تاریخ انتشار: 1403/02/18 21:33
کد خبر: 1274888

صعود دورتموند به فینال در شب بی‌مهری تیرهای دروازه با PSG

شاگردان ادین ترزیچ با حذف قهرمان لوشامپیونه دست به کار بزرگی زدند و به عنوان اولین تیم راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شدند.
صعود دورتموند به فینال در شب بی‌مهری تیرهای دروازه با PSG

به گزارش فرتاک ورزشی

دور برگشت بازی‌های مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته (سه‌شنبه) از ساعت 22:30 در ورزشگاه پارک دو پرنس با نبرد تیم‌های پاری‌سن‌ژرمن و بوروسیا دورتموند آغاز شد که این بازی با برتری یک صفر دورتموند خاتمه یافت تا نماینده آلمان برخلاف پیش‌بینی خیلی‌ها اولین فینالیست رقابت‌ها در فصل 24-2023 لقب بگیرد.

دورتموند با توجه به برتری یک بر صفرش در بازی رفت، تنها با یک تساوی هم صعود می‌کرد، اما برخلاف جریان بازی و در شبی که تیر‌های افقی و عمودی بارها ناجی دروازه این تیم مقابل حملات پاری‌سن‌ژرمن شدند، میهمان آلمانی با تک گل دقیقه 50 مدافع پیش‌تاخته‌اش متس هوملس حریف را شکست داد و در مجموع با برتری 2 بر یک راهی فینال شد.

زنبورها که گلزن‌شان بهترین بازیکن میدان هم لقب گرفت، حالا باید منتظر بمانند تا حریف‌شان از میان رئال مادرید و بایرن مونیخ مشخص شود تا در فینال رقابت‌ها که 12 خرداد در ورزشگاه ومبلی برگزار می‌شود به مصاف آن بروند.

در سمت مقابل اما پاریسی‌ها در شرایطی از صعود به فینال باز ماندند که شاید این آخرین شانس‌شان برای فتح اروپا به همراه کیلیان امباپه بود، بازیکنی که گفته می‌شود در پایان فصل از این تیم جدا و به رئال مادرید ملحق خواهد شد.

زردپوشان وستفالن در حالی به فینال راه یافتند که 11 سال پیش هم با یک شگفتی‌سازی بزرگ همچون حذف رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی راهی مسابقه پایانی شدند، فینالی که اتفاقاً‌ در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شد و البته آن را به بایرن مونیخ باختند. به این ترتیب در صورت صعود بایرن مونیخ فینال تمام آلمانی لیگ قهرمانان ومبلی بعد از 11 سال دوباره تکرار خواهد شد.

مصاف تیم‌های بایرن مونیخ و رئال مادرید که جدال رفت‌شان در آلمان 2-2 مساوی شد، امشب از ساعت 22:30 در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شهر مادرید برگزار خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/pbl8dd

آخرین اخبار