تاریخ انتشار: 1403/03/14 02:17
کد خبر: 1276559

رده‌بندی برترین سرمربیان لیگ برتر؛ دو پرسپولیسی در صدر+ جدول

تیم‌های پرسپولیس و تراکتور، لیگ برتر فوتبال در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را با بهترین مربیان لیگ بیست‌وسوم به پایان رساندند.
رده‌بندی برترین سرمربیان لیگ برتر؛ دو پرسپولیسی در صدر+ جدول

به گزارش فرتاک ورزشی

بیست‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال در شرایطی سپری شد که 29 نفر در جایگاه سرمربیان تیم‌ها قرار گرفتند. محمد نصرتی، اولی گلادیسون و وحید رضایی نیز تنها به مدت یک هفته روی نیمکت تیم‌های تراکتور تبریز، فولاد خوزستان و نساجی مازندران نشستند.

هشت تیم لیگ برتری در طول 30 هفته، اقدام به تغییر مربی نکردند و با سرمربی ابتدای فصل خود تا پایان لیگ ادامه دادند. فصل 1403-1402 در مجموع شش سرمربی خارجی داشت که اوسمار لوس‌ویرا سرمربی پرسپولیس از همه موفق‌تر بود و لوکاس آلکاراس سرمربی پیشین نساجی از همه ناکام‌تر.

    بیشتر بخوانید

        جدول بیست‌وسومین دوره لیگ برتر فوتبال پس از 298 روز رقابت

اوسمار که در نیم‌فصل اول به‌عنوان دستیار یحیی روی نیمکت پرسپولیس می‌نشست، در نیم‌فصل دوم در شرایطی جانشین گل‌محمدی شد که آماری بهتر از او ثبت کرد و با آمار کسب 2.53 امتیاز در هر مسابقه، نهمین قهرمانی سرخپوشان در ادوار مختلف لیگ را به ارمغان آورد.

حمید مطهری که سابقه حضور در پرسپولیس را داشت و البته سرمربی نساجی هم بود، در شش هفته سرمربیگری تراکتور موفق به کسب 14 امتیاز شد تا بالاتر از گل‌محمدی، از لحاظ نتیجه‌گیری دومین مربی برتر لیگ باشد. او در تراکتور با آن شرایط خاص، کار مهمی انجام داد.

استقلال هم با جواد نکونام 67 امتیاز به دست آورد و بهترین نایب قهرمان تاریخ لیگ برتر لقب گرفت. نکونام در میان مربیانی که در 30 مسابقه سرمربی بوده‌اند، با کسب 2.23 امتیاز از هر مسابقه صدرنشین است و در جدول کلی مربیان، در رتبه سوم قرار دارد.

 در انتهای این جدول نیز نامی آشنا به چشم می‌خورد؛ علیرضا منصوریان. کاپیتان سابق استقلال که در نیم‌فصل دوم فصل گذشته سرمربی فولاد شد و هفتمین مربی برتر لیگ بیست‌ودوم بود، در سه هفته نخست از کسب امتیاز بازماند.

جدول کلی مربیان لیگ برتر فوتبال در فصل 1403-1402 به شرح زیر است (عملکرد مربیانی محاسبه شده که سابقه سرمربیگری در حداقل سه مسابقه را داشته‌اند):

14030313162902322302222410


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/kqz7md

آخرین اخبار