تاریخ انتشار: 1403/02/23 08:43
اورونوف لطفا پاس بده!
کد خبر: 1275201

سه هفته سرنوشت ساز و مشکلی که اورونوف باید حل کند / ضعف بزرگ ستاره خارجی پرسپولیس چیست؟

در روزهایی که لیگ به حساسیت بالایی رسیده است، از دست دادن فرصت‌ها توسط خط هجومی پرسپولیس می‌توانست نسخه این فصل این تیم را بپیچد و کاملا آنها را از دور خارج کند.
سه هفته سرنوشت ساز و مشکلی که اورونوف باید حل کند / ضعف بزرگ ستاره خارجی پرسپولیس چیست؟

به گزارش فرتاک ورزشی

پرسپولیس در شرایطی که موقعیت‌های پیاپی گلزنی خود را در برابر هوادار از دست می‌داد، در نهایت با گل عیسی آل کثیر که روی از خودگذشتگی جالب توجه امید عالیشاه به ثبت رسید، از حریف پیش بیفتد.

با این حال کاملا قابل پیش بینی بود که تیم تحت هدایت مسعود شجاعی با توجه به روندی که طی هفته‌های اخیر دنبال می‌کند، بتواند بازی را در دست گرفته و با سود بردن از کیفیت بازیکنان آماده و باانگیزه این روزهای خود روی دروازه پرسپولیس و علیرضا بیرانوند خطرساز شود. همین اتفاق هم افتاد و هر کدام از عناصر خط هجومی هوادار به نوبه خود توانستند روی دروازه سرخ‌ها صاحب موقعیت ایده آل گلزنی شوند و شاید اگر روز اوج علیرضا بیرانوند و البته فرصت سوزی هواداری‌ها نبود، شرایط بازی به نوعی دیگر رقم می‌خورد و خاطره جدال با آلومینیوم در اراک بار دیگر برای اوسمار و تیمش تکرار می‌شود.

    کافی است به موقعیت‌هایی که تیم هوادار در این بازی شکل داده یک بار دیگر دقت کنید؛ در این بازی امین قاسمی نژاد، بابک مرادی، سفیدچقایی، کریم اسلامی صاحب موقعیت‌هایی طلایی شدند که گل کردن موقعیت‌های شکل گرفته دور از ذهن نبود و اغراق نیست اگر بگوییم حتی اوسمار و هواداران این تیم نیز در لحظه این موقعیت‌ها چشمان خود را بستند!

در سمت مقابل هم موقعیت‌های پرسپولیس کم نبود اما به شکلی بود که هر موقعیت از دست رفته می‌توانست سرنوشتی متفاوت برای بازی شکل دهد. شاید یکی از جدی و طلایی‌ترین موقعیت‌های پرسپولیس مربوط به این صحنه باشد. جایی که پاس اشتباه آرشا شکوری و توپ ربایی اوستون اورونوف موقعیتی باورنکردنی برای پرسپولیس و ثبت گل دوم شکل داد. اونوروف با پیش روی به سمت دروازه تنها آرشا شکوری کم تجربه اما باانگیزه و سرپنجه را روبروی خود داشت و در کنار خود نیز عیسی آل کثیر را می‌دید. برای این صحنه می‌توان حداقل 10 نوع ضربه و اقدام برای گلزنی را متصور شد اما ستاره ازبکستانی که نقش تاثیرگذار و پررنگی در عملکرد نیم فصل دوم تیمش داشت، خودخواهی باورنکردنی را به کارش اضافه کرد تا این فرصت از دست برود.

اورونوف در این صحنه در شرایطی موفق به گلزنی نشد که موقعیت‌های به مراتب سخت‌تر را تبدیل به گل کرده بود. با این حال شاید بهتر بود در این صحنه با از خودگذشتگی شرایط بهتر گلزنی را نصیب هم‌تیمی‌اش می‌کرد. شما اگر در این موقعیت جای اونوروف بودید چه تصمیمی می‌گرفتید؟

شاید امید عالیشاه که باتجربه‌ترین بازیکن کنونی پرسپولیس محسوب می‌شود چنین درکی از موقعیت حساس تیمش داشت که موقعیتی به مراتب سخت‌تر را برای اینکه کارش تیمش راه بیفتد و شرایط گلزنی بهتر فراهم شود، دقایقی قبل‌تر  به صورت یک لقمه آماده در اختیار عیسی آل کثیر قرار داد اما اینبار اوستون اورونوف تصمیمی عجیب گرفت و در نهایت توپش به سادگی در اختیار گلر هوادار تهران قرار گرفت.  این در حالی بود که او با یک پاس عرضی ساده می‌توانست نام خود را بار دیگر به عنوان گلساز و عیسی آل کثیر را به عنوان گلزن ثبت کرده و تیمش را نیز از زیر فشار خارج کند.

wvtjyt5u

اوستون که حرکات تکنیکی و ویران کننده او در نیم فصل دوم و بعد از حضور در پرسپولیس به یکی از ابزارهای کاربردی کسب نتیجه مقابل رقبا تبدیل شده، شاید بیراه نباشد اگر بگوییم با خودخواهی خود در چند صحنه و در دیدارهای اخیر، گلایه هم‌تیمی‌هایش را نیز در پی داشته است. شاید در این صحنه اگر عیسی کمی زبان ازبکی و روسی بلد بود، کار بهتر پیش می‌رفت و اورونوف فارغ از خودخواهی یک هدیه بزرگ کادوپیچ را تقدیم گلزن تیمش می‌کرد و فضا را برای کسب نتیجه بهتر تیمش فراهم می‌کرد.

لیگ برای پرسپولیس سه هفته دیگر ادامه دارد و آنها روی 9 امتیاز باقی مانده و لغزش رقیب برای قهرمانی دوباره حساب باز کرده‌اند اما مسلما کسب این 9 امتیاز مستلزم این موضوع است که بازیکنان این تیم نیز در کنار اتحاد همیشگی‌شان، با از خودگذشتگی بیشتری کار را دنبال کنند و چشم به سرنوشت داشته باشند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/66njy9

آخرین اخبار