تاریخ انتشار: 1403/03/27 09:18
کد خبر: 1277311

رختکن پرسپولیس یک اسم را فریاد می‌زند: آقا وحید!

وحید امیری یکی از چهره‌های ویژه پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس به حساب می‌آید.
رختکن پرسپولیس یک اسم را فریاد می‌زند: آقا وحید!

شاید 36 سالگی سن مناسبی برای حضور در تیمی جاه‌طلب و همیشه در کورس مثل پرسپولیس برای بازیکن نباشد اما قطعا برای امثال وحید امیری این موضوع را نمی‌توان صادق دانست.

وحید امیری قطعا یکی از "خاص‌ترین" بازیکنان تاریخ پرسپولیس و حتی ایران محسوب می‌شود؛ ستاره‌ای که هرچند دیر به سطح اول فوتبال ایران معرفی شد اما طی کمتر از یک دهه توانست جایگاه قابل توجهی به خود اختصاص دهد.

هافبک باتجربه سرخ‌ها که کاپیتان دوم این تیم نیز محسوب می‌شود اکنون در 36 سالگی اما شایعات زیادی را حول آینده خود می‌بیند. عدم دعوت از وی به باشگاه برای مذاکره تمدید قرارداد این ذهنیت را شکل داده که شاید سرخ‌ها (مدیران باشگاه) تمایلی به ادامه همکاری با وی نداشته باشند و به همین منظور نیز بحث زیادی درباره آینده‌اش شکل گرفته و برخی حتی از خیبر خرم آباد تازه صعود کرده به لیگ برتر به عنوان مقصد آتی وی یاد کرده‌اند.

امیری که در سال 95 و در قراردادی هیجان‌انگیز و پرماجرا به پرسپولیس پیوست، طی این مدت تنها یک فصل برای حضور در فوتبال اروپا این تیم را به مقصد ترابوزان ترکیه ترک کرد و در بازگشت اما به توافقی زودهنگام و کم حرف و حدیث با این تیم رسید و تا به امروز نیز علی‌رغم افزایش عجیب مبالغ قرارداد نسبت به آن پایبند بوده است.

برای پرسپولیسی‌ها اما نشستن او پیش روی علی‌اکبر طاهری به عنوان مدیرعامل سرخ‌ها، یک لحظه تاریخی محسوب می‌شد. درست در روزهایی که استقلالی‌ها با حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت این تیم، امیدواری زیادی به عقد قرارداد با وحید امیری و علیرضا بیرانوند داشتند، این پرسپولیس بود که در توافقی زیرکانه توانست ستاره‌های آن روزهای فوتبال ایران را به اردوگاه خود بکشاند. امیری که خصوصیات اخلاقی‌ جالب توجه و قابل احترامش همواره طی این سال‌ها در کنار نمایش فوتبالی‌اش به عنوان یک امتیاز قابل توجه قرار گرفته، اکنون بخشی از شناسنامه این باشگاه محسوب می‌شود

بازیکنی که بعد از پایان کار سیدجلال حسینی می‌توان گفت برای رختکن این تیم یک احتیاج اساسی محسوب می‌شود. ستاره‌ای بی‌هیاهو که به یکی از عجیب‌ترین شماره پیراهن‌های این تیم هویت بخشید و اکنون "19" نیز جزئی از شماره‌های خاطره‌انگیز برای همه سرخ‌ها محسوب می‌شود. داستان این شماره پیراهن هم در نوع خودش جالب توجه است. امیری بعد از اینکه در پرسپولیس به واسطه حضور بازیکنان قدیمی‌تر، شماره‌های 10 و 11 موردعلاقه‌اش را خارج از دسترس می‌دید، شماره 19 را بر تن کرد (نکته جالب اینکه بعد از جدایی فرشاد احمدزاده و در دسترس بودن شماره 10، یکی از بازیکنان قدیمی تیم این شماره را در تمرینات بر تن کرد تا بار دیگر از دسترس امیری خارج شود!)، در پاسخ به این سوال که چرا این شماره؟ مدعی شد شماره پیراهن برای او اهمیت ندارد و به دنبال این است تا با درخشش در ترکیب تیم شماره‌اش را خاطره‌ساز کند. اتفاقی که اکنون به نظر می‌رسد بعد از نزدیک به هشت سال حضور در این تیم به آن وعده جامه عمل پوشانده است. گلزنی در دربی و روزهای پرخاطره در پرسپولیس از او بازیکنی ساخته که همواره در جمع چهره‌های ماندگار این تیم جایگاه ویژه‌ای برای خود شکل داده است.

با این حال طی روزهای اخیر و با شروع تلاش باشگاه برای تمدید قرارداد با بازیکنان مدنظرش، وحید امیری هنوز دعوتی از سوی مدیران تیم برای حضور در میدان پرسپولیس و ساختمان این باشگاه به دست نیاورده است. همان ساختمانی که چند ماه قبل‌تر و بعد از جنجال علیرضا بیرانوند و استیصال مدیران پرسپولیس در هجوم هواداران عصبانی، دست این گلر یاغی را گرفت و بار دیگر او را پای میز مذاکره نشاند. این روزها اما در 36 سالگی هنوز کسی به فکر تمدید با کاپیتان دوم نیست. بازیکنی که حتی حضورش می‌تواند وزن و اعتبار بزرگی به رختکن تیم بدهد. هواداران پرسپولیس نیز با یادآوری علی پروین و سیدجلال حسینی که در سنین بالاتر نیز به عنوان یک چهره کاریزما و موثر تیم را همراهی می‌کردند، امیری را در چنین موقعیتی می‌سنجند و امیدوارند باشگاه شرایط را به بهترین شکل برای این مهم پیش ببرد.

نظر شما درباره آینده وحید امیری و پرسپولیس چیست و به نظرتان باشگاه باید اقدام به تمدید با ستاره محجوب و تاثیرگذار خود داشته باشد یا شرایط سنی‌اش او را با اتفاق جدیدی مواجه خواهد کرد؟


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/kqzynx

آخرین اخبار