تاریخ انتشار: 1401/08/28 12:32
کد خبر: 13899

 ساپینتو استقلال را مهمترین تیم آسیا دانست

سرمربی استقلال، تیمش را مهمترین تیم قاره کهن و باشگاهی با بیشترین دنبال‌کننده در فضای مجازی توصیف کرد.
 ساپینتو استقلال را مهمترین تیم آسیا دانست

ریکاردو ساپینتو در گفت‌وگو با سایت «توتو مرکاتو» ایتالیا، درباره تجربه حضورش در ایران و فعالیت در تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: استقلال چالش خوبی برای من است. سرمربی تیمی هستم که 35 میلیون هوادار دارد و مهمترین تیم قاره آسیا محسوب می‌شود. استقلال بیشترین دنبال‌کننده را در فضای مجازی در قاره آسیا دارد و کارها خوب پیش می‌رود.

وی با اشاره به شرایط فنی آبی‌ها تصریح کرد: استقلال اکنون با دو امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس، در جایگاه دوم جدول لیگ برتر ایران قرار دارد. ما اولین سوپرجام استقلال را در تاریخ بردیم و از عملکرد تیمم راضی هستم. می‌خواهیم تا پایان برای قهرمانی بجنگیم.

سرمربی پرتغالی استقلال راجع به وضعیت تیم ملی این کشور در جام جهانی 2022 قطر تصریح کرد: بازیکنان خوبی در اختیار داریم و کیفیت برابری در دفاع، هافبک و حمله می‌بینم. انتخاب 11 بازیکن ترکیب اصلی برای فرناندو سانتوس سخت است. بازیکنان باکیفیتی از لیست تیم ملی خارج شدند و من به ژوائو موتینیو فکر می‌کنم. ما پرتغالی‌ها بسیار مثبت‌اندیش هستیم و می‌توانیم تورنمنت فوق‌العاده‌ای داشته باشیم.

ساپینتو در پاسخ به این پرسش که آیا سلسائوی اروپا می‌تواند به قهرمانی جام جهانی قطر دست یابد یا خیر، خاطر نشان کرد: پرتغال امروز میان پنج یا شش تیمی است که می‌توانند برای قهرمانی رقابت کنند. واقعاً به موفقیت کشورم امیدوارم و اتفاقی فوق‌العاده برای ما خواهد بود که تاریخ‌سازی کنیم. با این حال تیم‌های قدرتمندی هستند که باید آنها را شکست بدهیم و البته به کمی شانس نیاز داریم.

وی درباره شرایط رافائل لیائو ستاره جوان میلان که فوتبالدوستان پرتغالی امید زیادی به او بسته‌اند، بیان کرد: رافائل لیائو یکی از بهترین استعدادهای پرتغال محسوب می‌شود و در میلان واقعاً عملکرد خوبی داشته است. او در هر بازی نقشی تعیین‌کننده ایفا می‌کند و آینده خوبی پیش رو دارد. لیائو اکنون بازیکنی قدرتمند است، اما توانایی ارائه عملکرد بهتر از این را هم دارد.

بازیکن پیشین تیم ملی پرتغال در مورد وضعیت کریستیانو رونالدو و آمار ضعیفی که در هفته‌های گذشته پشت سر گذاشته، گفت: دوره رونالدو تمام نشده است. کریستیانو دیگر بازیکن جوان گذشته نیست، اما هنوز کیفیت، قدرت و تجربه مواجهه با چالش در این سطح را دارد. رونالدو انگیزه بسیار زیادی برای جام جهانی دارد و می‌خواهد کشورش را به قله جهان برساند. کریس ماه‌هاست که آماده جام جهانی می‌شود و فکر می‌کنم در جام جهانی به اوج خود می‌رسد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/488ell

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


اولین حرف های ساپینتو بعد از تمرین با استقلال