تاریخ انتشار: 1402/03/11 10:00
کد خبر: 5206

روش ساده برای محافظت از بدن در کار اداری

کارمندان معمولا با مشکلاتی مثل کمر درد و گردن درد رو به می شوند و برای جلوگیری از این بیماری ها باید نکاتی را رعایت کنند.
روش ساده برای محافظت از بدن در کار اداری

در کارها و مشاغل اداری، بسیاری از افراد در حال نشسته پشت میز هستند و ممکن است در مدت طولانی برای ساعات طولانی نشسته باشند. این شرایط می تواند به مشکلاتی مانند درد عضلانی و اسکلتی، افزایش وزن و کاهش فعالیت بدنی منجر شود.

  • سعی کنید برای بیشتر زمان نشستن، میز کار خود را در ارتفاع مناسبی قرار دهید و نیز صندلی مناسبی انتخاب کنید که قوسی نامناسبی در قسمت پشتی نداشته باشد.
  • تنوع در حرکت و فعالیت را لحاظ کنید که فعالیت های ورزشی مثل پیاده روی و ورزش های کوچک می توانند به ارتقای فعالیت بدنی کمک کنند.
  • تنظیم وعده های غذایی سالم را جدی بگیرید؛ تغذیه مناسب و مرتب با میان وعده های سالم مانند میوه، آجیل و سبزیجات می تواند انرژی و کنترل وزن شما را بهبود بخشد.
  • ورزش های تعادلی را امتحان کنید. ورزش های تعادلی مانند یوگا و پیلاتس، علاوه بر افزایش انعطاف پذیری، به کاهش تنش های عضلانی و اسکلتی کمک می کنند.
  • فضای کاری سالم داشته باشید. هوای تمیز، دارایی یک صندلی راحت، مکانی مناسب برای نگهداری محصولات غذایی و ایجاد فضایی صداقت و همکاری، می تواند سلامت و رضایت کاری شما را بهبود بخشد.

جلوگیری از کم توان شدن بدن بعد از کار پشت میز

کار در محیط اداری برای بسیاری از افراد ممکن است باعث کم توانی بعد از کار شود اما با رعایت نکات زیر می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید:

کار اداری

ورزش

حتی اگر در ساعت کاری فرصتی برای ورزش ندارید، می‌توانید بین وعده‌های غذایی و در ساعات آزاد، حرکات ساده و ورزش‌های کوتاه انجام دهید تا جلوی کم توانی را بگیرید.

خواب کافی

رعایت زمان کافی برای خواب و استراحت موثر است. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت خواب کنید.

برنامه‌ریزی

برنامه‌ریزی کردن برای تکالیف روزانه و انجام دادن کارها به ترتیب اولویت آنها، باعث بهبود تمرکز و مدیریت انرژی در ساعات کاری می‌شود.

برنامه ریزی

استفاده از نور طبیعی

سعی کنید در فضایی با نور طبیعی کار کنید یا حداقل در بازه‌های کوتاه به فضای باز بروید تا از خستگی چشم جلوگیری کنید.

ایستادن و راه‌رفتن

در طول روز سعی کنید کمی ایستاده و راه بروید، به جای نشستن پی در پی برای ساعات طولانی.

نوشیدن آب‌ کافی

مطمئن شوید که به مقدار کافی در طول روز آب می‌نوشید، این باعث حفظ تعادل مایعات بدن و جلوگیری از کمبود انرژی می‌شود.

ملاقات با پزشک

اگر به طور مداوم احساس کم‌توانی می‌کنید، می‌توانید با پزشک خود در مورد تست‌های خون و تشخیص بیماری‌های مربوط به کمبود ویتامین ‌ها و مواد مغذی صحبت کنید.

پزشک

مصرف غذاهای سالم

سعی کنید غذاهایی با پروتئین، آهن، ویتامین D ، ویتامین B12، اسید فولیک و مواد مغذی دیگر که به افزایش انرژی کمک می‌کنند، مصرف کنید. همچنین، بهتر است از مواد غذایی پرقند و چربی پرهیز کنید و در عوض از میوه، سبزیجات و مواد غذایی سالم استفاده کنید.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4bq7d4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


تخته برشی که نباید تو آشپزخانه ات نگه داری