تاریخ انتشار: 1402/11/23 20:42
ما در یک کشتی ننشسته‌ایم و در باشگاه دشمن دارم
کد خبر: 1267314

صحبت‌های توفانی نکونام علیه مدیریت استقلال

جواد نکونام روی آنتن زنده برنامه فوتبال برتر، یک بار دیگر بابت عدم جذب بازیکنان مورد نظرش، به شدت از مدیریت باشگاه انتقاد کرد.
صحبت‌های توفانی نکونام علیه مدیریت استقلال

به گزارش فرتاک ورزشی

جواد نکونام مهمان تلفنی برنامه فوتبال برتر بود. او درخصوص مسائل مختلف و مشکلات استقلال و عدم جذب بازیکنان مورد نیازش به صحبت پرداخت که مشروح آن را در زیر می‌خوانیم:

* تیم ملی لیاقت قهرمانی را داشت

به بازیکنان و کادرفنی تیم ملی خسته نباشید می‌گویم که زحمت کشیدند، بخصوص دیدار برابر ژاپن که باعث خوشحالی مردم شدند. با توجه به کیفیت تیم ما، لیاقت قهرمانی را داشت. ولی به هر حال باید به آینده نگاه کنیم تا به موفقیت برسیم. شاید در مرحله گروهی کیفیت تیم‌ها پایین‌تر بود ولی هر چقدر جلوتر می‌رفتیم، اوضاع بهتر می‌شد. تیم ملی هم می‌دانست از بازی‌ها چه می‌خواهد، ولی در جاهایی نتوانست شرایط مناسب را مقابل برخی از حریفان ایجاد کند. ولی به هر حال به همه آنها خسته نباشید می‌گویم. زندگی و فوتبال ادامه دارد و باید نگاهمان به جام جهانی و المپیک باشد.

* باید برای جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم

کسی فکر نمی‌کرد که کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و ایران بین چهار تیم نباشند. شرایطی پیش آمد که تصور می‌شد برنده دیدار ایران و ژاپن قهرمان شود. پس از پیروزی ایران، همه بازی خوب تیم ملی را تحسین کردند. واقعا تیم نسبت به تاکتیکی که برای آن بازی در نظر گرفته بودند، خوب کار کرد. وقتی تیمی مانند اردن به فینال می رسد و با توجه به کیفیت بازیکنان، توقع مردم بالا می رود. ما بازیکنان خوبی داریم بخصوص در خط حمله که می‌توان گفت بهترین‌های آسیا را داریم. به هر حال روز فوتبالی و اتفاقات فوتبالی و روز بد بازیکن سبب می‌شود که شما در یک تورنمنت، از جام کنار بروی. باید برنامه‌ریزی ما بلندمدت باشد و بدانیم چه هدفی داریم. ببینید هدف ما جام جهانی نیست چون مدعی نیستیم و هدفمان کسب تجربه برای جام ملت‌هاست. بهتر است برای موفقیت در جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم.

* دو بازیکن را از دست دادیم و دو بازیکن گرفتیم

در تعطیلات، تمریناتمان را شروع کردیم. با این تفاوت که دو بازیکن ما در اردوی تیم ملی بودند. تعداد نفرات ما در تمرینات و بازی های دوستانه کم بود. حتی بازی هایی که برگزار کردیم با زمان کمتری بود تا بازیکنانمان مصدوم نشوند. ما لیست را به مدیریت تحویل دادیم و نقل و انتقالات را شروع کردیم و تا اینجا پیش رفتیم که سیلوا و ماشاریپوف را جذب کردیم ولی متأسفانه سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادیم ولی به جذب بازیکن نیاز داشتیم و داریم. منتظریم ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد

* رئیس هیئت مدیره با آن بیانیه مخالف بود

مسئولیت این باشگاه با این همه افتخار و پیشکسوتان بزرگ، در اختیار من است که خوشحال می شوم افتخاری کسب کنم در غیر اینصورت حداقل امانتدار خوبی باشم. بیانیه ای که (پس از لغو اردو امارات) منتشر شد نشان می دهد که من آنجا دشمن دارم. دشمنان منتظر اتفاقات هستند. زمانیکه با آقای افضلی رئیس هیئت مدیره صحبت کردم، ایشان کاملا با آن بیانیه مخالف بودند و بدون اجازه ایشان منتشر شده بود و آقای افضلی از این موضوع ناراحت بودند.

* بارها گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی رویم

من تا روز آخر گفتم اگر دو بازیکن هم بگیریم به اردو می رویم، ولی وقتی بازیکنی گرفته نشد، طبیعی است. من هم در کنفرانس، هم تلفنی و هم حضوری گفتم اگر بازیکنی جذب نشود، به اردو نمی رویم. چون من با چهارده، پانزده بازیکن به اردو نمی روم. حتی در دوران بدنسازی با هفده، هجده بازیکن هم نمی شود به اردو رفت چون بازیکن نهایتا حدود 50 دقیقه بتواند بازی کند. اگر پنج نفر را تعویض کنم، پنج نفر دیگر باید 90 دقیقه بازی کنند و قطعا باعث مصدومیت آنها می شود و تیم ضربه می خورد.

تکمیل می شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/npezqo

آخرین اخبار