تاریخ انتشار: 1402/03/05 01:33
کد خبر: 5610

دربی ۱۰۱؛ جذاب و باکیفیت یا سرد و محتاطانه؟

دربی ۱۰۱ بین استقلال و پرسپولیس این بار با شرایطی ویژه برگزار خواهد شد؛ دیداری در چارچوب فینال جام حذفی که حکم به خوشبختی یکی از دو تیم خواهد داد.
دربی ۱۰۱؛ جذاب و باکیفیت یا سرد و محتاطانه؟

 پس از 24 سال پرسپولیس و استقلال بار دیگر در فینال جام حذفی به هم رسیدند. این دو تیم پیش‌تر 20 تیر ماه سال 1378 در فینال این مسابقات رودرروی هم قرار گرفته بودند که دو گل مهدی هاشمی‌نسب از روی نقطه پنالتی و افشین پیروانی در مقابل تک گل سهراب بختیاری‌زاده حکم به برتری 2 بر یک سرخپوشان داد.

حالا یک فینال جذاب دیگر در راه است. پرسپولیس و استقلال روز 3 خرداد در لیگ برتر به مصاف هم رفتند که شاگردان گل‌محمدی با تک گل عیسی آل‌کثیر به برتری رسیدند. دیدار فینال یک فرصت مناسب برای پرسپولیس است که دَبِل کند و دوگانه را ببرد. قطعاً هدف گل‌محمدی و شاگردانش کسب دومین جام آن هم با برتری در دربی است تا فصل را رؤیایی تمام کنند.

در آن سو استقلال برای اعاده حیثیت و جبران مافات گام به میدان می‌گذارد. این سومین دربی ساپینتو است و او برای اینکه نشان دهد دربی‌باز است باید پیروز شد. ساپینتو که حالا جایش را در دل هواداران استقلال باز کرده به خوبی می‌داند که شکست در دیدار نهایی جام حذفی آن هم مقابل پرسپولیس می‌تواند محبوبیتش را به کمترین حد ممکن برساند. در واقع پیروزی در فینال جام حذفی تضمین کننده آینده این مربی پرتغالی است و شکست، پایان کار او. هر چند مسئولان استقلال می‌گویند قرارداد این مربی تمدید می‌شود اما ناکامی در دو جام دلیل خوبی برای آنهاست که دنبال مربی دیگری باشند؛ البته که باید منتظر تغییرات در هیئت مدیره و تصمیمات نفرات جدید هم بود.

دربی صدم- استقلال- پرسپولیس

همه این موارد باعث می‌شود که دربی 101 حساس‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. فینال جام حذفی خود به خود حساس است و حالا با توجه به موارد یاد شده حساسیت آن چند برابر خواهد شد. این حساسیت می‌تواند شمشیر دولبه باشد. از یک سو با توجه به نمایش خوب دو تیم در هفته‌های اخیر می‌توان به یک دربی باکیفیت و جذاب دل بست و از سوی دیگر حساسیت و ترس از شکست در تک مسابقه‌ای که حکم قهرمانی دارد این بیم را به وجود می‌آورد که مبادا دو تیم دست به عصا و محتاط گام به میدان بگذارند.

باید تا ساعت 18:30 روز چهارشنبه 10 خرداد که سوت آغاز این بازی به صدا درمی‌آید صبر کرد و دید کدام فرضیه درست از آب در خواهد آمد؛ دربی جذاب و باکیفیت یا سرد و سراسر محتاطانه؟

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4jj8k4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


خرداد؛ ماه خوش‌یمن استقلال در دربی