تاریخ انتشار: 1402/06/09 10:18
کد خبر: 330

پرهزینه‌ترین پنجره تاریخ/ عربستان رکورد نقل و انتقالات فوتبال جهان را شکست

رکورد جهانی هزینه نقل و انتقالات در یک پنجره به لطف دست و دلبازی باشگاههای عربستانی شکسته شد.
پرهزینه‌ترین پنجره تاریخ/ عربستان رکورد نقل و انتقالات فوتبال جهان را شکست

بالاترین هزینه صورت گرفته در یک پنجره نقل و انتقالاتی با ۶.۵۱ میلیارد پوند (حدود ۷.۵ میلیارد یورو) مربوط به سال ۲۰۱۹ بود اما تابستان امسال این رکورد با رقم ۶.۵۶ میلیارد پوند (حدود ۷.۶ میلیارد یورو) شکسته شد.

این رقم حاصل جمع تمامی انتقالات صورت گرفته در پنجره نقل و انتقالات تابستانی فصل جاری است. لیگ برتر انگلیس با ۲.۱ میلیارد پوند (حدود ۳.۴ میلیارد یورو) بیشترین تراکنش مالی را در این پنجره به خود اختصاص داده است.

البته پنجره نقل و انتقالات تابستانی همچنان باز است و تیم ها می توانند تا ساعت ۲۳:۰۰ روز جمعه قرارداد بازیکنان جدیدشان را نهایی کنند.

شکسته شدن رکورد هزینه نقل و انتقالات در پنجره تابستانی این فصل به خاطر فعالیت غیرمنتظره عربستانی ها بود. تیم های این کشور در نقل و انتقالات امسال تا کنون ۷۲۸ میلیون پوند (حدود ۸۴۵ میلیون یورو) هزینه کرده اند تا لیگ عربستان بعد از لیگ برتر، پرهزینه ترین لیگ جهان شده و شوک بزرگی به بازار ایجاد کند.

باشگاه‌های ایتالیایی با ۶۸۲ میلیون پوند، سری آ را به سومین لیگ گران نقل و انتقالات تابستانی تبدیل کرده اند. بوندس لیگا (۵۹۸ میلیون پوند)، لیگ یک فرانسه (۵۹۴ میلیون پوند) و لالیگا (۳۴۲ میلیون پوند) دیگر لیگ های پرهزینه امسال هستند که در ثبت رکورد شگفت انگیز ۷.۵ میلیارد یورویی نقش داشته اند.

صندوق سرمایه گذاری عربستان اوایل سال میلادی جاری کنترل چهار تیم برتر این کشور (الاتحاد، النصر، الهلال و الاهلی) را به دست گرفت و جیب آنها را برای خرید ستاره های سرشناس فوتبال دنیا پر از پول کرد. کریم بنزما، نیمار، جردن هندرسون، سادیو مانه، فیرمینیو، فرانک کسیه تنها بخشی از ستاره هایی هستند که در این پنجره راهی فوتبال عربستان شدند.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/84bj83

اخبار مرتبطآخرین اخبار


مبلغ انتقال مهاجم سنگالی به پرسپولیس مشخص شد