تاریخ انتشار: 1402/09/09 11:47
کد خبر: 1262441

نکونام و ماجرای لیست مازاد در ماراتن 5 هفته ای تا نیم فصل!

با همه بگیر و ببندها و تعطیلی های لیگ کم کم به نیم فصل رقابت های لیگ بیست سوم برتر فوتبال کشورمان نزدیک می شویم.
نکونام و ماجرای لیست مازاد در ماراتن 5 هفته ای تا نیم فصل!

با همه بگیر و ببندها و تعطیلی های لیگ کم کم به نیم فصل رقابت های لیگ بیست سوم برتر فوتبال کشورمان نزدیک می شویم. جایی که تا به اینجای کار تقریبا چهره های مدعی برای ماندن در کورس خودشان را نشان دادند. ویترینی که حالا چند تازه وارد همچون ملوان و ذوب آهن را در کنار خود می بیینند. دو تیمی که با مهدی تارتار و محمد ربیعی فراتر از تصورات کار کرده اند و امیدوارند حداقل بتوانند برای فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا روی کسب سهمیه حساب کنند.

با این همه مساله ای که حالا این رقابت ها را می تواند در 5 بازی باقی مانده تا پایان لیگ (به جز بازی های معوقه تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا) جذاب کند، بازار نقل و انتقالات نیم فصل است. جایی که چند مدتی است اخبار و حواشی آن برای ماندن یا رفتن بازیکنان از تیم ها آغاز شده و قطعا با ادامه لیگ هر روز گرم تر می شود.

در این میان یکی از جذابیت ها به استقلال جواد نکونام بر می گردد. جایی که این تیم حالا با انجام بازی های خود با یک فاصله مناسب از رقبا در صدر جدول قرار گرفته که البته این را شاید باید به بدشانسی سپاهان و پرسپولیس نسبت داد که یکی با کسر امتیاز مواجه شد و دیگری هم این روزها حسابی روی نوار ناکامی و گل نزدن به سر می برد و با تساوی کارهایش را دنبال می کند. به همین بهانه نگاهی داریم به احتمالا لیست استقلال و بازیکنانی که شاید جواد نکونام با کشیدن قلم قرمز روی آنها، این بازیکنان را در لیست مازاد قرار دهد.

5 هفته حساس برای آبی های پایتخت

استقلال برای تثبیت صدرنشینی‌شان تا پایان نیم‌فصل نخست، 5 مسابقه حساس را در پیش دارند و باید به مصاف تیم‌های فولاد خوزستان، پرسپولیس تهران، نساجی مازندران، گل‌گهر سیرجان و پیکان تهران بروند و برای تداوم صدرنشینی، راهی جز کسب حداکثر امتیاز از دیدارهای پیش‌رو ندارند؛ آن‌هم در حالی‌که نکونام بارها از ابتدای فصل نسبت به کمبودهای فهرست تیمش موضع‌گیری داشته است.

آبی‌ها در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه با توجه به مشکلات مالی و البته قانون سقف بودجه، فعالیت چشمگیری نداشتند و آرمین سهرابیان، مهرداد محمدی، ایمان سلیمی و گوستاوو بلانکو خریدهای بالای 23 سال استقلال بودند؛ آن‌هم در حالی‌که در نقطه مقابل ستاره‌هایی مانند رافائل سیلوا، عارف غلامی، مهدی قایدی و محمد محبی از جمع آبی‌پوشان جدا شدند. در این میان، استقلالی‌ها موفق به جذب منتظر محمد و آریا برزگر هم شدند اما مشکلات سقف بودجه باعث شد تا آن‌ها از جمع آبی‌ها جدا شوند و نتوانستند به فهرست شاگردان جواد نکونام اضافه شوند.

آقایان قابل اعتماد استقلال را بشناسید

حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، آرمین سهرابیان، ایمان سلیمی، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، زبیر نیک‌نفس، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، امید حامدی‌فر، سعید مهری، محمدحسین زواری، کوین یامگا، مهرداد محمدی، امیرارسلان مطهری، پیمان بابایی، آرمان رمضانی و گوستاوو بلانکو بازیکنانی هستند که از ابتدای شانس حضور در ترکیب استقلال را به‌دست آورده‌اند که حسین حسینی، آرش رضاوند، کوین یامگا، روزبه چشمی و ابوالفضل جلالی بیشترین زمان حضور را در ترکیب استقلال به‌ثبت رسانده‌اند.

زنگ 5 هفته طلایی برای آبی پوشان به صدا درآمد

جواد نکونام هنوز درباره تغییر و تحولات در فهرست تیمش در بازار زمستانه تصمیمی نگرفته اما آنچه مشخص است اینکه سرمربی استقلال برنامه دارد تا فهرست آبی‌ها را تقویت کند و در این‌باره بارها از ابتدای فصل موضع‌گیری کرده است. در شرایطی نکونام در سودای تغییر در فهرست تیمش است که هم به لحاظ سهمیه بزرگسال فهرست آبی‌ها تکمیل بوده و هم اینکه آن‌ها به دلیل مشکلات قانون سقف بودجه فعلاً قادر به خرید بازیکن جدید نیستند و تنها در صورت اعلام‌شدن فهرست مازاد، نکونام می‌تواند بازیکنان جدیدی را به فهرست تیم خود اضافه نماید.

کار سخت این بازیکنان برای متقاعد کردن نکونام

استقلالی‌ها در انتظار رونمایی سرمربی تیم‌شان از فهرست مازادش هستند؛ هر چند که بارها خبر اعلام فهرست مازاد از سوی نکونام تکذیب شده اما به نظر می‌رسد که در 5 بازی منتهی به شروع نقل‌وانتقالات زمستانی، فهرست موردنظر سرمربی آبی‌ها سرانجام تدوین خواهد شد و در این مسیر، بازیکنانی هستند که برای عدم حضور در این فهرست راه سختی را در پیش‌روی خود دارند. در این میان، به نظر می‌آید که 6 بازیکن نزدیک‌تر از سایر همبازیان‌شان به فهرست مازاد جواد نکونام هستند.

کار سخت سلمانی و حردانی در چپ و راست استقلال

آبی‌پوشان پایتخت در خط دفاعی با کمبود بازیکن مواجه هستند و این مسئله باعث شده تا روزبه چشمی در پستی غیرتخصصی به کار گرفته شود. در این میان به نظر می‌آید که جعفر سلمانی و صالح حردانی سخت‌ترین مسیر را نسبت به سایر رقبایشان در خط دفاعی استقلال برای تداوم حضور در فهرست آبی‌ها داشته باشد. سلمانی برخلاف فصول گذشته، مهره مورد اعتماد جواد نکونام برای حضور در ترکیب اصلی نیست و تنها 4 بار در این فصل شانس حضور در ترکیب اولیه آبی‌ها را به‌دست آورده و مسیر دشواری برای حفظ جایگاه خود در فهرست آبی‌ها دارد؛ به‌ویژه آنکه رضا میرزایی قرار است در نقل‌وانتقالات زمستانه به فهرست آبی‌ها اضافه شود و توانایی او بازی برای در پست دفاع چپ باعث شده تا بیش از پیش جایگاه سلمانی به خطر بیفتد و 5 مسابقه سرنوشت‌ساز در انتظار او باشد. از سوی دیگر هم صالح حردانی، مدافع مورد علاقه فرهاد مجیدی حالا مدت هاست که زیر دیگر بازیکنان به کار گرفته شده در این پست قرار دارد و شاید او هم یکی از بازیکنانی باشید که نکونام در نیم فصل به دنبال جانشینی برای او باشد.

انگشت‌ها در خط هافبک به سوی نیک‌نفس و زواری

خط هافبک استقلال برخلاف خط دفاعی این تیم، ترافیک شدیدی دارد و روزبه چشمی، امید حامدی‌فر، آرش رضاوند، سعید مهری، مهدی مهدی‌پور، محمدحسین زواری و زبیر نیک‌نفس گزینه‌های حضور در خط هافبک استقلال هستند. با توجه به اینکه نکونام نیم‌نگاهی به جذب هافبک خارجی در بازار زمستانه دارد، جدایی یک یا دو بازیکن از خط هافبک آبی‌ها دور از ذهن نیست. با توجه به فرصت بازی‌ای که سرمربی استقلال در اختیار بازیکنان خط هافبک استقلال قرار داده، به نظر می‌آید که زبیر نیک‌نفس و محمدحسین زواری نزدیک‌تر از سایر بازیکنان به درهای خروجی باشند. نیک‌نفس در این فصل 5 بار در ترکیب اولیه آبی‌ها به میدان رفته و زواری هم تنها یک‌بار در قامت یار جانشین در هفته نخست برای استقلال بازی کرده است. این 2 بازیکن برای تغییر دیدگاه‌ها نسبت به سوی خود، 5 مسابقه مهم و سرنوشت‌ساز را در پیش‌روی خود می‌بینند و باید امیدوار باشند که عملکردشان در تمرینات به چشم کادرفنی بیاید و بتوانند فرصت حضور در ترکیب استقلال را هم به‌دست آورند و با عملکردی درخشان، جایگاه خود در فهرست استقلال را حداقل تا پایان فصل جاری مستحکم کنند.

ماموریت سخت ارسلان

امیرارسلان مطهری کاملاً از ترکیب اولیه استقلال دور شده و آخرین‌بار در هفته سوم برای آبی‌ها در ترکیب اصلی به میدان رفت. او حالا برای حضور در ترکیب اولیه رقبای سرسختی چون گوستاوو بلانکو و آرمان رمضانی را در مقابل خود می‌بیند و همین مسئله باعث شده تا در خط حمله استقلال، این مهاجم باتجربه جزو گزینه‌های نزدیک به خروج از فهرست آبی‌ها باشد.

شاید صادقی هم برود

امیرعلی صادقی هم که در فصول گذشته در فهرست استقلال حضور داشت و فرصت بازی چندانی به‌دست نمی‌آورد، در فصل جاری هم چنین شرایطی را تجربه می‌کند و گفته می‌شود احتمال جدایی او در بازار زمستانه محتمل است و این امکان وجود دارد که باتوجه به شرایط سنی این وینگر جوان، او با قراردادی قرضی از جمع آبی‌ها جدا شود. باید دید در پایان 5 مسابقه پیش‌رو، جواد نکونام از میان بازیکنان مطرح شده روی نام کدامیک از آن‌ها خط قرمز خواهد کشید و نام‌شان را در فهرست مازاد تیمش قرار خواهد داد و از میان سایر بازیکنان هم آیا بازیکنی به فهرست مازاد نکونام اضافه خواهد شد یا خیر. آن‌طور که به نظر می‌آید، زمستان پرخبری در انتظار استقلالی‌ها است و نکونام احتمالاً به سراغ تغییر و تحولات چشمگیری در فهرست تیمش خواهد رفت؛ البته اگر به مانند ابتدای فصل، مشکلات مالی و سقف بودجه سد راه سرمربی آبی‌ها نشود


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/qekwjj

آخرین اخبار