تاریخ انتشار: 1400/11/21 16:31
کد خبر: 26046

وابستگی پرسپولیس به ترابی؛ زندگی سخت بدون شماره 9

پرسپولیس در نبود مهدی ترابی مقابل فولاد‌،‌ اولین جام فصل را از دست داد و نتوانست حتی یک شوت داخل چارچوب بزند.
وابستگی پرسپولیس به ترابی؛ زندگی سخت بدون شماره 9

 جدایی ستاره‌های فصل پیش پرسپولیس و تقویت نشدن آن‌ها در نقل و انتقالات تابستانی، این تیم را بیشتر از همیشه به مهدی ترابی وابسته کرده است. پرسپولیسی‌ها در دوره اول حضور ترابی هم، حساب ویژه‌ای روی او باز کرده بودند اما این وابستگی، این فصل بیشتر از همیشه به نظر می‌رسد. پرسپولیس در خط حمله، کم ستاره‌تر شده و ترابی مجبور است جای خالی بعضی از ستاره‌های سابق تیم را هم پر کند. همین باعث شده بود و نبود او در ترکیب پرسپولیس، تاثیر مستقیمی روی نتایج این تیم بگذارد.

بدترین عملکرد هجومی

پرسپولیس مقابل فولاد، نمایشی ناامید کننده داشت. آن‌ها در این بازی، بیشتر از 70 دقیقه از حریف‌شان عقب بودند و نتوانستند در غیاب ترابی شوتی به سمت چارچوب بزنند. پرسپولیس این فصل در دربی مقابل استقلال هم، آمار مشابه صفر شوت داخل چارچوب را تجربه کرده بود. با این تفاوت که آن مسابقه، با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید و استقلال هم شوت داخل چارچوبی نزد. این بار اما، پرسپولیس از دقیقه 19 عقب افتاد و با این حال، برای فرار از شکست حتی یک بار احسان مرادیان را وادار به واکنش جدی نکرد. امید گل آن‌ها به 0.5 هم نرسید و بازیکنان هجومی‌شان هم، آماری ناامید کننده داشتند. هیچکدام از هافبک‌ها و مهاجمان پرسپولیس، از متریکا نمره بالاتر از 7 را دریافت نکردند. جای خالی ترابی که این فصل نقش موثری در بردهای کلیدی پرسپولیس داشته، در روز کم موقعیت آن‌ها بیشتر از همیشه به چشم آمد.

وابستگی به شماره 9

پرسپولیس این فصل، 3 امتیاز با صدرجدول فاصله دارد. میانگین امتیازگیری آن‌ها هم قابل قبول است. پرسپولیسی‌ها در 16 بازی، 35 امتیاز گرفته‌اند و میانگین 2.18 امتیاز از هر بازی را به دست آورده‌اند. در نبود ترابی، این آمار کاملا تغییر می‌کند. پرسپولیس این فصل، در همه بازی‌های لیگ برتر ترابی را در اختیار داشته است. سه بازی با هوادار، ذوب آهن و سپاهان، ترابی نتوانست بیشتر از یک نیمه برای پرسپولیس بازی کند. پرسپولیس مقابل هوادار، متوقف شد. پاس گل اول سرخپوشان در همین مسابقه را هم، ترابی پیش از مصدومیت داده بود. ذوب آهن و سپاهان، از پرسپولیس شکست خوردند. نکته مهم، اینجاست پرسپولیس مقابل ذوب آهن هم تا قبل از ورود ترابی در دقیقه 57 متوقف بود و هر دو گل این تیم، پس از حضور ترابی در میدان وارد دروازه شد. سرخپوشان در جام حذفی و سوپرجام، بازی کردن بدون ترابی را تجربه کردند. زور آن‌ها در جام حذفی، به ویستا توربین تیم پایین جدولی لیگ یک رسید، فولاد لیگ برتری در سوپرجام اما، توانست پرسپولیس را در غیاب ترابی شکست دهد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4y8kza

اخبار مرتبطآخرین اخباربازیکن پرسپولیس نامزد بهترین هافبک سال آسیا شد+عکس