تاریخ انتشار: 1402/02/20 20:00
کد خبر: 6496

کاری که همه زنان چینی بعد زایمان انجام میدن

بسیاری از خانم ها فقط در طول مدت بارداری مراقبت های خاصی را رعایت میکنند اما نکاتی که زنان چینی بعد از زایمان توجه میکنند باعث بهبود و سلامت بدنی آنها میشود.
کاری که همه زنان چینی بعد زایمان انجام میدن

تصور کنید که فرزند خود را به دنیا آورده اید و حداقل یک یا چند نفر به صورت 24 ساعته از شما و فرزندتان مراقبت می کنند و در نتیجه شما می توانید استراحت کنید، غذاهای مقوی بخورید، به بچه خود شیر بدهید و دوران بعد از زایمان را راحت تر سپری کنید تا به طور کامل ریکاوری شوید؛ اما در دنیای مدرن امروزی همه چیز متفاوت است؛ دوره ریکاوری به خاطر این که مادران باید سریعاً به دنیای پر مشغله عادی و روزانه خود برگردند؛ کمی سخت تر می شود.

به شدت از سرما و باد دوری میکنند

سرما و باد عوامل محرک برای بیماری هستند و باعث انتقال جرم و آلودگی می شوند و روی سیستم ایمنی هم تاثیر گذار هستند. اگر به تازگی فرزندتان به دنیا آمده، بهتر است که خیلی به بیرون از منزل نروید تا این دوران را راحت‌تر سپری کنید؛ همچنین دوش آب سرد نگیرید، زیرا امکان سرماخوردگی بعد از آن وجود دارد. فقط می توانید مدت زمانی را بیرون از منزل باشید تا هوای تازه به شما بخورد.

دوش سرد

فقط غذای پخته شده و گرم میخورند

زایمان باعث می‌ شود که شما خون زیادی از دست بدهید. در فرهنگ مردم چین غذاهای خاصی است که برای این دوران برای جبران خون از دست رفته استفاده می شود. غذای خام و سرد باکتری زیادی در خودش دارد و عاملی برای کم خونی است؛ پس بهتر است از غذاهای پخته شده و گرم استفاده کنید تا هم گوارش راحت‌ تری داشته باشید و هم مواد مغذی را به بدن تان برسانید.

فقط استراحت کرده و به فرزند خود شیر میدهند

یکی از نکات مهمی که باید به یاد داشته باشید، این است که استراحت کنید، غذا بخورید، بخوابید و به فرزند خود شیر بدهید. سعی کنید از انجام کارهایی مانند مطالعه، تماشای زیاد تلویزیون یا بازی با گوشی موبایل دور باشید که عوامل حواس پرت کننده ای هستند و هورمون خواب را به هم می زند و می تواند عاملی برای استرس باشد.

شیر دادن نوزاد

اجازه ملاقات با هر کسی را ندارند

وقتی که شما به تازگی مادر می شوید، حساس تر از قبل هستید و ممکن است بعضی ها با اظهار نظر و قضاوت هایی که انجام می دهند؛ به شما استرس وارد کنند. بهترین راه این است که از خود و فرزندتان مراقبت کنید و کسی را برای ملاقات یا دید و بازدید راه ندهید و فقط با خانواده و عزیزانِ خود، زمان حساس بعد از زایمان را سپری کنید.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/45wj94

اخبار مرتبطآخرین اخبار


به این دلایل خوردن گوجه سبز در بارداری مفید است