تاریخ انتشار: 1401/04/23 21:47
کد خبر: 19343

فصل گذشته پرسپولیس از داوری ضربه خورد / سید جلال از چهره‌های ماندگار فوتبال ایران

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس: پر واضح است که داوران در برخی از بازی‌ها عملکرد خوبی نداشتند و پرسپولیس نتوانست شاهد عملکرد خوبی از داور باشد.
فصل گذشته پرسپولیس از داوری ضربه خورد / سید جلال از چهره‌های ماندگار فوتبال ایران

محمد پنجعلی درباره آخرین وضعیت پرسپولیس و آغاز تمرینات این تیم برای حضور در بیست‌ودومین دوره مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: بازیکنان با روحیه بسیار خوبی تمرینات را آغاز کردند و همه چیز خوب پیش رفت. من فکر می‌کنم اگر تیم با همین شرایط روحی خوب کارش را ادامه دهد، می‌تواند دوباره به قهرمانی لیگ برسد. پارسال قهرمانی لیگ از دستمان پرید اما امسال می‌توانیم دوباره قهرمان بشویم. در مجموع این فصل پرسپولیس خوب بسته شده است و نگرانی‌هایی در خط حمله وجود دارد که به زودی برطرف می‌شود.

وی افزود: پرسپولیس خیلی خوب و سریع در فصل نقل‌وانتقالات حاضر شد و بازیکنان خوب و باکیفیتی را هم جذب کرد که همه آنها تجربه بین‌المللی بالایی دارند، نفراتی که فصل آینده به کمک پرسپولیس خواهند آمد. تمام هواداران و پیشکسوتان به آینده تیم در لیگ امیدوار هستند. من همراه تعدادی از پیشکسوتان به‌درخواست علی پروین در اولین تمرین پرسپولیس هم حاضر شدیم تا بگوییم مثل گذشته همچنان حامی بازیکنان و کادر فنی خواهیم بود.

او در ادامه درباره حضور احتمالی کاسیانو در پرسپولیس هم گفت: این موضوع با خواست کادر فنی انجام می‌شود. قطعا از او شناخت دارند که می‌خواهند جذب شود. من هم فکر می‌کنم او مهاجم مفیدی برای پرسپولیس باشد.

وی با اشاره به نایب‌ قهرمانی پرسپولیس در فصل گذشته عنوان کرد: پرسپولیس پس از پنج سال قهرمانی متوالی، به‌دلایل مختلفی نتوانست در لیگ گذشته قهرمان شود که خیلی به مذاق هواداران خوش نیامد، البته این به‌معنای آن نیست که گل‌محمدی و بازیکنان تلاشی نکردند، به‌هرحال این اتفاق در تمام دنیا می‌افتد و هیچ تیمی نمی‌تواند همیشه قهرمان باشد. به‌عقیده من با بازیکنان جدیدی که پرسپولیس جذب کرده است چشم‌انداز روشنی در فصل آینده پیشِ روی این تیم خواهد بود.

پنجعلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره حواشی یحیی گل‌محمدی در فصل گذشته هم گفت: باید بپذیریم که او در برخی از موارد تحت فشار قرار داشت. پر واضح است که داوران در برخی از بازی‌ها عملکرد خوبی نداشتند و پرسپولیس نتوانست شاهد عملکرد خوبی از داور باشد. یحیی گل‌محمدی شخصیت آرامی دارد اما اشتباهات داوری به حدی بود که باعث شد گل‌محمدی معترض شود. مطمئنا در فصل آینده شرایط تغییر می‌کند و آرامش هم به کادر فنی می‌آید. اگر در فصل گذشته من هم بودم شاید رفتارهای نادرستی انجام می‌دادم چون داوران اشتباهات زیادی در بازی‌های پرسپولیس انجام می‌دادند. اگر بازی‌ها را ببینید کاملا صحنه‌ها مشخص است.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره تغییرات کادر فنی پرسپولیس در فصل جدید هم خاطرنشان کرد: گل‌محمدی مربی باتجربه‌ای است و بی‌گدار به آب نمی‌زند، حتماً صلاح دیده است که در کادرش تغییراتی به وجود بیاورد. او در سال‌های گذشته همیشه در هر تیمی که بوده، نفرات کاربلد و خوبی را در کادرش داشته است. مطمئناً پرسپولیس در فصل آینده هم کادر فنی قدرتمندی خواهد داشت. در زمان حاضر تنها دغدغه او برای کادر فنی پرسپولیس انتخاب جانشینی برای حمید مطهری است که با وسواس زیادی این کار را انجام می‌دهد.

او در ادامه درباره حضور گولسیانی و مرتضی پورعلی گنجی در خط دفاع پرسپولیس هم گفت: هر دو این بازیکنان با تجربه هستند و کیفیت مطلوبی دارند. من برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. پرسپولیس باشگاه بزرگی است و هر بازیکنی آرزو دارد در این تیم بازی کند. این تیم در آسیا مطرح است. باعث افتخار بازیکنان است که برای پرسپولیس بازی کنند. پرسپولیس محبوب‌ترین تیم آسیا است.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره حضور سیدجلال حسینی در کادر فنی عنوان کرد: سیدجلال در زمره بهترین مدافعان تاریخ تیم ملی و پرسپولیس است و در مدت حضورش در فوتبال در رده باشگاهی و تیم ملی تلاش‌های زیادی را برای ایران انجام داد و باید به نحو احسن از زحمات او تقدیر شود.

وی در ادامه ضمن تمجید از کاپیتان چند فصل اخیر پرسپولیس عنوان کرد: به هرحال این اتفاق اجتناب ناپذیر بود و در فوتبال این آمد و رفتن ها طبیعی است. شاید خیلی‌ها بگویند سیدجلال می‌توانست حداقل یک فصل دیگر هم برای پرسپولیس بازی کند اما این مسئله، تصمیمی بود که خودش می‌توانست در مورد آن بهترین انتخاب را داشته باشد. خیلی خوب است که او در اوج از فوتبال خداحافظی کرد و خاطرات شیرین زیادی را از خود در این فوتبال به یادگار گذاشت.

کاپیتان سال‌های دور پرسپولیس در خصوص راز ماندگاری سیدجلال در فوتبال تصریح کرد: سیدجلال جزو بازیکنانی بود که در مدت حضورش در فوتبال ما زندگی کاملا حرفه‌ای و به دور از حاشیه ای را داشت و این دو فاکتور به او کمک کرد، نامش در جمع چهره‌های ماندگار فوتبال ایران به ثبت برسد.

پنجعلی افزود: حضور پیشکسوتان و چهره های بزرگ پرسپولیس در کسوت مربیگری می‌تواند اتفاق خوبی برای پرسپولیس باشد چرا که با بها دادن به این نیروها در قسمت های مختلف فوتبال به ویژه باشگاه می‌توان از پتانسیل و توان فنی آنها به سود پرسپولیس بهره برد. بخشی از راز موفقیت در عرصه مربیگری به استعداد افراد در زمینه مسائل فنی و فوتبالی برمی‌گردد که باید در این زمینه فرصت لازم به سیدجلال و امثال او داده شود. این در حالی است که بخش دیگری از موفقیت ها در عرصه مربیگری فوتبال به بحث مدیریت و قدرت رهبری افراد برمی‌گردد که سیدجلال در این زمینه توانایی هایش را در زمین نشان داده و فکر می‌کنم در بیرون از زمین هم از توان خوبی برخوردار است. به ضرر پرسپولیس و فوتبال ایران است که خاک‌ خورده های باشگاه از چرخه فوتبال ایران دور باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس با بازیکنان جدیدش می‌تواند مدعی قهرمانی باشد یا خیر، گفت: شرایط لیگ ما به‌گونه‌ای است که قهرمان را باید بین سه تیم پرسپولیس، استقلال و سپاهان ببینیم. تا حدودی فولاد هم با نکونام خودش را به‌عنوان مدعی نشان داده است. من که به پرسپولیس فصل آینده خیلی امیدوارم. گل‌محمدی با دقت زیادی نقاط ضعف تیمش را پوشش داده و فقط مشکل اصلی این تیم در خط حمله است که ظاهراً دنبال جذب بازیکن خارجی هستند.

مدیر آکادمی پرسپولیس در مورد فعالیت‌های اخیر باشگاه در این خصوص خاطرنشان کرد: از آنجایی که کار ما وسعت زیادی دارد، برای پیشبرد اهداف به نیروهای زیادی نیاز داریم که ترجیح این است در این زمینه از پیشکسوت‌های باشگاه پرسپولیس بهره بگیریم. در این راستا در اخیرا جلسات خوبی را در زمینه کارهای آکادمی پرسپولیس با مدیرعامل و دیگر مدیران باشگاه داشتیم و قرار است این جلسات ادامه پیدا کند تا بتوانیم با کمک نیروها اهداف بزرگی را که در زمینه استعدادیابی و کارهای آکادمیک در ذهن داریم را به سرانجام برسانیم.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4v5v9b

اخبار مرتبطآخرین اخبار


کارت بازی بازیکنان تاجیکستانی پرسپولیس صادر شد