تاریخ انتشار: 1397/08/24 13:49
کد خبر: 121724

پرسپولیس فینالیست شد و سهمیه ها کاهش یافت!

با وجود اینکه فوتبال باشگاهی ایران در سال 2018 عملکرد خوبی داشت و تیم پرسپولیس موفق به صعود به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا شد سهمیه ایران برای سال 2019 دو بعلاوه دو در نظر گرفته شد.

این بدین معنی که دو تیم سایپا و ذوب آهن برای ورود به جدول بازی ها می بایست در بازی پلی آف پیروز شوند. بر همین اساس تیم ذوب  آهن در مرحله اول به مصاف برنده بازی الکویت کویت و الوحدت اردن می‌رود و درصورت پیروزی مقابل برنده این بازی به مصاف الغرافه قطر خواهد رفت.

فصل گذشته هم سهمیه ایران دو بعلاوه دو بود که به دلیل ریجستر نشدن تیم عراقی سهمیه ایران به 1+3 افزایش یافت. البته در سال 2017 هم تیم پرسپولیس عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشت و در مرحله نیمه نهایی بود که با باخت به الهلال موفق به صعود به دیدار پایانی نشد. 

کاهش سهمیه ایران در حالی که پرسپولیس در دو فصل اخیر نماینده شایسته ای برای فوتبال کشورمان بوده بیشتر به این خاطر است که کنفدراسیون فوتبال آسیا می خواهد به کشورهای درجه دوم هم فرصت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدهد. کشورهایی چون هند. 

در لیگ قهرمانان آسیا چند کشور هنوز سهمیه حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 باقی مانده است. عربستان، امارات، کره جنوبی، ژاپن، قطر و... از سهمیه بیشتری به نسبت ایران برای حضور درلیگ قهرمانان آسیا برخوردار هستند. این به خاطر امتیازات بیشتری هست که کسب کرده اند. ایران در بخش تماشاگران و هم چنین عملکرد مثبت تیم ملی در بازی های بین المللی امتیازات خوبی گرفته است اما فوتبال باشگاهی ایران در بعد سخت افزاری و نرم افزاری با مشکلات عدیده ای روبرو است و این می تواند یکی از دلایل اصلی کاهش سهمیه حضور فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد. 

هر چند قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به تعداد سهمیه نیست و در فصل اخیر دیدید کشورهایی که سهمیه اشان 1+3 بود موفق به حضور در دیدار پایانی نشده اند. این بهانه خوبی برای بهبود وضعیت زیر ساخت ها در ایران است. یکی از ایراداتی که هنوز به تیم های ایرانی وارد است و حتی در بازی فینال این فصل کنفدراسیون فوتبال آسیا روی آن حساس بوده بلیت فروشی بر اساس شماره صندلی است که در بازی پایانی رخ نداد و شاید به همین خاطر پرسپولیس با جرایمی روبرو شود. 

این یک واقعیت محض است فوتبال ایران برای پیشرفت در فوتبال آسیا در سایه نمایش خوب در مستطیل سبز و هم چنین حضور تماشاگران روی سکوها به زیر ساخت های خوب هم نیازمند است و این پیام مفهوم کنفدراسیون فوتبال آسیا به فوتبال باشگاهی است. 

کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا که می توانست در فصل گذشته هم اجرایی شود برای ضربه زدن به فوتبال باشگاهی نیست. برای این است که تیم های باشگاهی ما به خود بیایند و در سایه دستمزدهای کلانی که می دهند به زیر ساخت ها توجه کنند. اتفاقی که این فصل در استادیوم آزادی رخ داد و استادیوم ظرف مدت کمتر از یک ماه بازسازی شد از نگاه afc بهترین اتفاق بوده. حتی مهم تر از حضور پرسپولیس در دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/45oe7m

اخبار مرتبطآخرین اخبار


چرا بشار رسن این همه مورد احترام است؟