تاریخ انتشار: 1403/03/31 13:28
کد خبر: 1277625

بندی عجیب در قرارداد بیرانوند و پرسپولیس/ حق فسخ در ازای ۲۰ میلیون تخفیف

نگاهی به بند دوم الحاقیه قرارداد علیرضا بیرانوند نشان می‌دهد باشگاه پرسپولیس به یک دلیل عجیب بند فسخ را به قرارداد این دروازه‌بان اضافه کرده است.
بندی عجیب در قرارداد بیرانوند و پرسپولیس/ حق فسخ در ازای ۲۰ میلیون تخفیف

فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس از روز گذشته به یکی از مباحث داغ فوتبال ایران تبدیل شده است؛ اتفاقی که همانند سال گذشته تکرار شد و کام هواداران پرسپولیس را تلخ کرد.

در این ماجرا اما یک سؤال بی‌جواب وجود دارد؛‌ چرا باشگاه پرسپولیس به قرارداد بیرانوند الحاقیه و بند فسخ قرارداد اضافه کرد؟ موضوعی که با دسترسی به قرارداد بیرانوند و الحاقیه آن، به پاسخ آن رسیدیم. الحاقیه قرارداد بیرانوند روز گذشته منتشر شد اما بند «۲» آن که مربوط به دلیل اضافه شدن این الحاقیه است، مغفول مانده بود.

قرارداد پایه باشگاه پرسپولیس با علیرضا بیرانوند برای فصل بیست‌وسوم ۱۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و برای فصل آینده (بیست‌وچهارم) مبلغ ۱۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان بوده است. مبالغی که طبیعتاً آپشن‌هایی نیز به آن اضافه می‌شود و این ارقام را تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد در قرارداد سال اول علیرضا بیرانوند با باشگاه پرسپولیس، میزان مجموع پاداش‌های این بازیکن ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ثبت شده که بالاتر از سقف ۲۰ درصد اعلامی برای آپشن‌ها از سوی سازمان لیگ بوده است. به همین دلیل بعد از تذکر سازمان لیگ و کارگروه نظارت بر قراردادها، باشگاه پرسپولیس از علیرضا بیرانوند درخواست می‌کند تا با اضافه شدن الحاقیه‌ای، ۲۰ میلیون تومان از بند اول مربوط به آپشن‌های خود را کاهش دهد تا به این ترتیب مشکل سقف آپشن‌های او به طور قانونی ۲۰ درصد باشد.

علیرضا بیرانوند در مذاکره با باشگاه پرسپولیس به مدیران این باشگاه اعلام می‌کند تنها در صورتی حاضر به کاهش ۲۰ میلیون تومانی یکی از بندهای آپشن قراردادش می‌شود که این بند به قرارداد او اضافه شود؛ «در صورت عدم پرداخت مطالبات بعد از ۱۵ روز از پایان مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، قادر به فسخ یک طرفه قرارداد باشد.» موضوعی که به طرز عجیبی با موافقت مدیران پرسپولیس همراه و به این ترتیب الحاقیه دردسرساز تنها برای ۲۰ میلیون تومان و در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ به قرارداد علیرضا بیرانوند اضافه می‌شود.

طبق بند یک ماده ۶ قرارداد علیرضا بیرانوند، در صورتی که بازیکن در بیش از ۵۰ درصد بازی‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد، مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ به او به‌عنوان پاداش به او پرداخت می‌شود. بندی که پس از اصلاح، در بخش دوم الحاقیه رقم آن به یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند تا مشکل قراردادی بیرانوند که مورد تذکر سازمان لیگ قرار گرفته بود حل شود.

همچنین طبق بند ۳ همین الحاقیه، بند فسخ قرارداد در صورت عدم پرداخت مطالبات تا ۱۵ روز بعد از پایان فصل به قرارداد علیرضا بیرانوند اضافه می‌شود.

تصویر کامل الحاقیه قرارداد علیرضا بیرانوند را در زیر مشاهده می‌کنید.

بندی عجیب در قرارداد بیرانوند و پرسپولیس/ حق فسخ در ازای ۲۰ میلیون تخفیف

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/66n5b9

آخرین اخبار