تاریخ انتشار: 1400/05/26 10:52
کد خبر: 34858

هاشمی نسب علیه پرسپولیس قبل از استقلال

مهدی هاشمی نسب یاغی مستطیل سبز قبل از پیوستن به پرسپولیس و تا شب بازی این تیم با کوپکتداق ترکمنستان بازیکن ناشناخته ای بود .

رقابت های جام باشگاه های آسیا در سال 75شاهد حضور پرسپولیس به عنوان نماینده ایران در این رقابت ها بود.آنها در آن سال و قبل از آن بازگشت پرشکوه تاریخی برابر الیما قزاقستان در روز 26مرداد سال 75باید به مصاف کوپکتداق ترکمنستان در تهران می رفتند.

80هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی آمده بود تا بازی برگشت  مصاف تیم پرمهره استانکو را برابر نماینده ترکمنستان با یک ایرانی ناشناس را ببیند.پرسپولیس که بازی رفت را در خانه حریف با یک گل به نفع خود به پایان برده بود ،در بازی برگشت هر چه زد به در بسته خورد تا با اندوخته ناچیز خود به مرحله بعد صعود کند.

ستاره ایرانی آن روز ،کسی نبود جز مهدی هاشمی نسب که برابر توان هجومی پرسپولیس به همراه دیگرمدافعان کوپکتداق مقاومت کردند تا یاران دایی بازی را بدون گل زده به پایان ببرند.

هاشمی نسب که قبل از حضور در ترکمنستان سه سال در پارس خودرو بود بعد از درخشش در آن دیدار و مهار علی دایی که  بازتاب زیادی در مطبوعات داشت،فصل بعد به پرسپولیس آمد تا با این تیم ستاره داربی ها شود .اتفاقی که با نقل و انتقال جنجالی اش به استقلال در تیم رقیب نیز ادامه یافت ،تا او با زدن پنج  گل در داربی ها که سهم پرسپولیس در آن چهار گل بود ،نام خود را در فوتبال ایران جاودانه کند.

0000

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4jerrl

اخبار مرتبطآخرین اخبار


رده بندی جدید باشگاه ها/استقلال سقوط کرد