؟

- به نظر من برنامه ضیافت شام و رویارویی بازیکنان قبل از بازی کار جالبی نیست. کاش اینجور برنامه‌ها را حذف می‌کردند تا جذابیت بازی‌ها بیشتر شود. قطعا مردم ماه‌ها منتظر می‌نشینند تا بازی دربی برگزار شود و این خوب نیست که هر بار آنها را با نگرانی‌هایی در مورد دربی و حرف و حدیث‌هایی مثل مساوی شدن بازی‌ها روبه‌رو کنیم.

 

* زمان شما هم اینجور برنامه‌ها بود...

- بله. زمان ما هم بود و همه ما مجبور بودیم تا در این مراسم شرکت کنیم. به نظر من این کار قشنگی نیست تا بعضی‌ها بخواهند با قرار دادن بازیکنان در رودربایستی، کار خودشان را پیش ببرند.

 

* نتیجه دربی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟

- امیدوارم که مساوی نشود.

 

* در مورد پرسپولیسی و استقلالی‌ بودن تو هنوز حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد و این قضیه به فضای مجازی نیز کشیده شده است.

- من استقلالی هستم و بارها این را گفته‌ام. البته خاطرات خوبی در پرسپولیس داشتم و به پرسپولیس و هوادارانش احترام می‌گذارم.

 

* اما بعد از قهرمانی پرسپولیس تو پشت بلندگوی ورزشگاه ایستادی و با صدای بلند گفتی پرسپولیسی هستی.

- این چیزها مربوط به گذشته است و بدون تعارف باید به شما بگویم که آن روز جوگیر شدم و این را حرف زدم! ‌(خنده)

 

* اما رابطه تو با هواداران پرسپولیس همچنان خیلی خوب است.

- همان‌طور که گفتم من همیشه احترام هواداران پرسپولیس را نگه داشته‌ام و آنها نیز همیشه به من لطف داشته‌اند اما وقتی ادعا می‌کنیم که حرفه‌ای شده‌ایم باید به سلایق و اعتقادات یکدیگر احترام بگذاریم. من سه سال از بهترین‌ سال‌های عمرم را در پرسپولیس سپری کردم اما استقلالی هستم و عاشقانه این تیم را دوست دارم. فکر می‌کنم اگر آدم صادقانه حرف‌هایش را بزند از هر چیزی بهتر است.

 

* چه شد که از استقلال جدا شدی؟ هنوز هم نمی‌خواهی در مورد این موضوع صحبت کنی؟

- من کاپیتان استقلال بودم... عاشق این تیم بودم ولی مجبور شدم که استقلال را ترک کنم. فکر می‌کنم که صحبت کردن در مورد بعضی چیزها دیگر فایده‌ای ندارد و بهتر است که قبل از بازی برای تیم محبوبم آرزوی موفقیت کنم.

 

* دوست داشتی که در این دربی برای استقلال بازی می‌کردی؟

- من همیشه در دربی‌ها عملکرد خوبی داشتم و جلوی هر تیمی بازی کردم جزو خوب‌های زمین بودم. اگر می‌توانستم امروز برای استقلال بازی کنم، پست مهاجم را انتخاب می‌کردم.

 

* اما پرسپولیس مدافعان و دروازه‌بان خیلی خوبی دارد... این را آمار می‌گوید.

- (خنده) من به همه‌شان خسته نباشید می‌گویم... اما اگر بودم گل می‌زدم.

 

* در مورد حضور هنرمندان در برنامه‌های ورزشی چه صحبتی داری؟

- بعضی‌ها با حضور هنرمندان در برنامه‌های ورزشی مخالفت می‌کنند اما من فکر می‌کنم که اگر همه‌چیز در حد ادب و اندازه خودش پیش برود، خیلی هم خوب است. چه ایرادی دارد که هنرمندان در مورد فوتبال صحبت کنند. چه ایرادی دارد که طرفدار کدام تیم هستند و یا از رئال و بارسلونا طرفداری کنند. مگر دیوید بکهام برای دیدن بازی‌های بسکتبال به آمریکا نمی‌رود. این چیزها در همه جای دنیا حل شده و امیدوارم که در ایران هم نگاه درست و بهتری به این ماجرا شود.

 

* الان تو جزو هنرمندان حساب می‌شوی؟ (خنده)

- (خنده) تقریبا... به هر حال من هم یک فیلم بازی کرده‌ام و خوشحالم که این عرصه را تجربه کرده‌ام... خودم که راضی بودم... کارگردان هم راضی بود.

 

* شنیدیم که پیشنهاد جدیدی برای بازی داری؟

- تا روزی که فیدبک فیلم آوار را نبینم، در این مورد تصمیم نمی‌گیرم. قرار است که در اواسط اسفندماه اکران خصوصی فیلم ما برگزار شود و ان‌شاءا... اگر تصمیم به کاری داشته باشم به سال جدید موکول می‌شود.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/459vnq

اخبار مرتبطآخرین اخبار


هوای فردا دمار از روزگار پرسپولیس درنیاورد خوب است/استقلالی ها خیلی نگران نیستند