تاریخ انتشار: 1403/03/04 11:10
کد خبر: 1275901

رد رای جنجالی: بارسلونا از اتهام بزرگ تبرئه شد

دادگاه بارسلونا حکم قبلی مبنی بر تایید اتهام بارسلونا در پرداخت رشوه به خوزه ماریا انریکز نگریرا را باطل کرد.
رد رای جنجالی: بارسلونا از اتهام بزرگ تبرئه شد

بارسلونا از چند ماه قبل با اتهاماتی جدی در زمینه پرداخت رشوه به نگریرا در زمانی که او به عنوان نایب رئیس کمیته داوران لالیگا فعالیت می‌کرد روبه‌رو شده بود و حتی صحبت‌هایی درباره محرومیت‌های جدی برای این باشگاه هم مطرح شده بود.

این اتفاق جنجال بسیاری را در فوتبال اسپانیا به وجود آورده بود و تحقیقات از مدیران این باشگاه و بررسی اسناد و مدارک آن به صورت دقیق در حال انجام بود. گفته می‌شد که این اتهام به صورت قطعی ثابت می‌شود و حتی یکی از قاضی‌هایی که روی این پرونده کار می‌کرد هم خواهان اعلام اتهام رسمی علیه بارسا در این زمینه شده بود.

2025684

اما دقایقی قبل بود که دادگاه بارسلونا تصمیم این قاضی در پرونده تخلفات بارسا و نگریرا را باطل اعلام کرد و مدعی شد که اعمال این اتهام و درخواست محاکمه این باشگاه و مدیرانش در راستای تحقیقات انجام شده و مبالغ پرداختی به رئیس سابق کمیته داوران به عنوان رشوه ملغی است.

دادگاه بخش ۲۱ بارسلونا با دفتر دادستانی ضد فساد موافقت کرده و مدعی شده است که اتهام پرداخت رشوه از پرونده نگریرا حذف خواهد شد و اتهامی در این زمینه به آنها وارد نخواهد شد.

2019413

باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای رضایتش از این اتفاق را اعلام کرد و نوشت: «باشگاه بارسلونا رضایتی از تصمیم امروز دادگاه بارسلونا با تایید دفاعیه باشگاه و رد نظریه جرم احتمالی پرداخت رشوه را ابراز می‌کند. ما در طول این مدت همواره اطمینان داشتیم که با عدالت می‌توان واقعیت‌های مطرح شده در این شکایت را کاملا واضح نمایان کرد و بی‌گناهی این باشگاه می‌تواند کاملا ثابت شود.»

این اتفاق در حالی رخ داده است که پیش از این دادگاه تایید کرده بود که بارسلونا در این پرونده و به واسطه مبالغ پرداخت شده به نگریرا اقدام به پولشویی هم نکرده است و به این ترتیب یک اتفاق مثبت دیگر به سود این باشگاه و مدیرانش رقم خورد که می‌تواند فشارها را روی آنها کاهش دهد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/66n8bz

آخرین اخبار