تاریخ انتشار: 1401/02/12 06:53
کد خبر: 22575

تصمیم مهم و درست کمیته داوران برای جلوگیری از جنجال

کمیته داوران برای جلوگیری از هر شائبه ای کمک داور بازی استقلال و سپاهان را تغییر داد.
تصمیم مهم و درست کمیته داوران برای جلوگیری از جنجال

بدون‌شک بزرگترین بازی هفته جاری بازی استقلال و سپاهان است که در اصفهان برگزار می‌شود، بازی‌ای که از بعد حیثیتی برای دو تیم مهم است.

در چنین شرایطی قطعاً کار کمیته داوران برای انتخاب داور این بازی حساس سخت است. نکته اینجا است که اکثر داوران بین‌المللی مثل علیرضا فغانی، بیژن حیدری و موعود بنیادی‌فر برای قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا در کشور تایلند به سر می‌برند و همین نکته کمی دست مسئولان کمیته داوران را برای انتخاب بهترین گزینه می‌بندد، البته فغانی به دلیل حضور در لیگ استرالیا در گردونه رقابت داوران ایرانی قرار ندارد، حیدری هم بازی رفت استقلال و سپاهان را سوت زده (بازی‌ای که با کلی جنجال به پایان رسید.) در میان داورانی که در کشور تایلند به سر می‌برند این موعود بنیادی‌فر است که از همان ابتدا شانس صد درصدی برای قضاوت بازی استقلال و سپاهان داشت و در نهایت هم برای این بازی انتخاب شد.

این داور 37 ساله شهرکردی نفر دوم لیست بین‌المللی داوران است و تلاش می‌کند که خودش را برای هشت سالی که تا پایان دوران قضاوت پیش‌رو دارد، آماده نگه دارد. از بین داوران بین‌المللی بنیادی‌فرد از نظر کمیته داوران بهترین گزینه برای قضاوت دیدار استقلال و سپاهان بود، بازی‌ای که در حضور تماشاگران در اصفهان برگزار می‌شود. قرار بود کوبلی که در تایلند همراه این داور شهرکردی بودند، او را یاری کنند اما در این میان سعید قاسمی کمک دوم او به دلیل اینکه اصالتی اصفهانی دارد از لیست این بازی خارج شد تا نفر جدیدی انتخاب شود.

برای آنهایی که مسائل مخصوص داوری را پیگیری می‌کنند شاید جای سؤال باشد که چرا حیدری در این هفته حساس قضاوتی ندارد که در پاسخ باید گفت او در کشور تایلند به سر می‌برد و موقعی به ایران می‌رسد که روزهای شروع مجدد لیگ است و به دلیل خستگی نمی‌تواند قضاوت کند.

این‌طور که گفته می‌شود اشکان خورشیدی یکی دیگر از داوران تراز اول کشور هم در خارج از کشور به سر می‌برد و به همین دلیل شرایط حضور در مسابقات لیگ را ندارد. مهدی سیدعلی هم بازی نیمه نهایی جام حذفی را سوت زده و در شروع مجدد لیگ در مرخصی به سر می‌برد. کمیته داوران با همان بضاعتی که فعلاً دارد باید لیگ پر حاشیه را کنترل کرده و داوران را انتخاب کند که در نهایت مهم‌ترین قضاوت بازی این هفته را به موعود بنیادی‌فر داد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/488n6n

اخبار مرتبطآخرین اخبار


خداحافظی با آقای گل‌های سابق لیگ برتر!