تاریخ انتشار: 1401/08/09 23:45
کد خبر: 14531

گلایه کی‌روش از یک دردسر قطری

کارلوس کی‌روش برای آماده سازی تیم ملی فوتبال کشورمان با یک مشکل بزرگ مواجه شده است.
گلایه کی‌روش از یک دردسر قطری

مدتی قبل کارلوس کی‌روش و مهدی محمد نبی در سفری که برای بازدید از هتل و زمین تمرین تیم ملی به دوحه قطر داشتند، موافقت باشگاه الاهلی را برای حضور محمد حسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده در تمرینات تیم ملی با توجه به تعطیلی‌ لیگ ستارگان کسب کردند.

برهمین اساس این دو مدافع سبزپوشان دوحه همراه با امید ابراهیمی، دیگر ملی پوش ایرانی حاضر در لیگ قطر به تهران سفر کرده و از ۲۷ مهر تمرینات آماده سازی خود را زیر نظر کادرفنی تیم ملی برای حضور در جام جهانی پیگیری کردند.

  • خبر ویژه درباره جام جهانی 2022 قطر

  • برانکو: ایران و دانمارک پدیده‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهند بود

با این وجود  ۲ روز قبل باشگاه الاهلی قطر با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال مانع ادامه تمرینات دو مدافع ایرانی خود همراه با تیم ملی تا پیش از آغاز فیفادی شد.

لیست قیمت قطارهای 5 ستاره نور به تمام مقاصد پرطرفدار (مهر 1401)

لیست قیمت قطارهای 5 ستاره نور به تمام مقاصد پرطرفدار (مهر 1401)

رزرو کنید
yektanet-logo-sign
تبلیغ

موضوعی که با دلخوری و گلایه سرمربی پرتغالی همراه شده و او در انتقاد از بدقولی قطری‌ها در تمرین امروز اعلام کرد: تمام بازیکنان ملی پوش کشورهای دیگر مانند الجزایری، تونسی و استرالیایی در اختیار کشورهایشان قرار گرفتند به غیر از این دو بازیکن ما که به اجبار برگشتند. بازیکنان استقلال هم اینجا نیستند. اگر بخواهم در دو کلمه بگویم؛ شرایط ما می‌توانست بهتر باشد. البته خیلی مهم است درک کنید که آن‌ها می‌توانند این کار را انجام بدهند؛ اما درک نمی‌کنم چرا باشگاه الاهلی از موضع خود عقب نشینی کرده و اعلام کرد فقط باید بازیکنان ما به کشورشان بازگردند.

پنج هفته بازی نکردن خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان در لیگ قطر و البته دوری حدود دو هفته‌ای آن‌ها از تمرینات تیم ملی موضوعی است که به شدت سبب نگرانی کی‌روش شده و او این امر را برای آماده‌سازی تیمش مضر می داند.

به هر حال به نظر می‌رسد جدا از اینکه فدراسیون فوتبال می‌تواند این مشکل را از طریق ارتباط برقرار کردن با باشگاه قطری حل کند، خود خلیل زاده و کنعانی زادگان نیز با توجه به جایگاهی که در این تیم دارند می‌توانند با متقاعد کردن کادرفنی و مدیران الاهلی مجوز حضور سریع‌تر در تمرینات تیم ملی را به دست آورند.

کی‌روش امروز در بخشی از سخنانش اعلام کرد با توجه به احتمال دور شدن این مدافعان از آمادگی، قرار گرفتن نام‌شان در لیست تیم نهایی برای جام جهانی تا حدی سخت است‌. نکته‌ای که شاید تا حدی اغراق آمیز باشد اما می‌توان به سرمربی تیم ملی بابت این نگرانی حق داد.

البته به تعویق افتادن حضور شش بازیکن ملی پوش استقلال در اردوی تیم ملی به دلیل حضور در بازی سوپرجام جزء دیگر نکاتی است که کی روش امروز به صورت سربسته در گفت و گو با خبرنگاران آن را مطرح کرد. 

شاید کی‌روش در نهایت مجبور شود درباره برخی بازیکنان استقلال هم به دلیل دوری از تمرینات تیم ملی تصمیم جدیدی بگیرد اما به هر حال سابقه او در خط زدن امید ابراهیمی قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ به دلیل همراهی نکردن تیم ملی و حضور در ترکیب سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا، شاید در نهایت سبب شود کی‌روش برخلاف میل باطنی اش روی نام برخی بازیکنان قلم قرمز بکشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4dxx6d

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


نکونام تا پایان جام جهانی در اردوی تیم ملی فوتبال حضور خواهد داشت.