تاریخ انتشار: 1402/02/16 08:00
کد خبر: 6778

تکنیک های طلایی کم کردن ترس از رابطه جنسی

یک رابطه جنسی مملو از تجربیات مثبت و منفی بالقوه است. بی تجربگی، ناآگاهی، یا سابقه مشکلات جنسی می تواند ترس شما را از رابطه جنسی تشدید کند.
تکنیک های طلایی کم کردن ترس از رابطه جنسی

یک رابطه جنسی مملو از تجربیات مثبت و منفی بالقوه است. بی تجربگی، ناآگاهی، یا سابقه مشکلات جنسی می تواند ترس شما را از رابطه جنسی تشدید کند. برخی از مسائل ترس از رابطه زناشویی برای مردان و زنان مشترک است، در حالی که برخی دیگر مانند ترس از دخول منحصر به زنان هستند و نیاز به توجه ویژه دارند. دانش، استراتژی های مشاوره رابطه جنسی به شما کمک می کند ترس خود را از رابطه زناشویی رها کنید.

با ترس خود روبرو شوید

 • دقت کنید چه چیزی شما را از سکس می ترساند و با آن مقابله کنید. وقتی صحبت از ترس از رابطه جنسی به میان می‌آید، باید دقیقاً بدانید که چه چیزی باعث این ترس می‌شود. تشخیص اینکه دقیقاً از چه چیزی می ترسید به شما کمک می کند راه حلی برای آن پیدا کنید.
 • با نوشتن فهرستی از راه حل هایی که ممکن است ترس شما را برطرف کند، ترس های خود را کاهش دهید. به عنوان مثال، از یک دوست مورد اعتماد بپرسید که چگونه این کار را انجام می دهد. تماشای یک فیلم عاشقانه حتی می تواند کمک کننده باشد.

برای درمان ترس از دخول، تمرین کنید

Side effects and benefits of not having sex

 • برای غلبه بر ترس خود از رابطه جنسی، باید مرحله به مرحله پیش بروید. تحقیقات مشاوره روانشناسی نشان می دهد که مواجهه با ترس در یک موقعیت ذهنی یا واقعی برای یک فرد خوب است. هدف مورد نظر ایجاد حساسیت زدایی تدریجی است.
 • یاد بگیرید چگونه شما ارضا می شوید. با لمس کردن خود یا تصور کردن اینکه با شخص دیگری ارتباط برقرار کرده اید یا از اسباب بازی های عاشقانه برای تمرین رابطه استفاده کنید.
 • سعی کنید در طول زمان و به تدریج با کسی که می خواهید رابطه جنسی داشته باشید، ارتباط عاطفی، گرفتن دست، بوسیدن، ماساژ، لمس جنسی و در نهایت آمیزش را تمرین کنید.
 • خودتان را مجبور نکنید که خیلی سریع پیشروی کنید. این می تواند به ترس هایی که در رابطه زناشویی احساس می کنید اضافه شود.

 در مورد احساسات خود رک باشید

Understanding the Emotional Side of Sexual Dysfunction - Sharecare

 • اگر با کسی میخواهید رابطه جنسی داشته باشید، به او نشان دهید که از نظر احساسی صریح و باز هستید. رابطه جنسی یک تجربه احساسی است، بنابراین وقتی چیزی می گویید یا چیزی به شما می گویند آن را مهم تلقی کنید.
 • اگر معذوریت های جسمی یا عاطفی دارید، به کسی که با او هستید اطلاع دهید. به عنوان مثال، اگر از نظر فیزیکی احساس ضعف می کنید، فقط بگویید: «من باید اینجا توقف کنم. من احساس راحتی نمی کنم”.
 • از وارد شدن سریع به پوزیشن های جنسی خودداری کنید. نتیجه می تواند خطرناک باشد. شما همچنان می توانید از نظر عاطفی با دیگران رک باشید و در مورد اینکه تا کجا می خواهید پیش بروید، احتیاط کنید.

لذت بردن را فراموش نکنید

I am terrified of any kind of sexual contact | Sex | The Guardian

 • رابطه جنسی باید لذت بخش باشد، بنابراین آرامش داشته باشید و از برانگیختگی خود در رابطه زناشویی لذت ببرید. تمرکز بر لذت بردن از رابطه جنسی شما را از ترس هایتان دور می کند.
 • ایجاد حس آرامش در حین رابطه جنسی به شما این امکان را می دهد که احساس آزادی بیشتری داشته باشید. مثلاً بازیگوش و شوخ طبع باشید و یاد بگیرید که به خودتان هم بخندید. این به هر دوی شما آرامش می دهد.

دایره واژگان احساسی خود را گسترش دهید

Fear of Sex (Genophobia) and Sexual Intimacy: Causes and Treatment

 • بیان احساسات و انتقال آنها به دیگران یک مشکل رایج برای مردان است. ممکن است از گفتن حرف اشتباه یا بیان نادرست احساسات خود بترسید.
 • شروع به نوشتن در مورد احساسات خود کنید. نوشتن می تواند به شما کمک کند افکار خود را در مورد ترس های خود از رابطه جنسی سازماندهی کنید و احساسات خود را روشن کنید.
 • اگر چیزی هست که می خواهید به کسی بگویید، از قبل آن را در ذهن خود مرور کنید. تصور کنید که با آن شخص ملاقات کرده اید و گفتگوی خوبی دارید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

 

Consumers seeking frequent sex in marriage may be disappointed, study finds

رقابت یا مقایسه خود با دیگران در یک گروه می تواند خطرناک باشد. فعال شدن از نظر جنسی نقطه عطفی در زندگی هر فردی است. باید سعی کنید در مقابل فشار همسالان مقاومت کنید. شما نباید صرفاً برای اینکه خود را شبیه کسی کنید یا کسی را شبیه خود کنید، وارد فعالیت جنسی شوید.

برای «نه» گفتن استرس نداشته باشید

 

Sex, abstinence and celibacy and when it's empowering to say no

تجاوز جنسی، تهدید یا خشونت خانگی بسیار جدی هستند. به عنوان یک زن، یا حتی به عنوان یک انسان، باید هدف خود را در مورد یک رابطه جنسی بالقوه روشن کنید. شما باید بتوانید رابطه جنسی را در هر زمان که بخواهید متوقف کنید. وقتی می گویید “نه” یعنی “نه”.

یک درمانگر یا سکستراپ پیدا کنید

 

Talking to Your Teen about Sex | Dr. Phil

اگر به دلیل ترس یا هراس بیش از حد و بی‌اساس از رابطه جنسی اجتناب می‌کنید، باید از یک درمانگر حرفه‌ای در زمینه مشاوره جنسی کمک بگیرید. این ترس می‌تواند نشانه‌های فوبیای رابطه جنسی باشند و نه یک پاسخ طبیعی به ترس.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4ba893

اخبار مرتبطآخرین اخبار


اصلی‌ترین انتظارات مردان از زنان در رابطه جنسی چیست؟