تاریخ انتشار: 1402/03/02 01:42
کد خبر: 5785

واکنش باشگاه یوونتوس به مجازاتش با کسر ۱۰ امتیاز

بانوی پیر به حکم انضباطی جدید صادر شده برای این تیم به خاطر تخلفات مالی‌اش هم اعتراض دارد.
واکنش باشگاه یوونتوس به مجازاتش با کسر ۱۰ امتیاز

 اینطور که به نظر می‌رسد داستان مجازات‌های فدراسیون فوتبال ایتالیا برای باشگاه یوونتوس و لغو آن با فرجام‌خواهی این باشگاه از مراجع قضایی ذیصلاح قرار است همچنان ادامه داشته باشد.

پس از درخواست دادستانی فدراسیون فوتبال ایتالیا برای کسر 11 امتیاز از باشگاه یوونتوس به دلیل پنهان‌کاری درباره رقم واقعی قیمت بازیکنانش و حقوق‌های پرداختی به آنها، دادگاه استیناف فدرال فدراسیون فوتبال ایتالیا، بانوی پیر را با یک امتیاز کمتر یعنی کسر 10 امتیاز مجازات کرد؛ مجازاتی که باعث شد یووه از رده دوم جدول سری A به رده هفتم سقوط کند و حالا سهمیه لیگ قهرمانان را از دست رفته ببیند. در واقع حتی این احتمال وجود دارد که بیانکونری نتواند سهمیه لیگ اروپا را هم کسب کند.

با وجود تخفیف صورت گرفته در مجازات راه‌راه‌پوشان تورین نسبت به حکم قبلی (15 امتیاز منفی) یوونتوسی‌ها همچنان معتقد هستند که این مجازات متناسب با تخلف صورت گرفته از سوی آنها نیست و به همین دلیل یوونتوسی‌ها از احتمال فرجام‌خواهی دوباره سخن به میان آوردند.

باشگاه یوونتوس در صفحه رسمی خود در توئیتر در واکنش به کسر 10 امتیاز از تیم تحت هدایت ماسیمیلیانو آلگری، نوشت: «باشگاه یوونتوس با توجه به نکات موجود در تصمیم اتخاذ شده توسط دادگاه استیناف فدرال فدراسیون فوتبال ایتالیا، حق بررسی دلایل برای ارزیابی یک فرجام‌خواهی احتمالی از کمیته ملی المپیک را برای خود محفوظ می‌داند. حکمی که در پنجمین فرایند دادرسی در خصوص این پرونده صادر شده، فرایندی که از یک سال پیش آغاز شده، کام باشگاه و میلیون‌ها طرفدارش را بسیار تلخ می‌کند، چرا که از نظر آنها این مجازات، در نتیجه نبود قوانینی روشن، فاقد عنصر تناسب (با تخلف) است. باشگاه یوونتوس در عین حال که لزوم ضرورت به رسیدگی به این پرونده را نادیده نمی‌گیرد و در فرآیند دادرسی هم هرگز از آن ابایی نداشته است، تأکید می‌کند که هنوز حقایقی وجود دارد که لازم است توسط یک قاضی بررسی شود».

با توجه به اینکه یوونتوسی‌ها در آخرین دفاعیات خود برای لغو مجازات قبلی، به تخلفات خود اعتراف کرده‌اند بسیار بعید است که سومین اعتراض آنها ثمربخش باشد و به این ترتیب یوونتوس عملاً سهمیه لیگ قهرمانان را از دست خواهد داد که این ضربه مالی بزرگی به بانوی پیر خواهد زد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4mz882

اخبار مرتبطآخرین اخبار


امپولی، یوونتوس را از چاله به چاه انداخت