تاریخ انتشار: 1401/05/20 12:28
کد خبر: 18099

عبور یحیی از دو نام بزرگ برای این چهره ناشناخته/ گمنام‌ترین خرید پرسپولیس در ترکیب اصلی

محمدمهدی احمدی ناشناخته‌ترین خرید تابستانی پرسپولیس است که وظایف سنگینی را در ترکیب سرخپوشان خواهد داشت.
عبور یحیی از دو نام بزرگ برای این چهره ناشناخته/ گمنام‌ترین خرید پرسپولیس در ترکیب اصلی

 وسط آن همه خرید خوب، هیچ کس به یک بازیکن ناشناخته از تیمی کم ستاره توجه نمی‌کرد. انگار شما وسط یک فروشگاه بزرگ مشغول خرید هستید و بعد از برداشتن کت و شلوار جورجو آرمانی و کیف گوچی، کفش پیر گاردین با عینک ری بن برای جوری جنس‌تان هم که شده یک پیراهن با برند ناشناخته هم برمی‌دارید چرا که از طرح و جنس و احتمالاً رنگ آن پیراهن خوشتان آمده و این ویژگی‌ها گمنام بودن برند آن پیراهن را کاور می‌کند.

برای پرسپولیس دانیال اسماعیلی‌فر، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، سروش رفیعی و گئورگی گولسیانی حکم همان اجناس برندهای گوچی، جورجو آرمانی، ری بن و پیر گاردین را داشتند. حتی سعید صادقی را هم می‌شد با وجود یک فصل درخشش در لیگ برتر چیزی در مایه برندهایی مثل مانگو و زارا که قیمت و کیفیت بالایی دارند، دسته‌بندی کرد اما محمد‌مهدی احمدی حکم همان پیراهنی را داشت که جنس و طرح و رنگش فقط به چشم یحیی خوش آمد و خیلی زود از رگال برش داشت.

واقعیت اینکه انتخاب محمدعلی احمدی از نفت مسجدسلیمان و خرید او در میانه آن همه خرید بزرگ و دهان پرکن چندان به چشم نیامد. هواداران و رسانه‌ها از این خرید استقبال کردند اما استقبال‌شان همان گونه بود که هر سال از برخی بازیکنان جوان تازه‌وارد که فقط جهت پر کردن لیست جذب می‌شوند. همان بازیکنانی که بعضاً سر جهیزیه بازیکنان مهم و با کیفیت و ستاره‌های نقل و انتقالات به حساب می‌آیند. آنهایی که مدیر برنامه‌ها‌‌ی بازیکنان شاخص، باشگاه‌ها را مجبور می‌کنند در قالب یک پکیج خریداری کنند حتی اگر نیازی به چنین بازیکنی در تیم احساس نشود. در واقع این‌طور می‌گویند که اگر فلان ستاره را می‌خواهید باید فلان بازیکن من که شاید اصلاً کیفیتی نداشته باشد و مورد نیاز سرمربی تیم هم نباشد، کنار آن ستاره بردارید.

حاضران در تمرین پرسپولیس می‌گویند احمدی با این سن پایین، یک بازیکن همه چیز تمام است. می‌گویند طوری در تمرین و بازی‌های تدارکاتی به توپ ضربه می‌زند که انگار 15 سال است برای پرسپولیس بازی کرده و تمام چم و خم کار در این تیم بزرگ را می‌شناسد. او سر بالاست، پاس می‌دهد، پاس می‌گیرد و طوری فوتبال بازی می‌کند که هیچ کس نمی‌تواند باور کند 22 سال سن دارد و فوتبالش شبیه بازیکنان پخته 29-28 ساله است آن هم در شرایطی که کمتر از دو ماه است لباس پرسپولیس را به تن می‌کند.

محمدمهدی احمدی

احمدی برای تیم المپیک و بازی‌های کشورهای اسلامی دعوت شده بود اما لغو این بازی‌ها کمک کرد تا او بماند و از همین هفته اول فصل تازه، پرسپولیس را همراهی کند. حالا قرار است او مدافع چپ فیکس پرسپولیس باشد و در همین گام نخست با فوتبالی که ارائه می‌دهد مطابق پیش‌بینی حاضران در تمرین پرسپولیس انگشت به دهان‌تان کند.

البته که احمدی در پست هافبک چپ می‌توانست درخشش بیشتری داشته باشد اما پشت کردن به مهدی ترابی و سعید صادقی به‌عنوان وینگرهای اصلی برای یحیی دشوار خواهد بود و در شرایطی که فعلاً خبری از وحید امیری نیست باید منتظر درخشش این خرید کم سر و صدا اما پرمایه با شماره 17 در پست دفاع چپ بود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/488a7l

اخبار مرتبطآخرین اخبار


درخواست بخشش سرمربی و بازیکنان پرسپولیس رد شد

پرسپولیس در آستانه توافق با گزینه کنسل شده!
آلف مانگا؛ او مهاجم بعدی تیم یحیی است؟