تاریخ انتشار: 1403/02/23 09:57
همه آماده خداحافظی با مهدی
کد خبر: 1275204

آخرین رقص طارمی با نشان اژدها در دراگائو

مهدی طارمی امشب برای آخرین‌بار در استادیوم خانگی پورتو به میدان می‌رود.
آخرین رقص طارمی با نشان اژدها در دراگائو

به گزارش فرتاک ورزشی

پورتو امشب در دیدار هفته ماقبل پایانی لیگ برتر پرتغال، در استادیوم خانگی خود پذیرای بوآویشتا خواهد بود. شاگردان کونسیسائو که برای کسب رتبه سوم جدال سختی با براگا دارند، به دنبال پیروزی در این مسابقه هستند تا سهمیه حضور در لیگ اروپا را قطعی کنند.

اما امشب یک دیدار خاص برای مهاجم ایرانی اژدها خواهد بود. مهدی طارمی که در پایان فصل راهی اینتر میلان خواهد شد، برای آخرین بار و به عنوان بازیکن پورتو در استادیوم دراگائو روی صحنه می رود، هر چند که هواداران از امضای قرارداد او با اینتر در نیم فصل ناراضی هستند.

روزنامه آبولا در شماره امروز خود با اشاره به این موضوع نوشته است: دیدار امشب مقابل بوآویشتا، برای طارمی تفاوت های بزرگی دارد. مهاجم ایرانی که روزگاری بت بزرگ آبی و سفیدها بود، در صورتی که سرجیو کونسیسائو تشخیص دهد که او آمادگی حضور در میدان را دارد، برای آخرین بار با لوگوی اژدها روی سینه اش در استادیوم خانگی پورتو به میدان می رود.

2020977

این گلزن ایرانی به‌صورت آزاد باشگاه پورتو را ترک می‌کند و به اینتر ایتالیا می‌رود که در تعطیلات نیم فصل، با آنها تا ژوئن 2026 قرارداد امضا کرد.

این مهاجم در 31 سالگی این فرصت را خواهد داشت تا در لیگی مورد توجه‌تر بازی کند، اما رفتار او پس از جام ملت‌های آسیا، هواداران آبی و سفید را ناراحت کرد و آنها ترجیح دادند که پیوستن به اینتر تنها پس از پایان این فصل اعلام شود. خود سرجیو کونسیسائو نیز پس از این اتفاق احساس ناراحتی کرد، به‌طوری که حداقل سه بار این بازیکن را از لیست تیم حذف کرد.

با این وجود، طارمی تعهد خود را به تمرینات حفظ کرد و مربی متوجه شد که او همچنان می‌تواند برای کمک به پورتو در هفته‌های پایانی مفید باشد. سرمربی اژدها حتی در یک مقطع و در مورد تایید اینتر برای استخدام طارمی مورد سوال قرار گرفت.

کونسیسائو روز گذشته گفت: ما باید به عملکرد طارمی نگاه کنیم. تا زمانی که او با پورتو قرارداد دارد و تا زمانی که بازیکنان حرفه‌ای هستند، من باید به آنها به این شکل نگاه کنم. این احمقانه بود که بازیکن باکیفیتی مانند طارمی داشته باشم و به این دلیل از او استفاده نکنم.

2020979

سرجیو کونسیسائو پس از پیروزی مقابل چاوز در هفته قبل گفت: ما به قرارداد نگاه نمی‌کنیم، بلکه به تعهدات روزانه نگاه می‌کنیم. اگر طارمی خوب باشد بازی می‌کند وگرنه روی نیمکت می‌ماند. او همیشه به تصمیمات من احترام گذاشته است. استفاده از بازیکنان تا پایان مدت زمان قراردادشان طبیعی است. هر چند که فصل جاری قطعا برای طارمی خوب پیش نرفت.

اعداد و ارقام نیز این را ثابت می‌کند، چرا که در فصل اول با اژدها، ایرانی به سطح 23 گل رسید، در ادامه او 26 گل به ثمر رساند و حتی به رکورد 31 گل نیز رسید، اما در سال 2023/2024 به‌طور چشمگیری سقوط کرد و رکورد تنها 9 گل را به جا گذاشت. او همچنین 46 پاس گل را در چهار فصل برای پورتو به ثبت رساند.

طارمی با نشان آبی و سفید یک قهرمانی لیگ، دو جام حذفی پرتغال، دو سوپرکاپ و یک جام لیگ را به دست آورد. او می‌تواند پادشاهی پورتو را با هفت عنوان قهرمانی ترک کند، اگر پورتو موفق شود قهرمان لیگ یعنی اسپورتینگ را در فینال جام حذفی و در ورزشگاه ناسیونال شکست دهد؛ یک بازی کلاسیک که آخرین بازی طارمی برای پورتو خواهد بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/9gqnzx

آخرین اخبار