تاریخ انتشار: 1402/05/14 19:13
کد خبر: 1530

کشتی آزاد نوجوانان جهان| ۳ نماینده ایران فینالیست شدند

مسابقات نیمه نهایی پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان با صعود سه نماینده کشورمان به فینال پیگیری شد.
 کشتی آزاد نوجوانان جهان| ۳ نماینده ایران فینالیست شدند

در پایان این مسابقات، اهوار خاطری در وزن 45 کیلوگرم، سجاد پیردایه در وزن 60 کیلوگرم و ابوالفضل حسینی در وزن 71 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند، امیرمحمد نوازی در وزن 51 کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شد و توحید نوری در وزن 92 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم اهورا خاطری در دور نخست با نتیجه 12 بر یک دانیل نگرو از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر آقاشیرین آقاشرینوف از روسیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 از سد ایگناسیو ویلاسنور از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. خاطری در این دیدار به مصاف گور بونیاتیان از ارمنستان می رود.

در وزن 51 کیلوگرم امیرمحمد نوازی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر اولجاس ژایونبایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر صفر نوردولت بکبولاتوف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر یک مغلوب یاماتو اوگاوا از ژاپن شد و به دیدار رده بندی رفت. نوازی در این دیدار به مصاف برنده کشتی میان ساشا پتروسیان از ارمنستان و یاندل مورالس از آذربایجان می رود.

در وزن 60 کیلوگرم سجاد پیردایه در دور اول با نتیجه 11 بر صفر دانیل گوربویچ از چک را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر یاندرو سوتو ریورا از پورتوریکو را مغلوب کرد. پیردایه در دور بعد با نتیجه 2 بر یک از سد امور بک آسان اولو از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 2 جمال عباس اف از آذربایجان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف آکیتو ماهرا از ژاپن می رود.

در وزن 71 کیلوگرم ابوالفضل حسینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر تاتسوکی کامیا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 آلپ ارسلان بگینجوف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله با نتیجه 11 بر یک اسلام کاژاروف از روسیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف لاداریون لوکت از آمریکا می رود.

در وزن 92 کیلوگرم توحید نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 اودن سینکلایر از آمریکا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل ساندرو کوراشویلی از گرجستان با نتیجه 11 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. نوری در این گروه ابتدا باید با اسلام جان اسلام اف از ازبکستان کشتی بگیرد و در صورت گذر از این حریف به دیدار رده بندی راه پیدا خواهد کرد تا مقابل جنگی هوکی از ژاپن قرار بگیرد.

رقابت‌های رده‌بندی و فینال اوزان فوق از ساعت 18:30 فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4bek84

اخبار مرتبطآخرین اخبار


کشتی آزاد نوجوانان جهان| معصومی به مدال طلا رسید