تاریخ انتشار: 1400/09/20 15:52
عضو هیئت مدیره باشگاه سایپا:
کد خبر: 28799

سراجی در مورد علی کریمی حقیقت را نمی گوید /انتقاداتی به عملکرد سعید اخباری و بهنام ابوالقاسمپور از نظر فنی وارد است

عضو هیات مدیره باشگاه سایپا با انتقاد از روندی که مدیرعامل این باشگاه در پیش گرفته است گفت: متاسفانه دود اختلافات آقای سراجی با رئیس فدراسیون فوتبال به چشم سایپا رفته است.
سراجی در مورد علی کریمی حقیقت را نمی گوید /انتقاداتی به عملکرد سعید اخباری و بهنام ابوالقاسمپور از نظر فنی وارد است

مدیرعامل باشگاه سایپا در یک برنامه تلویزیونی و در پاسخ به انتقاد علی کریمی گفته بود چون در مذاکره با علی کریمی برای هدایت سایپا به توافق نرسیدیم مورد انتقاد کریمی قرار گرفتم. این اظهار نظر در حالی صورت گرفت که حسین خبیری عضو هیات مدیره سایپا که مسئولیت مستقیم مذاکره با علی کریمی را داشت نظر دیگری دارد.

حسین خبیری در این مورد گفت: در خصوص علی کریمی باید حقیقت را بگویم تا حق این اسطوره فوتبال ایران ادا بشود. واقعیت این است که علی کریمی و دو گزینه دیگر پیشنهادات من بودند چرا که چشم انداز من این بود باشگاه بزرگی مثل سایپا که متاسفانه سقوط هم کرده برای برگشت به سطح اول فوتبال کشور و بدست آوردن جایگاه واقعی خودش نیاز به این دارد که یک شخصیت بزرگ در مربیگری و فوتبال سکان هدایتش را برعهده بگیرد.

وی ادامه داد: برای اجرایی کردن این اهداف موافقت و مجوز هیات مدیره را هم داشتیم و می خواستیم از علی کریمی به عنوان اسطوره پرافتخار فوتبال ایران استفاده کنیم.

عضو هیات مدیره باشگاه سایپا ادامه داد: اینکه آقای سراجی مدعی شده اند با علی کریمی مذاکره کرده اند واقعیت ندارد. بنده شخصا و با دعوتنامه رسمی به علی کریمی پیشنهاد دادم و چند جلسه درباره مفاد قرارداد با هم مذاکره هم کردیم. هدف ما هم این بود بتوانیم شخصیت آسیب دیده سایپا را ترمیم کنیم و این تیم را با هدایت علی کریمی به لیگ برتر برگردانیم.

وی با بیان این که از ابتدا خوشبین نبودیم که بتوانیم موافقت علی کریمی را بگیریم گفت: حتی اعضای هیات مدیره هم به این موضوع اذعان داشتند که ممکن است علی کریمی نپذیرد اما ایشان با بزرگواری خیلی از شرایط ما را پذیرفت و نزدیک به توافق بودیم اما زمانی که متوجه شدند این توافق در حال شکل گرفتن است بحث محدودیت بودجه و منابع مالی مطرح شد و عنوان کردند که نمی توانیم با کریمی به توافق برسیم.

عضو هیات مدیره سایپا در مورد رقم قرارداد علی کریمی هم گفت: برخلاف پیشنهادات سنگینی که تیم های لیگ برتری به وی داده بودند کریمی رقم معقولی را با سایپا توافق کرد و به خاطر اصالت و قدمت سایپا حاضر شد پیشنهاد ما را بپذیرد.

خبیری در واکنش به اختلافات سراجی با رییس فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه رفتارها و دعوای آقای سراجی با رییس فدراسیون فوتبال آسیبش را به سایپا زد و این آسیب ها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: هر چند انتقاداتی به عملکرد سعید اخباری و بهنام ابوالقاسمپور از نظر فنی وارد است اما این کادر جوان و زحمتکش مورد حمایت هیات مدیره است و بازیکنان باغیرت تیم هم برای رسیدن به پیروزی تلاش می کنند اما متاسفانه در تصمیماتی ناجوانمردانه حق سایپا خورده می شود.

وی ادامه داد: در سه بازی اخیر 6 امتیاز تیم ما به خاطر سوت های اشتباه داوران گرفته شده است. در حالی که همه کارشناسان اذعان داشتند سه پنالتی مسلیم برای تیم ما گرفته نشده است.

عضو هیات مدیره باشگاه سایپا ادامه داد: شما شک نکنید که دود این حاشیه ها و دعواها به چشم سایپا خواهد رفت. همانطور که نشانه هایی وجود دارد که دلیل این لجبازی و حق خوریها را به همین مسائل حاشیه ای ربط می دهند.

خبیری ادامه داد: به عنوان عضو هیات مدیره باشگاه سایپا به آقای سراجی متذکر می شوم که مشکلات و اختلاف نظر با عزیزی خادم را در جلسات داخلی مطرح و حل کنند تا سایپا بابت این دعواها ضرر نکند و پاسوز اختلافات این دو تشنود. کما اینکه اثرات این اختلافات را در حکم ناعادلانه کمیته استیناف که منجر به سقوط سایپا شد دیدیم.

عضو هیات مدیره باشگاه سایپا خاطرنشان کرد: برای فدراسیونی که تیم ملی بزرگسالانش در راه صعود به جام جهانی بهترین نتایج را گرفته و بهترین تدارک را داشته و بزرگان و اسطوره های بزرگ فوتبال کشور نظیر مهدی مهدوی کیا و کریم باقری را به کمک گرفته این موج سواری ها و اختلاف نظرها هیچ کمکی برایش به همراه نخواهد داشت و جلوی پیشرفتش را هم خواهد گرفت. 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/48q8ww

اخبار مرتبطآخرین اخبار


گزارش تصویری دیدار سایپا و پارس جنوبی جم

اخباری رتبه سایپا را دو رقمی کرد!
سایپا ۰-۰ پارس جنوبی جم؛