تاریخ انتشار: 1398/06/09 14:44
کد خبر: 89694

ایران 81 پورتوریکو 83/ شکست تلخ و تکراری مقابل پورتوریکو/ کامبک معکوس!

تیم ملی بسکتبال ایران در بازی نخست جام جهانی چین برابر پورتوریکو شکست خورد.
ایران 81 پورتوریکو 83/ شکست تلخ و تکراری مقابل پورتوریکو/ کامبک معکوس!

 تیم ملی بسکتبال ایران نخستین بازی خودجام جهانی بسکتبال 2019 در چین در روز نخست بازی ها در گروه C در شهر گوانگژو به مصاف پورتوریکو رفت که این بازی با شکست ناباورانه تیم ایران به پایان رسید.

پورتوریکو تیمی از قاره آمریکا، حریف ناشناخته ای نبود. تیمی که در رنکینگ جهانی رده شانزدهم را در اختیار دارد تاکنون در 12 دوره جام جهانی حضور داشته و حتی سابقه ایستادن روی رتبه چهارم دنیا در سال 2014 را دارد و اکثر بازیکنانش سابقه بازی در NBA را دارند. با این وجود این تیم تا کنون د طول تاریخ هیچ مسابقه ای با ایران نداشته و از همین رو اولین دیدار تاریخ بسکتبال ایران و پورتوریکو از حساسیت بسیاری برخوردار بود.

ضمن اینکه معمولا در تمامی تورنمنت ها همیشه بازی اول اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به معادلات گروه می تواند نقش کلیدی در صعود به مرحله بعد داشته باشد.

نیمه نخست

تیم ایران کوارتر نخست را با برتری همه جانبه آغاز کرد و از همان نخست با توجه به حضور حدادی برتری زیر سبد را از آن خود کرد و از پورتوریکو پیش افتاد. کوارتر نخست با برتری 30-16 ایران به پایان رسید.

در کوارتر دوم پورتوریکو بازی را نزدیکر دنبال کرد و فاصله را کمتر کرد اما بهنام یخچالی ستاره ایران در این بازی؛ با پرتاب های سه امتیازی خود اجازه نداد تا فاصله کمتر شود و ایران با نتیجه نزدیک 19-15 این کوراتر را به سود خود خاتمه داد تا در پایان نیمه اول ایران با برتری 49-31 به رختکن برود.

بهنام یخچالی با کسب 15 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن نیمه اول بازی ایران برابر پورتوریکو بود. در مقابل دیوید هوئرتاس با 10 امتیاز، امتیازآورتین بازیکن پورتوریکو لقب گرفت.

نیمه دوم

در نیمه دوم باز هم ایران تیم برتر زمین بود و نمایش درخشان بهنام یخچالی به همراه برتری زیر سبد با حضور حامد حدادی سبب شد تا ایران حاکم زمین باشد. اگرچه پورتوریکو نیز با ارائه یک بازی نزدیک پا پس نکشید اما در نهایت این کوارتر نیز با برتری 20-16 به سود ایران خاتمه یافت تا برتری ایران کماکان ادامه داشته باشد.

کوارتر پایانی و چهارم بازی بسیار نزدیک و نفسگیر دنبال شد. ایران کماکان در تلاش بود با استفاده از برتری حدادی زیر سبد و درخشش یخچالی و جمشیدی ابتکار عمل را در دست داشته باشد. در این کوارتر هدف ایران این بود که برتری را حفظ کرده و بازی را اداره کند تا بتواند پیروز از زمین خارج شود. اما باز هم استرس و عدم تمرکز در بازی های بزرگ و کلیدی گریبانگیر تیم ما شد و یکی دو اشتباه بزرگ و عجیب در ثانیه های پایانی سبب شد تا تیم ایران برتری را از دست داده و پورتوریکو با چند امتیاز پی در پی فاصله را جبران کرده و از ایران جلو بیفتد. اما یک پرتاب سه امتیازی در ثانیه های پایانی از سوی حامد حدادی دو تیم را در امتیاز 81 برابر کرد تا اینکه درست در ثانیه پایانی بازی یک پرتاب دو امتیازی از سوی پورتوریکو سبب شد تا در عین ناباوری و برتری ایران بازی 83-81 بازی را واگذار کند.

در بازی افتتاحیه این رقابت ها صربستان یکی از مدعیان اصلی 105 - 59 آنگولا را شکست داد. بویان بوگدانویچ با 24 امتیاز و 3 پاس منجر به گل بهترین بازیکن این مسابقه بود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4yanwa

اخبار مرتبطآخرین اخبارصعود تیم بسکتبال ۳ نفره ایران به جمع ۱۲ تیم برتر کاپ آسیا