تاریخ انتشار: 1402/09/10 10:27
کد خبر: 1262533

شیرینی آتن به کام احسان تلخ شد

آاک یونان اگر چه در خط دفاع عملکرد خوبی از خود داشته اما با همواره عملکردشان با بدشانسی همراه بوده است.
شیرینی آتن به کام احسان تلخ شد

در همان لحظه قرعه کشی لیگ اروپا بسیاری از رسانه‌ها از گروه B، گروهی که در آن برایتون، آاک آتن، مارسی و آژاکس حضور داشت را به عنوان گروه مرگ شناختند و این حقیقت تلخ که از این گروه دو تیم قرار است در این مسابقه ادامه دهند و یک تیم راهی کنفرانس اروپا شود و دیگری هم از گردونه مسابقات اروپایی کنار برود. حال دیشب در پنجمین دیدار از دور گروهی آاک یونان در شبی که نمایش فوق العاده اما ترکیب شده با بدشانسی داشت، نتوانست برابر برایتون انگلیس نتیجه بگیرد و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

استانکوویچ دروازه‌بان و خط دفاعی متشکل از احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی ایران، دوماگوی ویدا کاپیتان سابق تیم ملی کرواسی همراه با موکودی ملی پوش فوتبال کامرون و روتا دیگر بازیکن تیم ملی یونان در بازی دیشب عملکرد تاثیرگذاری داشتند تا جایی که روبرتو دی زربی سرمربی برایتون در نشست خبری خودش اعتراف کرد که اگر پنالتی دقیقه 55 اعلام نمی‌شد، مشخص نبود شاگردانش چه زمانی بتواند از خط دفاع تیم میزبان گذر کند.

احسان حاج صفی در این خط دفاع بهترین عملکرد را داشت و با 4 پیروزی در 6 دوئل، 2 تکل موفق و صحیح بودن 80 درصد پاس‌هایش کار مهمی انجام داد و این اتفاق زمانی مورد توجه قرار می‌گیرد که  به یاد داشته باشیم، گاچینوویچ هافبک سمت چپ این تیم در دقیقه 65 اخراج شد و احسان حاج صفی مجبور بود فضای خالی او را نیز پوشش دهد.

آاک تا این دور از مرحله گروهی در تقابل‌های خود 6 پنالتی تقدیم رقبای خود کرده‌اند و اگر پنالتی‌های این گروه را در نظر نگیریم، آاک با 3 گل خورده بهترین خط دفاع حاضر در این مسابقات می‌شد اما این حال عدم تمرکز بازیکنان تیم ماتیاس آلمیدا دست به دست یکدیگر داد تا این عقاب های یونان با قبول شکست مقابل برایتون از لیگ اروپا حذف شود و در بازی دور ششم مقابل آژاکس هلند به دنبال این باشد که در بدترین حالت شکست نخورد تا شانس حضور در کنفرانس اروپا از دست دهد.

آاک که در تیم خود احسان حاج صفی و میلاد محمدی را دارد در ادامه فصل باید مقداری از تمرکز خود را برای موفقیت در لیگ یونان معطوف کنند چرا که اکنون با 27 امتیاز به صورت مشترک همراه با المپیاکوس پشت سر پاناتینایکوسِ 28 امتیازی ایستاده و باید دید آیا مدفع عنوان قهرمانی لیگ یونان آیا می‌تواند به موفقیت همزمان در لیگ و اروپا بیاندیشد یا خیر.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/gm6wnx

آخرین اخبار