تاریخ انتشار: 1401/07/21 01:17
دبل لواندوفسکی هم نجات‌بخش نبود
کد خبر: 15351

نیوکمپ روی سر بارسلونا خراب شد/سلام دوباره بارسا به لیگ اروپا؟

بارسلونا در دیداری که باید پیروز می شد، در نهایت مقابل اینتر 3-3 مساوی کرد. اینتر با یک برد دیگر راهی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان می شود و بارسا مثل سال قبل به لیگ اروپا خواهد رفت.


نیوکمپ روی سر بارسلونا خراب شد/سلام دوباره بارسا به لیگ اروپا؟

امشب بارسا از هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان و در نوکمپ به مصاف اینتر رفت تا انتقام شکست دور رفت را بگیرد اما در نهایت موفق نشد. هفته قبل اینتر در سن‌سیرو بارسا را 1-0 برد و با 6 امتیاز در رده دوم گروه قرار گرفت. بارسای سه امتیازی باید امشب اینتر را شکست می داد تا امیدوار به صعود بماند.

بازی به دقیقه 41 رسیده بود که بارسلونا به گل رسید و زننده گل نیز عثمان دمبله بود. او پاس عرضی سرجی روبرتو را در دهانه دروازه تبدیل به گل کرد. این دهمین گل دمبله در لیگ قهرمانان بود.

 

اینتر پنج دقیقه پس از شروع نیمه دوم کار را به تساوی کشاند. روی پاس قطری عالی باستونی این نیکولو بارلا بود که با وجود مزاحمت جرارد پیکه، توپ را کنترل کرد و با ضربه پای چپ توانست گل مساوی اینتر را بزند. توپ به طاق دروازه نشست و کاری از دست مارک آندره تراشتگن ساخته نبود. این دومین گل بارلا در لیگ قهرمانان بود.

اینتر پس از گل تساوی عقب ننشست و پس از یکی دو موقعیتی که از دست داد توانست در دقیقه 63 گل دوم را هم بزند. لائوتارو مارتینز در مقابله با اریک گارسیا موفق تر عمل کرد و با شوت از بیرون محوطه جریمه گل دوم را زد. توپ به هر دو تیر عمودی برخورد کرد و وارد دروازه شد.

بارسلونا که برای جبران جلو کشیده بود در دقیقه 73 توسط روبرت لواندوفسکی به گل رسید ولی کمک داور به درستی گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد. ستاره لهستانی اما در دقیقه 82 زهر خود را ریخت. ضربه سر لواندوفسکی با برخورد به پای مدافع اینتر دوباره جلوی پای خودش قرار گرفت و این بار با یک شوت دقیق توپ را به قعر دروازه اینتر فرستاد تا حساب کار 2-2 شود.

در حالی که بارسا یکپارچه حمله بود، اینتر روی یک ضدحمله به گل رسید تا 2-3 جلو بیفتد. روبین گوسنس روی پاس لائوتارو و در مصاف تک به تک با تراشتگن با یک ضربه پای چپ دقیق توانست بازهم اینتر را پیش بیندازد.

داور 6 دقیقه وقت اضافه اعلام کرد تا امیدهای بارسا دوباره زنده شود. این بازی دیوانه‌وار همچنان پرحادثه بود و لواندوفسکی با دبل خود در دقیقه 91 بازی را مساوی کرد. ضربه سر تماشایی لوا از درون محوطه جریمه نوکمپ را منفجر کرد تا بارسا تیم حذف شده نباشد. در دقیقه 94 تراشتگن یک موقعیت تک به تک عالی را گرفت تا بازی در نهایت 3-3 مساوی شود. بارسا حذف نشد اما کار صعودش به دور بعد با خطر جدی مواجه شد. اینتر با یک پیروزی دیگر صعودش قطعی می شود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/488qnn

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


ژاوی ترکیبی از گواردیولا و لوئیز انریکه است