تاریخ انتشار: 1401/04/23 19:57
کد خبر: 19348

سبک جدید بازی یونایتد؛ پرس از دقیقه 1 تا 90

اریک تن‌هاخ، سرمربی جدید منچستر، در یک مصاحبه درباره سبک بازی جدید این تیم که نمونه‌ای از آن در دیدار اخیر مقابل لیورپول مشاهده شد، توضیح داد.
سبک جدید بازی یونایتد؛ پرس از دقیقه 1 تا 90

تن‌هاخ، سرمربی هلندی جدید منچستریونایتد، دوران فعالیت خود در این تیم را رویایی آغاز کرده است. شاگردان او در اولین بازی‌ای که تن‌هاخ را روی نیمکت می‌دیدند موفق شدند در یک بازی تدارکاتی حریف بزرگ‌شان لیورپول را 4-0 در هم بکوبند.

با اینکه پیروزی مقابل لیورپول در یک بازی دوستانه پیش‌فصل اتفاق افتاد اما تغییر سبک بازی یونایتد و تغییر فلسفه فوتبالی این تیم کاملا مشخص بود. تن‌هاخ در یک مصاحبه درباره سبک بازی مدنظرش توضیح داد.

تن‌هاخ پیش از پیوستن به یونایتد، سرمربی آژاکس آمستردام بود و در آن تیم هم با ارائه بازی‌های تماشایی و جذاب، به یکی از مربیان محبوب اروپا تبدیل شده بود.

سرمربی جدید منچستریونایتد درباره فلسفه فوتبالی خود و سبک بازی مد نظرش گفت:" ما به دنبال پرس کردن هستیم. هدف‌مان این است که از دقیقه 1 تا دقیقه 90 پرس کنیم و فوتبالی فعال و پر جنب و جوش به نمایش بگذاریم.

گاهی می‌توان این کار را از مقابل دروازه حریف انجام داد ولی اگر امکانش نباشد هم باید شرایط را سنجیده و خودمان را تطبیق بدهیم و پرس را از کمی عقب‌تر شروع کنیم. مهم این است که هدف ما پرس کردن باشد و تمام مدت برای این هدف تلاش کنیم".

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/45a8vd

اخبار مرتبطآخرین اخبارستاره معروف بالاخره قرمز پوش شد
توافق 85 میلیون یورویی منچستریونایتد و دی یونگ