تاریخ انتشار: 1403/02/01 20:40
رسیدن به عدد شگفت انگیز چهل‌‌وشش
کد خبر: 1273325

گزارش: استقلال و این رکورد ابدی!

استقلال با غلبه بر شمس آذر، به رکورد خاص خود ادامه داد، یعنی شکست دادن تمام تیم‌هایی که تاکنون در تاریخ لیگ برتر حضور داشته‌اند.
گزارش: استقلال و این رکورد ابدی!

به گزارش فرتاک ورزشی

پیروزی مهم استقلال برابر شمس آذر در شرایطی به دست آمد که آبی‌ها صدر جدول رده‌بندی را به صورت موقت به حریف سنتی خود یعنی پرسپولیس واگذار کرده بودند. شاگردان سعید دقیقی که پدیده امسال مسابقات محسوب می‌شوند، حریف دشواری برای استقلال بودند و این موضوع از قبل قابل پیش‌بینی بود.

با این حال، استقلال توانست بازی را به بهترین شکل ممکن آغاز کند و سه مرتبه نیز دروازه حریف قزوینی را گشود تا به نظر برسد آنها کار دشواری مقابل تیم سخت کوش شمس آذر ندارند اما اتفاقات برخلاف پیش‌بینی‌ها رقم خورد و آبی‌ها برای قطعی کردن پیروزی به سختی افتادند.

تیم دقیقی بازگشت ناکامی به بازی داشت ولی توانست دو مرتبه دروازه حسینی را باز کند تا دقایق پایانی مسابقه برای استقلال به سختی پیش برود اما در نهایت آبی پوشان با پیروزی در این مسابقه ۳ امتیاز حساس را از آن خود کردند تا توقف در بازی رفت که در قزوین رخ داد را جبران کنند.

استقلال

این پیروزی استقلال با دستاورد بزرگ و مهمی برای این تیم همراه شد چرا که آبی‌ها توانستند همچنان به رکوردی که تنها آنها در میان تمامی تیم‌های لیگ برتر دارند را ادامه دهند و آن هم، غلبه بر تمامی تیم‌هایی است که در تاریخ لیگ برتر حضور داشته‌اند. امسال شمس آذر برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند، استقلال در بازی رفت با این تیم به نتیجه مساوی رسید ولی در بازی برگشت با حساب سه بر دو به پیروزی رسید تا نام شمس آذر نیز به فهرست قربانیان استقلال اضافه شود.

تاکنون ۴۷ تیم متفاوت در تمامی ۲۳ دوره رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته‌اند. اگر استقلال را فاکتور بگیریم، این تیم مقابل ۴۶ حریف متفاوت به میدان رفته است که آبی پوشان موفق شده بودند ۴۵ مورد از این رقبا را از پیش رو بردارند و شمس آذر تنها تیمی بود که در تاریخ لیگ برتر تاکنون مقابل آبی‌ها تن به شکست نداده بود که بالاخره این اتفاق رخ داد و جواد نکونام یکه تازی که تیمش در ادوار مختلف لیگ داشته است را حفظ کرد.

    پس از استقلال، تیم فوتبال پرسپولیس در رده دوم قرار دارد. سرخپوشان به مانند استقلال، مقابل ۴۶ تیم متفاوت قرار گرفته‌اند اما در جدال برابر ۴۵ مورد از این تیم‌ها برنده از زمین خارج شدند. نکته جالب و عجیب که شاید در ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال نباشد این است که شهرداری تبریز تنها تیمی است که هیچگاه مقابل پرسپولیس تن به شکست نداد.

در واقع این تیم منحل شده تبریزی، در لیگ‌های دهم و یازدهم، چهار مرتبه به مصاف پرسپولیس رفت و عجیب این است که سرخ‌پوشان نتوانستند این تیم را شکست دهند و از آنجایی که دیگر تیمی به نام شهرداری تبریز وجود خارجی ندارد و این تیم نمی‌تواند مجدداً به لیگ برتر صعود کند، در نتیجه این عنوان و رکورد برای همیشه در اختیار استقلال خواهد بود.

استقلال

دستاورد آبی پوشان در یک حالت از دست می‌رود آن هم اینکه در فصل یا فصول آینده تیم جدید دیگری مانند خیبر خرم آباد یا چادرملو اردکان برای نخستین بار به لیگ برتر صعود کند و استقلال نتواند در دو بازی رفت و برگشت این تیم را شکست دهد و خیبر یا چادرملو نیز با سقوط به دسته پایین‌تر، دیگر رنگ حضور در لیگ برتر را به چشم نبیند که آنگاه چنانچه پرسپولیس بتواند نماینده لرستان یا یزد را شکست دهد، با استقلال برابر خواهد شد.

  •     پس از استقلال و پرسپولیس، تیم سپاهان در رده سوم قرار دارد. زردپوشان اصفهانی در لیگ دوازدهم در دو بازی رفت و برگشت نتوانستند آلومینیوم هرمزگان را شکست دهند. آنها در بازی رفت امسال مقابل شمس آذر نیز مغلوب شدند ولی این فرصت را دارند که در بازی برگشت و یا حداقل در فصل آینده با پیروزی مقابل نماینده قزوین، شمار برتری خود مقابل تیم‌های مختلف لیگ برتر را به عدد ۴۵ رسانده و با پرسپولیس برابر شوند که در این حالت فرضیه فوق و برابر شدن با استقلال نیز برای آنها صدق می‌کند.

به هر شکل، در حال حاضر استقلال تنها تیم فوتبال ایران است که موفق شده تمامی 46 تیمی که در لیگ برتر حضور داشته‌اند را شکست دهد. عنوانی که می‌تواند تا همیشه در اختیار آبی‌ها باشد به شرط اینکه هر کدام از تیم‌هایی که نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کنند، از سر راه بردارد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/66nblj

آخرین اخبار